karol1992

Wspomaganie w Mf 255

Polecane posty

karol1992    1

Czesc mój tata ma Massey Fergusona 255 z turem , i wiadomo ze Mf nie ma wspomagania i praca z turem nie nalezy do najlzejszych . Dlatego zwracam sie do was z prosba czy wiecie jak mozna to zrobic i jaki koszt by był tego ? Wiem ze jest duzo tematów odnosnie wspomagania w ciagnikach ,ale zadnego o Mf 255 nie spotkałem . Z góry dziekuje i pozdrawiam Karol ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz przeciwagę zamontowaną?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

Witam! Zastanawiam się nad zamontowaniem wspomaganie w mf 255 znalazłem na allegro dwa kompletne zestawy jeden z orbitrolem właśnie takie http://allegro.pl/wspomaganie-mf-235-255-3512-3502-2812-2802-ursus-i1779002606.html i serwomechanizm http://allegro.pl/wspomaganie-ursus-3512-mf-255-nie-orbitrol-i1744298039.html i teraz zastanawiam się które jest lepsze na orbitrol czy serwomechanizm? Wogóle jaka jest różnica między tymi dwoma typami wspomagania, i które bardziej się opłaca, bo jestem kompletnie zielony w tym temacie a nie mogę nic znaleźć w internecie. Przepraszam jeśli piszę nie w tym dziale co trzeba, ale wogóle nie wiedziałem gdzie umieścić ten post, wrazie czego proszę o przeniesienie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uss1002    6

noris2000 witaj kolega ma zamontowane to orbitrol i nie narzeka bardzo lekko się kręci jednym palcem polecam ci to na orbitrol choć sam nie mam pojęcia czym się różni to od tego drugiego ale to szczerze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Strasznie drogie te nowe wspomagania.. Ale jak masz pieniądze to mozesz kupować..

Serwo a orbitrol to chyba różnica tego ze serwo ma większy siłownik, dłuższy, ale na serwomechanizmie mozesz ciągnik holować i skręcać zawsze, cieżej ale zawsze, a na niektórych orbitrolach nie mozesz skręcać gdy jest zgaszony. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Orbitol jest to w pełni hydrostatyczne wspomaganie. To znaczy że koła nie przekazują żadnych ruchów na kierownicę. Natomiast serwomechanizm jest to połączenie układu mechanicznego i hydrostatycznego. Kieruję się tak jak na zwykłym układnie, tylko lżej się kręci, bo wspomaga to siłownik. Jeżeli nie masz na tym ciągniku tura, to według mnie wystarczy serwomechanizm. Cena mniejsza, i lepiej się prowadzi ciągnik. Na orbitolu da się skręcać przy zgaszonym ciągniku bo jest tam pompka od której wzięła się nazwa tego układu.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

Właśnie mam tura na mf 255 czyli przy turze serwomechanizm nic mi nie da rozumiem trzeba nabyć te na orbitrol <_< ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Zdecydowanie te droższe jest lepsze.

 

I tu mam dla Ciebie dobry w razie czego myk :)

 

Tu kosztuje ponad 3100

 

http://farmexpert.pl/wspomaganie_ukladu_kierowniczego_mf3_produkt8248.aspx

 

ale jeżeli wykorzystasz działający kod promocyjny na 10%, ktory zamiescił jeden z uzytkowników w tym wątku (działa jeszcze - robiłem dzis kolejny raz na ten kod zakupy)

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/42327-kod-promocyjny-na-wszystko-w-farmexpertpl/page__p__767150__hl__farmexpert__fromsearch__1#entry767150

 

to wyjdzie Ci ponad 100 taniej niz na allegro :)

 

jeżeli jestes zdecydowany to polecam korzystać, jest oszczędność :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Skoro masz tura to lepszy jest orbitol, bo lżej się kręci niż na serwomechanizmie, i to tyle ode mnie. ;)


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a jak ciągnik nie odpali i przyjdzie go holować to co?

Ja starą C385 z serwem dałem radę kierować przy zgaszonym silniku, w MTZcie gdzie mam serwo nie wiem czy to przejdzie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Bez przesady, w takim małym ciągniku da radę skręcać na orbitolu przy zgaszonym silniku. Jeździłem czasem ursusem 4512 i na zgaszonym dawało się skręcać, więc bez obawy.

Poza tym trzeba dbać o ciągnik, jego układ paliwowy i elektryczny i nie będzie problemu z odpaleniem silnika :D


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

mówię o awarii w stylu coś sie urwie a nie o niedbalstwie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak cenisz sobie komfort i zdrowie to tak, szczególnie jak masz ładowacz i ciasne miejsca manewru...

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

no właśnie ciasno jest ale cena tych wspomagań odstrasza silnie, jeszcze może na te z serwo bym sobie pozwolił ale te na orbitrol 3 tysie to troche za bogato jak na mnie... więc chyba przeciwwaga i gałka na kierownice i będzie musiało wystarczyć narazie mam jeszcze zetora 5211 ze wspomaganiem ale za duży jest na tura bo nie mieści mi się w nie wysokie budynki a zwłaszcza do zrywania parkietu u byków, a to jak pewnie sami wiecie niezbyt przyjemna praca z ładowaczem ręcznym :lol:

Edytowano przez noris2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

pomyśl jeszcze czy takiego zestawu nie da się samemu skompletować bo przecież w naszym PIĘKNYM kraju można znaleźć sporo rozbieraków i jakiś drobny przeszczep w niższej cenie by się znalazł. Tylko pamiętaj że nie będzie to nowe a i sporo pracy będzie kosztować.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Ja zaznaczę, że warto. Założyłem już kupne wspomaganie do zetora i do C-360.

 

Zdecydowanie, jeżeli bym nie miał kasy to dla takiego komfortu jazdy bym chyba nawet mógł puszki zbierać po imprezach masowych :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

Właśnie o to chodzi, że czasu brak niestety bo oprócz gospodarstwa dorabiam jeszcze torche więc na kompletowanie raczej nie będe miał czasu, a jednak gdybym wstawił wspomaganie na serwo odczułbym różnicę przy turze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Skoro chcesz serwo, to lepiej dołóż i kup orbitrol, będziesz miał pewność że wytrzyma przy turze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

A Ursusc385 ty masz 3p z turem masz w nim wspomaganie bo myślałem właśnie o takich laczkach jak u ciebie z przodu tylko bez wspomagania to pewnie nie idzie ukręcić kierownicą co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj