Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

berang2    0

Czy są jakieś informacje od Pękali i Hyza że będą faktycznie coś wyrównywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie ustne zapewnienia ze wyrównanie będzie do ceny ok 25.50.zdawalismy u siebie ostatni raz chyba w.połowie lutego to na tamtą chwile jeszcze podawali taka informacje ich kupujący .do 7-8 marca zakończymy sprzedaż. A wyrównanie będzie po zakończonym sezonie skupowym.sporo ludzi u nich skończyło we wrześniu pazdzierniku wiec myślę że wyrównają.gdyby się okazało inaczej to byłby kolejny przekręt do kolekcji :p. UU nas wyrównanie byłoby do 3-4 faktur i na kwotę taką ze akurat byłoby na wymiane pieca w jednej suszarni bo na koniec suszenia to już mieliśmy podgląd od boku drzwiczek jak palenisko pracuje.:p 

Myślę że akurat o nich nie powinno być obaw, ale zawsze mogę się mylić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtec123    251
Dnia 21.02.2023 o 21:54, Artis napisał:

Ile jest warta maszyna do szycia tytoniu? Stoi na stodole już kilka lat może ktoś potrzebuje?

Wrzuć jej fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Jak u was sytuacja z nawozami na nowy sezon ? stosuje ktoś Hydrokomplex czy Siarczan Potasu + fosfor + magnez lepiej ? 

Macie na składach nawozy pod tytoń i po ile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906

Nawozy czekają. Obeschnie i będą rozsiewane. W tym roku fructus lagron. Coś koło 4k za tonę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas jest superfosfat prosty na początek szykowany potem przed sadzeniem bontar lub tarnogran vervactor na potas i siarczan magnezu tarnobrzeski.jak bd słaby po posadzeniu saletra wapniowa na kolor 😛 przy takim nawozeniu 35-50 kg saletry wapniowej jest mniej więcej ok na ha na polach gdzie już roślina rosła rok dwa lata lub więcej.

Na składach z nawozami nie wiem jakie są ceny teraz bo prawie wszystko kupione w starym roku 

Edytowano przez basserman1989p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
1 godzinę temu, STIG13 napisał:

Nawozy czekają. Obeschnie i będą rozsiewane. W tym roku fructus lagron. Coś koło 4k za tonę 

Co to za nawóz , bez chlorek ? jaki skład ?

 

1 godzinę temu, basserman1989p napisał:

U nas jest superfosfat prosty na początek szykowany potem przed sadzeniem bontar lub tarnogran vervactor na potas i siarczan magnezu tarnobrzeski.jak bd słaby po posadzeniu saletra wapniowa na kolor 😛 przy takim nawozeniu 35-50 kg saletry wapniowej jest mniej więcej ok na ha na polach gdzie już roślina rosła rok dwa lata lub więcej.

Na składach z nawozami nie wiem jakie są ceny teraz bo prawie wszystko kupione w starym roku 

Te nawozy o których piszesz są u mnie dostępne tylko wybacz na berleja ten skład bontaru czy tarnogranu z Siarkopola i ta rozpuszczalność , same najgorsze klasy by mi wyszły bo stosowałem bontar . Chciałem kupić obornika ale nie dostałem , gleby mam mało zasobne , potrzebuje w czystym składniku co najmniej 150 K , 100 P , 120 N 60 Mg . Stosowałem 2 ostatnie sezony nie zalecaną sól pot. ale cena zakupu była 1300 zł -1500 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U siebie nie "siejemy pod tytoń" tylko orientacyjne to co roślina jest w stanie pobrać z.gleby i wynieść z pola przy takim teoretycznym zapotrzebowaniu na składniki uzupełniamy.gdzieś miałem przed poprzednim sezonem wyniki analizy z jednego pola i jakbyśmy to wysiali to nie wiem co by z tego wyszło.chyba ten.nasz jasny wyglądałby jak.ciemny u Ciebie.

U nas corocznie najwięcej z gleby ucieka magnezu potasu i.azotu

Pamiętam ze kiedyś sadzilismy na takim piachu.tytoń i tylko rok się tam "udawało" i trzeba było przerwać zbożem a teraz po 3 roku roku uprawy chyba najlepszy jakościowo tytoń mieliśmy z tego pola przy odmianie Martina.teraz jeśliby nie było dużej presji chorób przesiejemy żyłem na zimę i dalej. 

Co do nawożenia ciemnego tytoniu nawet nie będę się wypowiadał bo poprostu nie wiem :d 

co do rozpuszczalności bontaru to nic nie mam.staliśmy bontar lubofos czy tarnogran i przeważnie jest.ok. w poprzednim sezonie jakieś 2 tygodnie przed sadzeniem wysiane było wszystko dosłownie w pustynię i jakoś uroslo pomimo braku opadów przez dłuższy okres czasu 

Edytowano przez basserman1989p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Właściwie to viginia ma nie duże potrzeby nawozowe i tu koszty są małe ale koszty suszenia drakońskie zaś przy berleju na odwrót .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

tak jak kolega wyzej, na kazdym polu inaczej mi po probach wychodzi

dam rozpiske na moje 3 rozne pola i widac ze roznia sie od siebie i najlepiej siac po jednym skladniku

 Pole nr 1     1h idzie superfosfat 600kg sol 150kg i 150 siarczan potasu magnez bardzo wysoki takze pomijam

Pole nr 2  ok 1h superfosfat 250kg sol 175kg siarczan 175kg magnez pomijam

pole nr3 1,2h  superfosfat 300kg sol 150 siarczan 150 magnez pomijam

na 1h daje 100kg saletry wapniowej 

dodam ze tyton juz 6 rok z rzedu na tym samym polu i nie złego sie nie dzieje. srednio w tamtym sezonie 13.7zl  w tym 25.8zzł. Poplony z zyta i wyki co roku robia robote + bakterie do rozkladu resztek. 

sol zakupiona po 4200 siarczan 5200 superfosfat 1800 i przez 3 miechy praktycznie ceny stoja w msc jeski chodzi o te skladniki

sol i superfosfat sieje w marcu gdyz wystepuje duze zasolenie po takich dawkach i lepiej zeby sie odczekalo te 2 miechy do sadzenia 

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnia pod 26 to bardzo ładnie wyszło.u mnie raczej tyle nie wyjdzie bo za dużo kg sprzedaliśmy w mc wrzesień -listopad w pm a wiadomo ze.cennik się nie zmienił (ale coś w granicach 24-25 myślę że wyjdzie ).podwierzcholki i wierzchołki co prawda ale w grudniu i styczniu można było spokojnie sprzedać je u konkurencji po 22 -25 zł po jakimś takim lekkim posortowaniu. W sumie na cały areał wyszło takich gorszych klas 4-5 jakieś 1.5 tony przy nieobczyszczonych spodakach i całym tym smietnikiem co jest w spodach ale wszystko w tym roku kupili(1300kg  sprzedaliśmy jakieś 2 tygodnie temu w lepszej klasyfikacji to parę zł się zyskało ) .mniej więcej podobną średnią czasem nawet lepszą mamy na fakturach z nadspodakow do  podwierzcholkow plus jeden kawałek 1.5 ha gdzie poprostu ten tytoń tak bardziej w klasach 2-3 wychodzi i trochę jest więcej 4 na nim.ale ogólnie jest ok.jeszcze 3 sprzedaże maksymalnie i coś będzie można więcej powiedzieć. 

Z takich uslyszanych plotek to pm niby zapowiada przy kontraktacji 23 -24 zł za pierwszą klasę.czym zaskoczy reszta czas pokaże 

A i bym zapomniał ...na jednej fakturze "nabroiła "taka jedna Ewka. ..;)

 

Edytowano przez basserman1989p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

25zl za jedynke juz wmiare dobrze bd aby brali jak w tym roku (dlatego taka srednia wyszla ) xD

 

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
20 godzin temu, LipinyTabaca napisał:

 

sol zakupiona po 4200 siarczan 5200 superfosfat 1800 

 

Sól droga wedle siarczanu potasu , sporo dajesz potasu także kolorek wychodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

oczytalem i naogladalem na temat upraw zapotrzebowania pokarmowe i takie tam, co roku proby gleby i daje tyle ile tyton potrzebuje do wydania 3T+ .

Nie daje duzo azotu bo azot jest tez w glebie po resztkach i poplonach  wiec jest jakosc i ilosc...  TYton na 3 t potrzebuje 150-180kg potasu 60-80 kg fosforu ale to wszystko gdy sie ma zasobnosci srednie w glebie jak jest czegos nisko to 30% w gore daje. nie prawda jest tez ze na tyton ph 5.5 jest dobre, zeby skladniki byly przyswajalne musi byc ok 6.5 wtedy wszystko dziala jak nalezy mikro slabiej pobiera z gleby ale to latwo uzupelnic dolistnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
6 godzin temu, LipinyTabaca napisał:

Universal to wiadomo kombinuje z premiami i innymi cudami aby wyjsc na swoje xD

Może i kombinuje ale wbrew pozorom w ostatnim czasie brał bardzo dobrze, gdzie inne firmy nie chciały jedynki oni brali jak leci Przy aneksie obowiązywały ceny z premią 2zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miran napisał:

Może i kombinuje ale wbrew pozorom w ostatnim czasie brał bardzo dobrze, gdzie inne firmy nie chciały jedynki oni brali jak leci Przy aneksie obowiązywały ceny z premią 2zł .

Nie po drodze było nam ze zdawaniem w ULTP w tym roku ale jedna dostawę tez tam zrobiliśmy i faktycznie klasyfikowanie boskie 😛 ale mając w pamięci dwa sezony wstecz jak nas "boso " puścili po dość sporej dostawie podziekoalismy.gdyby zawsze tak było jak na tej jednej odstawie można śmiało zdawać u nich.gdyby właśnie tak czasem nie kombinowali z premiami  i klasyfikowaniem .sprzedawaliśmy ostatnio u Pękali też fajnie podszedł.mamy jeszcze jakieś 700 kilo do sprzedania,jutro skończę prace w lesie to "łikend" do odcięcia; ).a za chwilę od nowa polska ludowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
16 minut temu, basserman1989p napisał:

Nie po drodze było nam ze zdawaniem w ULTP w tym roku ale jedna dostawę tez tam zrobiliśmy i faktycznie klasyfikowanie boskie 😛 ale mając w pamięci dwa sezony wstecz jak nas "boso " puścili po dość sporej dostawie podziekoalismy.gdyby zawsze tak było jak na tej jednej odstawie można śmiało zdawać u nich.gdyby właśnie tak czasem nie kombinowali z premiami  i klasyfikowaniem .sprzedawaliśmy ostatnio u Pękali też fajnie podszedł.mamy jeszcze jakieś 700 kilo do sprzedania,jutro skończę prace w lesie to "łikend" do odcięcia; ).a za chwilę od nowa polska ludowa 

Zawiozłem w tym roku do pękali wierzchołki i klasyfikacja zaczynała się u niego od 3 klasy, gdzie nie było się do do czego do nich przyczepić poza tym że krótkie. Zabrałem i już tam nie woziłem. Przetrzymałem i zawiozłem niedawno do ultp i poszło w 1a i 2 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRtobacco    2

Ostatnie dwa sezony universal brał dobrze, w tym sprzedałem u nich trzy razy więcej niż miałem zakontraktowane. W Agrotabie tylko parę kilo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak już jest z tym tytoniem jednym zależy na takim ,drudzy kupią dobrze inną partię a trzecia firma weźmie nawet pomieszany z liśćmi z buraków jak juz nic nie mają do kupienia.najważniejsze aby każdy był w miarę zadowolony. Znam ludzi którzy też mieli sporo w ULTP nakontraktowane ale z jakiś powodów zawiezli gdzieś indziej  (trochę ich też nie rozumiem bo ani wyrównania żadnego i ceny na tamtą chwilę porównywalne z PM albo i gorsze)ale jednak sprzedali  i może poczesci brakuje trochę tonażu w ULTP to muszą jednak dobrze brać.coś czuje ze za jakiś czas cześć firm przestanie kontraktowac z tymi co się zapisuja a nie wożą 

 

W poprzednim roku też inaczej wyglądały ceny i klasyfikacja wg mnie też z tego co liczyłem pomimo wywiązanią się z umowy w całości w ULTP korzystniej było sprzedać cały kontrakt w innej firmie.może po części przez kombinacje z premiami i różnym braniem.

Narazie ich nie skreślamy szanse mają jak co roku 

Edytowano przez basserman1989p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11
10 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

Siarczan potasu po ile macie aktualnie ? u mnie jest na jednym tylko składzie po 5800 zł 

ja kupilem przed nowym rokiem za 5200  w sarzynie  ale ten 45% i 5%azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj