Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
toma188199    11

Nie trzeba, dzwoniłem przed południem i między 14-15 kazał przywozić. Dwa razy tak miałem. Tytoń w pudlach sprzedawany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henio23    5

Powiedzcie proszę bo nie rozumiem dlaczego w firmie uniwersal takie kolejki np dziś, przecież ich ceny są gorsze jak np w innych firmach .Czyżby ceny wyrównali a ja nie wiem o tym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
53 minuty temu, Henio23 napisał:

Powiedzcie proszę bo nie rozumiem dlaczego w firmie uniwersal takie kolejki np dziś, przecież ich ceny są gorsze jak np w innych firmach .Czyżby ceny wyrównali a ja nie wiem o tym .

Może poprostu dobrze kupują.jak chcą to klasę dwie wyżej biorą i w rękę całują:p

No słabo idzie sprzedawanie,niecałe 10% puszczone narazie gorsze sorty idą.ale dzisiaj było 8 belek z sortu który sprzedawalismy w poprzednim roku prawię po 27 w łt dziś po 24 w pm poszło..nic ,zmęczy się spody i zobaczymy ...narazie gówno nie piniondz się zapowiada ,trzeba chyba po innych wykupach pozagladac 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337
1 godzinę temu, Henio23 napisał:

Powiedzcie proszę bo nie rozumiem dlaczego w firmie uniwersal takie kolejki np dziś, przecież ich ceny są gorsze jak np w innych firmach .Czyżby ceny wyrównali a ja nie wiem o tym .

Sprzedawałem w piątek to tłumów nie było. Dobrze poszło i jutro wiozę kolejny raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
1 minutę temu, Aroo22 napisał:

Sprzedawałem w piątek to tłumów nie było. Dobrze poszło i jutro wiozę kolejny raz. 

Ceny jak na umowie? żeby dobrze szło to musi trójkę chociaż w tą gorszą jedynkę brać, tak mi się przynajmniej wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337

Ceny jak na umowie. Miałem 11 kartonów w 1 klasie po 25zł. Gorszego tam jeszcze nie woziłem to nie wiem jak z nim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Jakie palniki na pellet stosuje w suszarniach Sliwinski? Jakieś obrotowe czy jakieś inne? I czy sprawdza się pellet w suszarni do tytoniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Śliwiński stosuje i obrotowe i zwykłe takie jak Polański. W większości całych nowych suszarni zakłada obrotowe. Według mnie nie ma większego znaczenia a im prostszy palnik tym mniej awaryjny. Bardziej bym przykładał uwagę do wymiennika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Mnie właśnie nowa interesuje. Zwykły palnik przy suszeniu tytoniu mi się wydaje że nie zda egzaminu.  Jak wygląda właśnie sprawa z popiołem przy zwykłym palniku? Musi być jakaś chyba szufladka czy coś aby ten popiół usunąć z paleniska czy jak to tam w tym pellecie jest? Pytam bo jeszcze nie mialem z tym do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Szwagier ma od Polańskiego i palnik czyści tylko po każdej suszarni, ja robiłem sam i mam zrobiony taki drut do wypychania popiołu ale to się przydaje tylko wtedy gdy palę śmieciem z gryki lub pelletem bardzo słabej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edwin1990    1

W Universalu bardzo dobrze biora bez zbędnej gadki . Tylko dawać towar sprzedawałem też u chlopakow też  brali bardzo dobrze. Ja już sprzedaz  zakończyłem.  Podsumowując rok  ten sam areał co w roku ubieglym, tyton niższy, suszarni mniej a tonaz  ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13
4 godziny temu, Miran napisał:

Mnie właśnie nowa interesuje. Zwykły palnik przy suszeniu tytoniu mi się wydaje że nie zda egzaminu.  Jak wygląda właśnie sprawa z popiołem przy zwykłym palniku? Musi być jakaś chyba szufladka czy coś aby ten popiół usunąć z paleniska czy jak to tam w tym pellecie jest? Pytam bo jeszcze nie mialem z tym do czynienia.

Nowa suszarnia to trochę nieopłacalny temat. Im prostszy palnik tym lepiej. Mam zwykłe i nie ma potrzeby stosować obrotowych. Jak masz dobrej jakości pellet to popiół wybierasz po wysuszeniu. Palnik otwierasz normalnie jak drzwi w piecu i masz dostęp do wymiennika jak i rusztu w palniku. Ruszty są albo wyjmowane albo są zespolone z palnikiem. Z czyszczeniem nie ma problemu. A dla wygodnickich kupujesz odkurzacz do popiołu i jazda :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
Dnia 23.10.2023 o 19:03, Henio23 napisał:

Powiedzcie proszę bo nie rozumiem dlaczego w firmie uniwersal takie kolejki np dziś, przecież ich ceny są gorsze jak np w innych firmach .Czyżby ceny wyrównali a ja nie wiem o tym .

Tam tylko można pierwsza klasę wozić, reszty się nie opłaca bo słaba cena jak u konkurencji... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Cena to jeszcze nie wszystko 'zależy jak klasują .

W Różańcu jest jedynka po 26.5 ale co z tego za tą 1 zł jakie wymagania tytoń suchy piękny bez zacisków bez uszkodzeń czyli odbierając taki tytoń automatycznie produkujesz sobie 3 klasę a w Uniwersalu idzie prawie od 1-3 po 25 zł czyli gdzie jest drożej a gdzie taniej

o tą 1 zł to za samo to że suchy to się należy 

Zawieziesz 10 pudeł 2 ci da w droższej cenie a resztę kopie łącznie z robotnikami do połowy pudełka żeby znalezć ci jakąś kropeczkę i dać ci w tańszą jedynkę .Jeszcze na żadnym wykupie nie widziałem żeby pracownicy wykupu rozwalali ci tytoń w pudełku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol1800    0
2 godziny temu, zroz napisał:

Cena to jeszcze nie wszystko 'zależy jak klasują .

W Różańcu jest jedynka po 26.5 ale co z tego za tą 1 zł jakie wymagania tytoń suchy piękny bez zacisków bez uszkodzeń czyli odbierając taki tytoń automatycznie produkujesz sobie 3 klasę a w Uniwersalu idzie prawie od 1-3 po 25 zł czyli gdzie jest drożej a gdzie taniej

o tą 1 zł to za samo to że suchy to się należy 

Zawieziesz 10 pudeł 2 ci da w droższej cenie a resztę kopie łącznie z robotnikami do połowy pudełka żeby znalezć ci jakąś kropeczkę i dać ci w tańszą jedynkę .Jeszcze na żadnym wykupie nie widziałem żeby pracownicy wykupu rozwalali ci tytoń w pudełku 

Jaki tam jest skupujący (klasyfikujący) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Na początku szef kupował a teraz jakiś młody 'ale tam jakby wszyscy klasowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
2 godziny temu, zroz napisał:

Na początku szef kupował a teraz jakiś młody 'ale tam jakby wszyscy klasowali

Najwyższa rada nadzorcza:d jeszcze niech gościa wezmą do klasyfikowania co hale zamiata na fajrant,albo jakaś panią co faktury wystawia..poza pierwszą zdawka w pm gdzie nie parpali w belkach to teraz wszędzie jest grzebanie i szukanie ch...do d*py.jakby nie wiadomo co człowiek chował liście buraczane itd.

 

Szykuję się najwyższa podwyżka obniżki.nie dość że ceny niższe to jeszcze branie takie na odp...

Tak czułem że skoro zboża tanie i inne w tym kukurydza 🌽🌽 po 300 mokra za tonę to jeszcze tytoń dostanie rykoszetem przy sprzedaży.

Ale najważniejsze że firmy zarobią.

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
23 godziny temu, zroz napisał:

Cena to jeszcze nie wszystko 'zależy jak klasują .

W Różańcu jest jedynka po 26.5 ale co z tego za tą 1 zł jakie wymagania tytoń suchy piękny bez zacisków bez uszkodzeń czyli odbierając taki tytoń automatycznie produkujesz sobie 3 klasę a w Uniwersalu idzie prawie od 1-3 po 25 zł czyli gdzie jest drożej a gdzie taniej

o tą 1 zł to za samo to że suchy to się należy 

Zawieziesz 10 pudeł 2 ci da w droższej cenie a resztę kopie łącznie z robotnikami do połowy pudełka żeby znalezć ci jakąś kropeczkę i dać ci w tańszą jedynkę .Jeszcze na żadnym wykupie nie widziałem żeby pracownicy wykupu rozwalali ci tytoń w pudełku 

Woziłem tam, jak ładny tytoń to idzie bez problemu po 26.5  . A co chodzi o wilgotność to nie musi być tam nie wiadomo jak suchy, taki normalny. Wiadomo nie jakaś szmata ale też nie jakoś specjalnie suchy. A w uniwersalu też jak ci znajdzie garść czegoś gorszego to nie weźmie po 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Nie wiem co 'sugerujesz z tą garścią chodzi mi że w Uniwersalu nie musi być tak idealny na 25 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Piszesz że idzie wszystko prawie od 1-3 po 25 zł. Założę się że jak znajdzie coś gorszego typu 3 klasa( nikt teraz po liściu nie sortuje ) to nie pójdzie po 25, a jak nie pójdzie po 25 to szkoda sobie zawracać wiadomo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    909

Azot zamówiony, wieloskładnik na soję na wiosnę, bezchlorek na tytoń niedługo zamówię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj