Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
basserman89    28
1 godzinę temu, tofik420 napisał:

W przyszłym tygodniu Agnieszka zakończy to się zagotujesz😁

To właśnie u nich;) ledwo drzwi od kontenera zamknięte i już noże w ziemi się ścierają..tylko że sucho strasznie się zrobiło tytoń dojrzewa w oczach i trzeba dobrze naginac żeby jakos to zebrać.ale ważne że tam gdzie ładny zdrowy dobrze wychodzi,tylko te temperatury w d*p... dają.dostanie gdzieś zapinki do wieszaków Muller w okolicy?po zamachach obszach itd pustki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Mam takie pytanie jak układacie tyton w kartonach to uciskacie z góry czymś np jakąś prasą czy ile się zmieści i zamykacie paczkę. Ile max paczek w górę składacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
3 godziny temu, Henio23 napisał:

Witam ,może ktoś pamięta jakie ceny tytoniu ma firma uniwersal ,

Ujowe jak wszędzie po innych firmach:p ogólnie to skupy ruszyły ale nie widać żeby ktoś chciał jakoś zmieniać ceny.czyli bd sprzedaż taniej jak w poprzednim roku bo przy obecnym cenniku musiałby człowiek wszystko w pierwszej klasie suszyć żeby średnia z całości wyszła taka sama 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

jeśli będą mieli towar to po co mają podnosić ceny. może jak ludzie przestaną wozić to coś ruszy z cena. jak na razie to ludzie sprzedają tyton. może potrzebują pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Raczej ten rok nie jest bogaty w tonaż patrząc u mnie i po sąsiadach sami mówią jakość bdb ale ilości to nie ma. Gmina potok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13

Po co mają podnosić ceny jak "mądrzy" rolnicy i tak tytoń wiozą od pierwszego dnia skupu... Każdy kto ma chociaż trochę rozumu to nie sprzeda na początku sezonu...

Edytowano przez grapen23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobacco321    2

Ten sezon i tak jeśli chodzi o ceny napewno nie będzie taki jak poprzedni. A pomyśl co będzie jak większość przetrzyma tytoń do stycznia i później wszyscy na raz zechcą sprzedać. Uwierz mi wiele osób potrzebuje pieniędzy. Kto chce sprzedawać niech sprzedaje. Sam będę sprzedawać bo nie mam miejsca aby to składować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
3 godziny temu, mus napisał:

Raczej ten rok nie jest bogaty w tonaż patrząc u mnie i po sąsiadach sami mówią jakość bdb ale ilości to nie ma. Gmina potok 

U mnie towaru będzie,demontowałem z tunelu elementy ogrzewania i chowałem do magazynu gdzie składujemy tytoń i jeszcze może dwa kontenery tam wrzucimy więcej nie da rady.ilosc podobna z wagą bd wiedział jak się sprzeda a jakość poleci przez wirus kartoflany i wybryki zrywających z poczatku sezonu.patrzac po ludziach co mają na polu to albo niewyroslo i mało liści użytkowych albo w suchą pore naj..mącznika tak że aż roślinę teraz wywraca, plamy kropy, kartoflanka usrane końce liści bo za dużo azotu dolistne a roślina nie pobrała reszty bo było za sucho lub za mało pod korzeń nasypane.troszke przez to że wcześniej uklepalo ziemię a teraz jest dość sucho zacznie nam za chwilę obwisac ale jeszcze się nie psuje tak żeby miał wyjść w 4-5 klasie więc wporzadku jest. 

Jedno pole 1,2 ha jest tak zj**...kartoflanka że mało co tam zaglądamy i prawdopodobnie przyszły tydzień urwie się je na raty w dwa kontenery coś na druty i potem już tylko glebogryzarka.

Poprzedni sezon pod względem finansowym wspaniały a ten pomimo poniesionych większych kosztów nawozów SOR i pracowników bd średni.

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Lepsza klasa po 22  Coś kosztuje i tam jest wszystko tak id 1 do 3 prawie takiej 4 klasy pm'owskiej od 5-6 klasy ląduje w tym gorszym sorcie.sortujesz jakby na dwie klasy a właściwie wyciągasz tylko to co jest czarne lub do połowy brązowe i to ląduje w tej gorszej klasie.w poprzednim roku puściliśmy tak 80 %wierzchołków i zastrzeżenie było tylko do tego że za dużo tej lepszej a za mało czarnego.jakis tam procent powinien być w dostawie gorszego sortu.

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol1800    0

W sumie to chyba średnio się opłaca sortowanie przy tej cenie, jak ktoś ma linie do sortowania to jedna osoba przesortuje a średnia cena podobna wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
3 godziny temu, Karol1800 napisał:

W sumie to chyba średnio się opłaca sortowanie przy tej cenie, jak ktoś ma linie do sortowania to jedna osoba przesortuje a średnia cena podobna wyjdzie 

Na spokojnie z tą sprzedażą niesortowanego.miedzy pm a reszta firm są niewielkie różnice cenowe,ja też wiem że przy tych cenach i kosztach sortowania i czasie jaki na to trzeba poświęcić średnio to sortowanie się opłaca.wg mnie firmy muszą podnieść ceny albo normalnie kupować bo jak ktoś ma zamiar szukać kropki plamki po liściach lub wymagać "wylistkowania" kilkunastu ton towaru to dla takich kupujących jest już miejsce uszykowane w Jarosławiu na Kościuszki.czas pokaże jak bd wyglądał skup w tym roku u nas narazie za dużo surowego jest na krzakach żeby myśleć o sprzedawaniu.trzeba zakończyć zbiór bo narazie to jak tak dalej pójdzie to przez zrywających człowiek wyląduje w wyżej wymienionym miejscu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol1800    0

Mam podobne przemyślenia i też na spokojnie ze sprzedażą, tak to wszystko policzyć to nie ma sensu sortować nawet we własnym zakresie w tej cenie. Ale czekajmy na lepsze jutro 

6 minut temu, basserman89 napisał:

Na spokojnie z tą sprzedażą niesortowanego.miedzy pm a reszta firm są niewielkie różnice cenowe,ja też wiem że przy tych cenach i kosztach sortowania i czasie jaki na to trzeba poświęcić średnio to sortowanie się opłaca.wg mnie firmy muszą podnieść ceny albo normalnie kupować bo jak ktoś ma zamiar szukać kropki plamki po liściach lub wymagać "wylistkowania" kilkunastu ton towaru to dla takich kupujących jest już miejsce uszykowane w Jarosławiu na Kościuszki.czas pokaże jak bd wyglądał skup w tym roku u nas narazie za dużo surowego jest na krzakach żeby myśleć o sprzedawaniu.trzeba zakończyć zbiór bo narazie to jak tak dalej pójdzie to przez zrywających człowiek wyląduje w wyżej wymienionym miejscu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

tez macie taki problem ze w podwierzcholkach jest duzo zagniotow na lisciach? u mnie ladne zolte a tych "kreseczek" i takich otarc  co drugi lisc

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
2 godziny temu, LipinyTabaca napisał:

tez macie taki problem ze w podwierzcholkach jest duzo zagniotow na lisciach? u mnie ladne zolte a tych "kreseczek" i takich otarc  co drugi lisc

Jak powiada Ewka"panie zgnioty to będzie 4 klasa " czasem się trafia taki wymymlany liść surowy na którym widać ale po suszeniu znika.u mnie tylko jest problem tam gdzie się wieszak wbija, znowu jak odsuną lekko liście to czasem dziura w szpili nabitej jest.cos za coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Jaką szajbę macie założoną na silniku a jaką na wentylatorze w mulerze 96 szpil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
16 godzin temu, Miran napisał:

Jaką szajbę macie założoną na silniku a jaką na wentylatorze w mulerze 96 szpil?

22 na turbinie 

12 na silniku było - zmieniłem na 13 i jest lepiej. 

Silnik 5,5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13
23 godziny temu, Miran napisał:

Jaką szajbę macie założoną na silniku a jaką na wentylatorze w mulerze 96 szpil?

12 na silniku i 20 na wentylatorze. Wychodzi to samo jak kolega wyżej. 

Edytowano przez grapen23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

A wiecie może z czego biorą się takie liście? Na polu liść ładny a w suszarni robi się na części liści w szpilce coś takiego .

 

 

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
1 godzinę temu, tyui napisał:

Moze za duża wilgotność?

Raczej wątpię. Dużo otwieram klapy przy piecu,nawet na żółceniu już są otwarte ,nie lecę też za szybko z temperaturą tylko stopniowo. Dodatkowo jeszcze klapki z tyłu popodpierane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Miałem to samo w 20 roku. Po deszczu na walnym tytoń nie rósł jednak potem ruszył i nawet ładne duże liście były na polu a w suszarni takie kropy się pojawiały podejrzewam że grzyb w polu tylko objawy pojawiały się dopiero pod czas suszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj