Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
basserman89    28

Pytam bo zamówiliśmy już pod tytoń wszystko i praktycznie przyjechało i w dość korzystnej cenie,a jeździłem ostatnio po składach z nawozami to kuriozum jakieś.potafoski pk po 2300 z cienkim składem,bontar najsłabszy chcą 3300 a tak to albo pustki albo ceny jak z poprzedniego roku gdy wołali po 5 tys za polifoske 6.azot mamy jeszcze w magazynach z poprzedniego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobacco321    2

Czy jest tutaj ktoś kto należy do Łukowskiego Zrzeszenia Plantatorów Tytoniu albo Krasnostawski Tytoń ? 

Edytowano przez Tobacco321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
20 godzin temu, Grzegorz197 napisał:

Czy otrzymał już ktoś z Was raport z oszacowania strat przez suszę?

Co z tego raportu jak dziś wyszło że kraj jest zadłużony na pierdyliard tysięcy milionuf złotych. Trzeba liczyć na siebie myśleć i rozsądnie gospodarować a nie że państwo da,że państwo coś załatwi.i nie pisz proszę że susza była i "i się należy"...

Nie żeby coś bo sami rok temu składaliśmy wniosek...

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henio23    5

No najlepiej jak się dostało do koryta powiedzieć ze jest długi. Proste tłumaczenie jeszcze się nie ma wglądu w papiery a już się wie ze dług jest .To dobry chwyt .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
basserman89 napisał:

20 godzin temu, Grzegorz197 napisał:

Czy otrzymał już ktoś z Was raport z oszacowania strat przez suszę?

Co z tego raportu jak dziś wyszło że kraj jest zadłużony na pierdyliard tysięcy milionuf złotych. Trzeba liczyć na siebie myśleć i rozsądnie gospodarować a nie że państwo da,że państwo coś załatwi.i nie pisz proszę że susza była i "i się należy"...

Nie żeby coś bo sami rok temu składaliśmy wniosek...

Ja też uważam że suszy nie było w tamtym czy tym roku ale jak jest możliwość wzięcia jakiejś kasy to czemu z tego nie skorzystać. Nie takie miliony kradną.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henio23    5

Może mniej kradli .Dlatego coś zostawało  dla ludzi .Jak słychać i co zacznie widać koniec juz tego .A suszy tez uważam w tym rejonie nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13

Jak u was suszy nie było to widocznie żyjecie na innej planecie. Miejscami tytonie były po pas a wy mówicie że nie było suszy. W tamtym roku to może i nie było, ale w tym tytoń na gorszych glebach był słabiutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Od Lublińca w kierunku Obszy i okolicach faktycznie były tytonie słabsze jak u nas.gdzieśbpo drodze na Babice widziałem tytoń końcem czerwca taki jakby wczoraj sadzony a u nas już zakrywał miedzyrzedzia a sadzimy w lekko większej rozstawie.u nas dwukrotnie był problem z nadmiarem wody przez nasze pole,znajomego i sąsiada dwukrotnie dosłownie rzeka płynęła i trzeba było mocno szpadlem obracać żeby długotrwale uprawy nie zalało ale szybko wpilo i strat nie było, rośliny szybko się zregenerowały.wiecej suchego okresu znowu było w poprzednim roku do tego stopnia że upalalo końce liści na krzakach,lub odcieło pobieranie żarcia bo na ponad 10 cm kompletny brak nawet wilgoci.

Cytując Leppera, i wy mówicie że Gierek zadłużył kraj? Gierek ratował kraj,technologie stare sprowadzał.;)

Jak tak dalej pójdzie to nie będzie papierów w które będzie można zaglądać bo wszystko pójdzie z dymem,w prognozie zapowiadają smog nad wawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet Polski za 2023 wynosi około 600 mld złotych, deficyt finansów publicznych to 192 mld złotych tak wynika z oficjalnego pisma przesłanego do UE przez nasz Rząd. Roczne odsetki od zadłużenia naszego kraju to 70 mld zł. Każdy z nas prowadzi gospodarstwo i wszyscy wiedzą że tak nie da się zarządzać bo tu ewidentnie panuje zasada Po nas to choćby potop. A tak dla sprostowania to w 2020 roku (covidowym) gdzie ratowano firmy i miejsca pracy to deficyt Polski był na poziomie 166 mld zł.

A jeszcze dodam że ogólne zadłużenie Polski wzrosło z 900 mld zł do około 2 bilionów zł. Czyli w 8 lat zrobiono tyle długu co przez ostatnie 30 lat. 

Edytowano przez AndrzejTyton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

Witam jak radzicie sobie z wiązaniem kartonów, chcę zamówić taśme do bindowania, z tego co widzę są różne szerokości 12 16 19mm, do tego napinacz ręczny czy do zgrzewania, zastanawiam się co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
35 minut temu, --Przemek-- napisał:

Witam jak radzicie sobie z wiązaniem kartonów, chcę zamówić taśme do bindowania, z tego co widzę są różne szerokości 12 16 19mm, do tego napinacz ręczny czy do zgrzewania, zastanawiam się co wybrać.

Witaj. Kup sobie to. Sam użytkuje w zupełności wystarczy. Sprawdza się. Polecam 

Screenshot_20231031_080506_com.android.chrome_edit_433204484425562.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henio23    5

Ale nie musimy się martwić koledzy o kasę teraz mamy nowych to będzie lepiej .A kto ma jeszcze nauczyciela 30 proc od zaraz w górę żyć nie umierać. Juz kasa  z  UE płynie koniec zmartwień. Do nas tylko należy aby dbać o zdrowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Mi już przyszły dwa przelewy z dopłat. Jeden duży drugi mały a co za co to nie wgłębiałem się.

Uniwersal już zaczyna gorzej brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    329

Dzisiaj byłem po kartony w Universalu w Obszy to kolejka duża była. 

Edytowano przez Aroo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
37 minut temu, Henio23 napisał:

Ceny mają niższe i jeszcze gorzej brać? .Udają ze towalu im nie trzeba .

Może nie gorzej jak inni ale nie biorą tak jak tydzień temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13
1 godzinę temu, Aroo22 napisał:

Dzisiaj byłem po kartony w Universalu w Obszy to kolejka duża była. 

Kolejka duża, ale biorą słabo. Jak ktos sprzedaje to widocznie nie szanuje swoje pracy. Już zaczynają kombinować z braniem 1 klasy. Tzn chcą jedynkę kupić, ale w 2 klasie... Trudno najwyżej ani grama nie dostaną. 

 

Edytowano przez grapen23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj