Polecane posty

Szarlej    72

Kolego, pojechałem tam zbadać swoją pszenicę, mam 50 ton do sprzedania, nie wierzysz że tak jest, to zadzwoń i się przekonaj. Trzeba nagłaśniać ten fakt, żeby taki jeden z drugim, co 200 zł na tonie kroją rolników, jak najszybciej zbankrutowali. A jak masz środki i chęci, to ustaw przed wjazdem do bramy na elewator reklamę, że kupisz każdą ilość paszówki z odbiorem z podwórka po 640 zł/t i zagrasz im na nosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie tobie nie wierzę tylko wiara w ludzi mnie opuściła, w ich inteligencję (tych co sprzedają po 580);

 

dla idei mam to zrobić czy jak? jakoś nie mam chęci naprawiać świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c405    0

7 kwiecień piszedl transport- pszenica paszowa 630zl+7% , Zwoleń MPM Agro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Do mnie dzwonią po 660 netto za parametry konsumpcyjne oprócz gestośći 73-75. Dzwonią od 2 tygodni, więc albo nie ma towaru albo paszarni zaczyna brakować do produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Łódzkie 680 netto za taką samą pszenicę. Tzn. białka 13, glutenu 30 tylko gęstość 73.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Myślę, że nie ma co kontraktować, bo może byc kiepski sezon. Na razie jest nieciekawie, następny tydzień deszcze. A jeszcze pora gradobić nie wybiła. Także jak się skończy towar całkowicie, to dopiero zaczną paszarnie sr** pod siebie i będą zmuszone podnieść ceny. Na razie powołują się na śmieszne prognozy. Jakieś tam. A jak chcą to niech sprowadzają z Ukrainy. Każdy chce tanio, a jakoś nikt nie będzie robił za grosze jak my. TAKŻE jak macie to nie sprzedawajcie towaru.

Szarlej moja ma 14 białka, 33 glutenu, wilgotność 13. Za 660 netto niech sami sobie wyprodukują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jakie macie propozycje kontraktów rzepaku na żniwa 2017?

1565.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Na razie nie, czekam jak podskoczy chociaż do 1600 to z 25t bym zakontraktował.

Mam podpisane 150t pszenicy po 700 netto.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Kula masz okreslone parametry w kontrakcie?? jak to jest jak podpiszesz na konsumpcje a np bedzie mial paszowke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wtedy będą potrącenia.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Domyslam sie ale masz jakos konkretnie w kontrakcie zapisane ze np za 0.1 bialka np iles zl w dol czy jak to wyglada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jakoś tak jest, musiałbym sprawdzić dokładnie w umowie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rea    0

Jakoś tak jest, musiałbym sprawdzić dokładnie w umowie.

 

możliwe ze w formie tabeli na końcu umowy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

jakie ceny na dolnymslasku? ktoś gdzieś pytał


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

W opolskim za 13% białka i gestośc w normie dostałem 645 netto. Proponowali też kontrakt na żniwa po 620 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

przy tej pogodzie podpisywanie kontraktu to pewna strata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj