Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mariusz2903    1288

Pobieraliście aplikację suszową ? jest z tym problem podobno , części rolników co udało się pobrać ma szkody 29,50 % .

Ciekawe jak tytoń aplikacja policzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
27 minut temu, grapen23 napisał:

Aplikacja suszowa nie działa od ponad tygodnia....

 

Działała ostatnio parę dni temu i dało się pobrać protokoły lub kalkulacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
3 godziny temu, Miran napisał:

Co tam za zmiany w sab tec ? Ktoś wie ?

Nie biorą jedynki po 26,50. Ponoć Grzyb też tej po 26 nie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

O co chodzi z tym robakiem w tytoniu, znajomy cos dzisiaj mówił że tak przetrzepują kartony, bo tego robaka szukaja czy go tam czasem nie ma. Tylko w ŁT im nie przeszkadza bo od razu tytoń idzie na produkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
25 minut temu, --Przemek-- napisał:

O co chodzi z tym robakiem w tytoniu, znajomy cos dzisiaj mówił że tak przetrzepują kartony, bo tego robaka szukaja czy go tam czasem nie ma. Tylko w ŁT im nie przeszkadza bo od razu tytoń idzie na produkcję.

Wejdzie tofik to wyjaśni;).ja też jestem zdziwiony ale znalazłem u siebie w tytoniu też niby jest wszystko ofoliowane w magazynie ale wlazł i u mnie i zjada liscie..robi takie wżery w wysuszonym tytoniu i składa w nim jajka, które najczęściej widać przy tych wżerach. Nie ma co poleci tonaż przez dziada:p coś taki Ala mol spożywczy czy coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
1 godzinę temu, --Przemek-- napisał:

O co chodzi z tym robakiem w tytoniu, znajomy cos dzisiaj mówił że tak przetrzepują kartony, bo tego robaka szukaja czy go tam czasem nie ma. Tylko w ŁT im nie przeszkadza bo od razu tytoń idzie na produkcję.

Brać nie chcą o to chodzi z tym robakiem. Jak tak bardzo szukają to może trzeba im zawieźć niesortowany, oni sobie przesortują i będą mieli okazję zobaczyć czy aby napewno nie ma tam tego robaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

Znacie może ceny na siarczan potasu ? olx coś tam piszą że po 4000 zł a był po 6 tys .

Cena po lokalnych punktach sprzedaży to jak zwykle tajemnica,u siebie mamy kupiony vervactor w granicach 1600 za tonę wieloskladnik 3.5-14-16 wyszedł 2200 siarczan magnezu w "starej" cenie 1400.a tak to za yare 5 trzeba było zapłacić jakieś 2.mc temu 3 tys bontar 3300 0.0. yary i bontaru nie kupowaliśmy.wszystko co praktycznie potasowe na internecie to albo ruskie albo bialoruskie na olx.ustabilizowaly się ceny nawozów za to co niektóre firmy chcą bardzo tanio kupować towar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288
20 godzin temu, basserman89 napisał:

Cena po lokalnych punktach sprzedaży to jak zwykle tajemnica,u siebie mamy kupiony vervactor w granicach 1600 za tonę wieloskladnik 3.5-14-16 wyszedł 2200 siarczan magnezu w "starej" cenie 1400.a tak to za yare 5 trzeba było zapłacić jakieś 2.mc temu 3 tys bontar 3300 0.0. yary i bontaru nie kupowaliśmy.wszystko co praktycznie potasowe na internecie to albo ruskie albo bialoruskie na olx.ustabilizowaly się ceny nawozów za to co niektóre firmy chcą bardzo tanio kupować towar 

 

20 godzin temu, STIG13 napisał:

Ja w tym roku mam Plantena Max, 3-8-20

Przy berleyu czystego składnika potasu potrzeba 150 kg - 180 kg , stosowałem sól jak była tańsza w ubiegłym roku Polifoska 6, bez rezultatu , słaba jakość , myślę wrócić do siarczanu potasu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

Szary i rozpadał się? Oprócz planteny poszła mała dawka obornika.

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288
1 godzinę temu, STIG13 napisał:

Szary i rozpadał się? Oprócz planteny poszła mała dawka obornika.

Obornik nawet w małej ilości powoduje że tytoń jest bardziej treściwy i elastyczny . Moja bolączka to że tytoń jest po wysuszeniu zapieczony w polu jest ok. błąd w suszeniu , rwanie rano z rosą i za mało wiatru .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13
6 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

 

Przy berleyu czystego składnika potasu potrzeba 150 kg - 180 kg , stosowałem sól jak była tańsza w ubiegłym roku Polifoska 6, bez rezultatu , słaba jakość , myślę wrócić do siarczanu potasu .

Nic Ci ten siarczan potasu nie da. Nie stosuje siarczanu potasu tylko to co w npk i klasa w większości sama 1.... A obornika pole nie widziało ponad 10 lat.

Edytowano przez grapen23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
13 minut temu, Miran napisał:

Gdzie teraz dobrze biorą? Czy wszędzie mają problem z robakiem?

Ostatnio dobrze sprzedaliśmy w Babicach w luxtabie ale do 9 stycznia bd mieć przerwę sabtec też rusza dopiero po nowym roku.PM bd brał końcem roku jeszcze przed sylwestrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
7 minut temu, basserman89 napisał:

Ostatnio dobrze sprzedaliśmy w Babicach w luxtabie ale do 9 stycznia bd mieć przerwę sabtec też rusza dopiero po nowym roku.PM bd brał końcem roku jeszcze przed sylwestrem.

Jedynke biorą ? Przy tych cenach co mają to chyba co najmniej klasę do góry muszą brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
5 minut temu, Henio23 napisał:

Łt bardzo dobrze bierze .Bylem w poniedziałek. O klasę wyżej. 

I ceny ma dobre, mnie np. w tym roku ostro zdenerwował uniwersal z cenami które zaproponował . Zastanawiam się mocno czy nie skończyć współpracy z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
46 minut temu, Miran napisał:

I ceny ma dobre, mnie np. w tym roku ostro zdenerwował uniwersal z cenami które zaproponował . Zastanawiam się mocno czy nie skończyć współpracy z nimi

U nas jest delikatnie ta współpraca zawieszona.ceny to raz a kupowanie i dawanie klasy z kapelusza to dwa podobne cyrki chwilę temu były w pm ale podobno się ustabilizowało;).albo niech kupują stabilnie i nie kombinują z klasyfikowaniem 

Z tymi przechwałkami że klasa wyżej bym uważał bo z tych sytuacji co w tym sezonie widziałem to z każdej ww firmy ktoś zabierał tytoń, albo sprzedał a powinien zabrać.sprawdzi się na dniach bo uszykowana mamy ostatnia dostawę przed świętami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj