Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

kasianowa    0

Witam, w tym roku korzystałam z programów unijnych i musiałam zapisać się do grupy aby uzyskać dodatkowe punkty i padło na grupę tytoniową. Co mam teraz zrobić, zapisałam się w grudniu w Leżajsku do grupy no i w tym roku muszę sadzić tytoń.... Gdzie mam się teraz udać aby zakontraktować tyton? Wystarczy że podjadę do Leżajska tam gdzie się zapisywałam do grupy i tam wybrac sobie tonarz i gdzie chce sprzedawać? Czy muszę jechać bezpośrednio gdzieś do Obszy czy łukowej aby zakontraktować tam tyton? Przepraszam, widzę że tu jest pełno obcykanych osób w temacie a ja jestem na szarym końcu obok was i dla was jest to głupie pytanie, ale mam nadzieję że doradzicie....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11

Kontraktację robisz w danej firmie przeważnie tam gdzie skupują tytoń. Aby to zrobić musisz :

NAJWAŻNIEJSZE TO zrobić nr. w KOWRN 

Później w firmie 

podajesz nr. działek gdzie będziesz sadził tytoń. I kontraktujesz ile chcesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    339

Jak jesteś w grupie to tam Ci powinni wszystko wytłumaczyć. Grupa Leżajska ma jedną umowę zbiorczą do wszystkich firm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

jedz do lezajska do grupy wszystko tam zalatwisz

ps. tez mozna powiedziec ze jestem nowym plantatorem od tego roku bo wczesniej wszystko bylo na rodzicow i tez zaczynam jakby od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Leszek0 napisał:

mało kto zaczyna w tych czasach przygodę z tytoniem 😃 nieźle

80 koła papieru z ha samo się nie zrobi:). Tak to jest niestety z tymi programami dotacjami ,wiażesz sobie krzyż do pleców w zamian że coś Ci zwrócą do ciągnika czy do maszyny a i tak jeszcze szereg wymagań musisz spełnić żeby potem się nie okazało że oddać trzeba bo szafka na SOR stała w złym miejscu lub akurat na kontroli nie była zamknięta 😛

juz nawet na kontrolach z agencji dopytują co jest w menu konia, a jeśli jest owies to jaki i jak jest magazynowany itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Powiedz, ze owies jest z UA i żadnych pytań nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Marl napisał:

Powiedz, ze owies jest z UA i żadnych pytań nie będzie. 

Właśnie byliśmy pytać o cene pszenicy 900-1000 tona. Wapno 600-700 tona.historia taka że pod wspomnianym zakładem skupowym ktoś ostatnio wyj..trochę gruzu w podziekowaniu za "wspieranie" rodzimego rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
4 godziny temu, basserman1989p napisał:

Właśnie byliśmy pytać o cene pszenicy 900-1000 tona. Wapno 600-700 tona.historia taka że pod wspomnianym zakładem skupowym ktoś ostatnio wyj..trochę gruzu w podziekowaniu za "wspieranie" rodzimego rolnictwa.

Posiałem pszenicę ale nawet przy takiej cenie nie opłaci się wjeżdżać z jakimkolwiek nawozem i robić jakąkolwiek ochronę. Lepiej posiać soję lub grykę np. w  rolnosrodowiskowym, wziąć dopłatę i mieć wyjeb*** na to. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
58 minut temu, Miran napisał:

Posiałem pszenicę ale nawet przy takiej cenie nie opłaci się wjeżdżać z jakimkolwiek nawozem i robić jakąkolwiek ochronę. Lepiej posiać soję lub grykę np. w  rolnosrodowiskowym, wziąć dopłatę i mieć wyjeb*** na to. 

Rok 2023 będzie opary na inny schemat dopłat. Wchodzi ekosystem i nie będzie już tak fajnie jak do tej pory. Cena podstawowa dopłat jest o wiele niższa, a żeby mieć więcej trzeba się trochę natrudzić i kombinować, a czy to się wgl opłaci zobaczymy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, toma188199 napisał:

Rok 2023 będzie opary na inny schemat dopłat. Wchodzi ekosystem i nie będzie już tak fajnie jak do tej pory. Cena podstawowa dopłat jest o wiele niższa, a żeby mieć więcej trzeba się trochę natrudzić i kombinować, a czy to się wgl opłaci zobaczymy 

W czwartek gospodarz mnie wysyła na jakieś szkolenie w sprawie tego co piszesz.ale faktycznie z ta pszenica to teraz każdy wyjdzie zajęcia. .. znajomy duży gospodarz tylko na samej pszenicy będzie ok 140 tys w plecy względem wcześniejszej ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Może ktoś odbierał już umowę w LT i chciałby zdradzić jakie ceny proponują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    339

Dzisiaj ja już po zebraniu grupy leżajskiej. Większość firm cena za 1 25zl. Jedynie jeszcze Agrotab i ta nowa firma się nie określiła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

u morisa najdrozej 

1- 25

2- 24

3-22

4-16

5-12

reszta firm znacznie taniej bo u wiekszosci  1 -25   2-21   3 -18   4 -14   5-7/8  

w slomexie   1 -25      2 -23      3 - 21.5      4 -15      5 - 10

w trakcie zebrania agrotab wyslal cennik i 1 juz 25,5   

i ciekawostka w universalu nie ma juz premi tylko zwykla cena

1-25

1a- 23?

2-21

3-18.5

4?

5-7

wg grupy ceny wzrosna mniej wiecej do tej co slomex zaproponowal

grupa lezajska ma mozliwosc zamawiania peletu i ekogroszku w  cenach bez marzy robia zapisy 300-400zł taniej niz w sklepach

pelet olczyk chyba po 1400-1500 

ekogroszek 28-29 MJ ok 2000 workowany

27Mj 1900zl

 

 

 

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko z tym morisem nie wyszło jak w tym roku.ze na poczatku najdroższy a potem lepsze klasy najtaniej.patrząc na ceny bd musiał chyba  cieniej piachu sypać 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
51 minut temu, LipinyTabaca napisał:

u morisa najdrozej 

1- 25

2- 24

3-22

4-16

5-12

reszta firm znacznie taniej bo u wiekszosci  1 -25   2-21   3 -18   4 -14   5-7/8  

w slomexie   1 -25      2 -23      3 - 21.5      4 -15      5 - 10

w trakcie zebrania agrotab wyslal cennik i 1 juz 25,5   

i ciekawostka w universalu nie ma juz premi tylko zwykla cena

1-25

1a- 23?

2-21

3-18.5

4?

5-7

wg grupy ceny wzrosna mniej wiecej do tej co slomex zaproponowal

grupa lezajska ma mozliwosc zamawiania peletu i ekogroszku w  cenach bez marzy robia zapisy 300-400zł taniej niz w sklepach

pelet olczyk chyba po 1400-1500 

ekogroszek 28-29 MJ ok 2000 workowany

27Mj 1900zl

 

 

 

Ooo universal bez premii? To chyba największe zaskoczenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

podejrzewam ze ta premia odstraszyli  w tym roku plantatorow bo np ja musialbym 3 tony taniej odstawic zeby dostac premie i nie wozilem i kilku znajomych tak samo i wychodzi na to ze mniej skupili niz planowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
2 godziny temu, LipinyTabaca napisał:

podejrzewam ze ta premia odstraszyli  w tym roku plantatorow bo np ja musialbym 3 tony taniej odstawic zeby dostac premie i nie wozilem i kilku znajomych tak samo i wychodzi na to ze mniej skupili niz planowali

Pewnie tak bo ktoś kto sobie zapisał 500kg u nich, zrobił sobie aneks i sprzedawał drożej niż ludzie co mieli popisane po 10 ton . Ogólnie ktoś coś wie na temat płatności niezwiązanej do tytoniu, czy wystarczy zawnioskować o to przy składaniu na dopłaty czy trzeba coś jeszcze robić?

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowali z premi bo po sporej części było tak jak piszecie.a ze po 65% zdanego różnie z braniem było to się sporo osób przekonało i odbiło od nich.sam wcześniej też napisałem ze pomimo realizacji 100% umowy w poprzednim sezonie u nich też byliśmy niezadowoleni w 100 % z ceny jaka zaoferowali za nasz tytoń. Ogólnie to potaniało na wykupie przy kontraktacji.planujemy i tak mniej na ten rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

jesli chodzi o niezwiazana to zaznaczyc na wniosku, ale jesli ktos mial zmniejszone  tonaze z jakiegos zdarzenia grad czy cos tam to musi przedstawic  w agencji umowy  te pierwsze i bd mial placone do tych pierwszych zawieranych w marcu  , tak dzis na zebraniu mowili z grupy. Jak miales np 70 % sprzedane z tonazu zakontraktowanego to nic nie trzeba tak samo jak sprzedales wiecej niz zakontraktowane to ponoc masz do wszystkiego nawet tego ponad kontraktacje... 

umowy z 2018 czy 2017 jak ktos mial przez grupe to oni maja w razie potrzeby

 

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj