Polecane posty

kukiteam    1

w miechowie gdzie mieszkam dają 625zł netto. I szczerze mówiac dziś podpisałem 100 ton. mają odebrać w tym tygodniu.

Kto tyle daje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

ktoś wie o wzrostach cen u Kapki? podobno więcej można dostać niż 650 netto za białko 14 i gluten 32???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

ktoś wie o wzrostach cen u Kapki? podobno więcej można dostać niż 650 netto za białko 14 i gluten 32???

 

Dziwne , ale jak juz to pewnie 80 gestoci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

620 netto cena na jeczmien dobra ? teraz zacznie sie ruch w skupach ludzie beda wozili zboze bo beda robic zakupy rozne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Z tego co sie dzieje na Pomorzu jeczmień prawdopodobnie tylko w górę,spotkałem się że sprzedający żądali 740 brutto za paszowy ,na razie taka cena budzi uśmiech ,sąsiednia firma wystawiła ostatnie 60 t jęczmienia i w ciągu 2 dni sprzedali 30 t w cenie 685 brutto okolicznym hodowcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

z jęczmieniem to może być ostatni moment na dobrą cenę, dużo osób które go posiadają liczyło po cichu na dobrą cenę spowodowaną wymarznięciami, a tych na szczęście nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leo74    3

Cena pszenicy paszowej idzie do góry a na naszym terenie coś się zacieli, chyba że konkurencja obca poprawi im chęci zakupu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no juz jeczmien jutro idzie drugi kurs po 620 netto zostaje tylko z 5 ton symbolicznie to juz na przednowku sie go sprzeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie 

Wczorajsze  kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14 - 735pln netto czyli na porcie 765 cena marzec, gęstość min. 77 cena na kwiecień +5pln

Pszenica 12.5 - 725pln netto czyli na porcie 755 cena marzec, gęstość min. 76 cena na kwiecień +5pln

Pszenica paszowa 655FCA

Rzepak 1875netto loco gospodarstwo marzec

Rzepak nowe zbiory 1635pln netto

Groch nowe zbiory 805netto FCA

Zapraszam na priv w razie pytań.

Przy większych ilościach cena do negocjacji

 

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

MATIF dziś dobrze się zaczyna

 

Firmy w PL mające kontrakty na marzec pewnie teraz będą miały sraczkę na zakup zboża :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiety77    1

Witam, Przedstawiam ceny płodów Rolnych region kujawsko-pomorskie firma Ziarn-Pol

cena wraz z odbiorem z Gospodarstwa

 

Pszenica 14 % białka - 715 zł/netto

Pszenica 12,5 % białka 710 zł/netto

Pszenica paszowa 660 zł/netto

 

Rzepak 1870 zł/netto

Kukurydza 650 zł/netto

jęczmień 625 zł/netto

 

Ceny na nowe zbiory

 

rzepak 1630 zł/netto

pszenica 12,5 660 zł/netto

kukurydza mokra 420 zł/netto

 

 

kontakt 665 815 700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leo74    3

Co sądzicie o firmie Unex lublin jak z ich wypłacalnością,miałem wczoraj ofertę na pszenicę paszową po 673 brutto odbiór z gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Widzę, że ten Unex szuka na całego. Ostatnio dzwonił i do mnie, ale już sprzedałem i moglismy szczerze porozmawiać. Mówił, że zboża na rynku nie ma, przynajmniej w południowo-wschodniej częsci kraju, a kontrakty musi realizować bo popodpisywał masę nowych. Cos musi być na rzeczy bo woziłem zboże do okolicznego młyna, kierowniczka wydzwaniła w niedziele wieczorem, co jej się nigdy nie zdaża żeby przywieźć. No to woziłem po 620 netto. Jak na okolice to cena bardzo dobra za parametry jakie miała. A jak się rozładowywałem to dowiedziałem się od pracownika, że przez 2 dni mielili tylko moje zboże i młyn stał. 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Mieszalnie pasz dzwonią i szukają zboża, Cedrob oferuje 670 +vat pszenica 620+vat jęczmień, ceny w magazynie kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leo74    3

U nas ci handlarze co kupują to sami nie wiedzą ile zarobić i tłumaczą że jak u nas nie kupią to z Ukrainy ściągną ale nie widzę żeby ściągali tylko szukają głupka na lato aby kupić tanio i wystawiają co niektórzy durne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mieszalnie pasz dzwonią i szukają zboża, Cedrob oferuje 670 +vat pszenica 620+vat jęczmień, ceny w magazynie kupującego.

dokładnie, jakpol też wydzwania i chce kupić każdą ilość czegokolwiek, pszenica, kukurydza, pszenżyto :D grzecznie im odpowiedziałem że jeszcze poczekam z miesiąc.

 

Co sądzicie o firmie Unex lublin jak z ich wypłacalnością,miałem wczoraj ofertę na pszenicę paszową po 673 brutto odbiór z gospodarstwa

Chyba właśnie mają kontrakty bo do mnie dzwonili. Nie wiem skąd miał nr. nawet ale dawał 640 netto i właśnie tak szczerze można było pogadać. Bez zbędnego czarowania. ,, no mamy teraz po tyle więcej nie damy rady,, ,,potrzebujemy zboża bo mamy kontrakt,, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Tą ukrainą się szybko najedzą. Młyn o którym pisałem wczesniej ciągnął pierwsze zboże ze Słowacji, jakies smiecie. Chleb w piekarniach nie wyszedł dostali reklamacje, teraz darli z ukrainy i historia się powtórzyła. Zaniedbali okolicznych rolników, stracili zaufanie, niepłacili i tak się kończy cwaniactwo. Nikt nie chce tam wozić. 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Tą ukrainą się szybko najedzą. Młyn o którym pisałem wczesniej ciągnął pierwsze zboże ze Słowacji, jakies smiecie. Chleb w piekarniach nie wyszedł dostali reklamacje, teraz darli z ukrainy i historia się powtórzyła. Zaniedbali okolicznych rolników, stracili zaufanie, niepłacili i tak się kończy cwaniactwo. Nikt nie chce tam wozić. 

 

 

Gdyby nie ten młyn to jarosław byłby nieznany :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

To nie Jarosław. Tam nie wożę, nie lubię tłuc się przez miasto i z góry, pod górę co chwila. 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal221    1

Zboża nie ma. Dzwonili do mnie z ws trade czy coś mi nie zostało, pytali czy sąsiad lub jaki znajomy ma zboże na sprzedaż. Kurde, może było lepiej trzymać zboże? Człowiek zawsze zbaranieje z tymi cenami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

To nie Jarosław. Tam nie wożę, nie lubię tłuc się przez miasto i z góry, pod górę co chwila. 

to tarnogrod 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

W Tarnogrodzie  nie ma kierowniczki ,jest kierowniki  i   tam są zapchani pszenicą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Zboża nie ma. Dzwonili do mnie z ws trade czy coś mi nie zostało, pytali czy sąsiad lub jaki znajomy ma zboże na sprzedaż. Kurde, może było lepiej trzymać zboże? Człowiek zawsze zbaranieje z tymi cenami...

Tu nie da się nic przewidzieć, raz jak przetrzymasz to zyskasz, a w innym roku lepiej odrazu sprzedać prosto z pola i nie przewalać ton... tylko badz tu mądry...

 

to tarnogrod 

Nie tarnogród.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj