Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Leszek0    5
zroz napisał:

Wcześniej 2.5 h  z drogami odmiana 35  = 7 ton

teraz 2,5 h z drogami  martina prawie 9 ton ,ponad 7 samej pierwszej 

ogławiasz tytoń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13
2 godziny temu, Grzegorz197 napisał:

To bardzo dużo wychodzi i wydajność z 1 hektara

Powiem więcej. 3600kg z hektara bez ogławiania jest nie do osiągnięcia. Pierwszy rok nie sadzę także takie wyniki jedynie po ogłowieniu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Już sprzedany to i policzone , jak sadziłem kiedyś vrg 2 to 4 tony z h lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
1 godzinę temu, zroz napisał:

Już sprzedany to i policzone , jak sadziłem kiedyś vrg 2 to 4 tony z h lekko

To Ty Panie swoje suszowe powinieneś mi oddać bo u mnie pewnie o tonę mniej wyjdzie😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Może 35 sadzisz u mnie to była najbardziej problematyczna odmiana słabo rósł , mozajka  póżniej kartoflanka od trzech lat martina 

i osiągi są super Jak słyszę że ktoś sadzi 35 bo ma mało liści to nie wiem czy śmiać się czy płakać .Ja sadzę odmianę co ma dużo liści i cieszę się że taką wymyślili . Na martinie nawet jak u dołu żuci się jakaś kropka to i tak jest z czego jeszcze nazbierać  na 35 to już prawie pozamiatane .35 często gęsto jak nie pośpiechy to i tak tylko 14 liści .Fakt jest taki że rzadko sadzę tytoń może to jest zaleta i ten tonaż  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Mialem 35 i Ruby tego roku. Trochę za późno zbierane i przez to strata na wadze jak i jakości. Miałem dokupić kontener ale rok się zapowiadał nie ciekawy. Mialem 28 miałem vrg2 wislice... Sadzilem szeroko i wąsko ale tylko w 2019 przekroczyłem 3 t bez ogławiania. Może klasa gleby bo u mnie 5 i 6 albo coś nie tak robię. Jaki rozstaw masz?

Miałby ktoś z was kiszkę na sprzedaż najlepiej jakaś niskobudżetową? Taką na rezerwę aby była?

Edytowano przez tofik420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Gleba 3 sadzę  50-52 krzak od krzaka i co dwa rządki lekki odjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

U mnie do tego roku było 55cm krzak od krzaka na 62 rządek od rzadka i około 75-80 następny rządek a tego roku podobnie z tym że krzak od krzaka był co 50cm. 3 klasa napewno robi dużą różnicę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyui    2
Dnia 13.12.2022 o 14:37, tofik420 napisał:

228 Zrobił błąd w ogłoszeniu. Sam dziurki na foto liczyłem jak znalazłem to ogłoszenie. Wziąłem prawie tyś a jeszcze z 4 może więcej mu zostało więc myślę że jeszcze powinien mieć.

Niestety nie uda się kupić tych tacek. Nie ma, szukał tam jeszcze po sąsiadach znajomych, ale nikt już nie ma :/

Dnia 13.12.2022 o 14:37, tofik420 napisał:

228 Zrobił błąd w ogłoszeniu. Sam dziurki na foto liczyłem jak znalazłem to ogłoszenie. Wziąłem prawie tyś a jeszcze z 4 może więcej mu zostało więc myślę że jeszcze powinien mieć.

Niestety nie uda się kupić tych tacek. Nie ma, szukał tam jeszcze po sąsiadach znajomych, ale nikt już nie ma :/

Dnia 13.12.2022 o 14:37, tofik420 napisał:

228 Zrobił błąd w ogłoszeniu. Sam dziurki na foto liczyłem jak znalazłem to ogłoszenie. Wziąłem prawie tyś a jeszcze z 4 może więcej mu zostało więc myślę że jeszcze powinien mieć.

Niestety nie uda się kupić tych tacek. Nie ma, szukał tam jeszcze po sąsiadach znajomych, ale nikt już nie ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
4 minuty temu, tyui napisał:

Niestety nie uda się kupić tych tacek. Nie ma, szukał tam jeszcze po sąsiadach znajomych, ale nikt już nie ma :/

Było ich tam sporo jeszcze ale widać poszły. Pan Polański również używa takich tac i czasami przywozi takie jak gdzieś napotyka. Możesz jeszcze jego zapytać. Lub zapytaj na FB może ktoś ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Byłem z tytoniem w ULPT. Dopłata jest stała 4 zł do klas 1,1A,2,3. Klasa 4 tylko 11zl/kg ( 3 klasa 20.50zl/kg). Czyli jest 4 zł a w SMS było do 4 zl/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Miałem 90 kg 4 klasy. Co za strata, karpia na święta chyba nie kupię :) A tak na poważnie to miałem odmianę 35 i złapał ten wirus kartoflany, stąd jest jakiś procent naprawdę brzydkiego tytoniu... Na poprzedniej odstawie miałem klasę 1 a teraz po "podwyżce" już jest klasa 1A...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie rekord bez oglawiania 3300-3400 na 35 w 2019.najmniej 2700 rok później, tak na 4-5 ostatnich lat.bez scinania kwiatu 

 

Suszowe wyplacili juz dziś.

Grapen bez przesady u mnie też się 4 trafia 😛 tactacy specjaliści czasem rwą ze tyton gorzej jak po kombajnie wygląda a mów ,pokazuj,upominaj to jak do słupa a słup jak du... 

Marl dlatego nie sprzedaje w ULTP tylko wskoczyła na premie to już leci Ci Wiesiek klasę niżej...

Teraz niech każdy tak w duchu sobie odpowie jeżeli tak miał kupowany tytoń premia 2 zł za zrealizowanie 65% kontraktu .dla kogo?  Niby dla plantatora a tu ch..i wiem ze nie jest to odosobniony przypadek bo "robią" całą masę ludzi w ten sposób.na spotkaniu kontrakcyjnym w marcu gość nawet lekko z grupy tą premię wysmial że jest jedynie w celu zachęcenie plantatora do zrealizowania CAŁEJ umowy.

Mnie tylko dziwi ze ludzie teraz burzą się częściowo i obrażają ze a tu nie wyrownali a tam coś innego a tu po cichu uniwersal wali ludzi za przeproszeniem w du...bez wazeliny i jest ok, prawie.i to nie pierwszy sezon 

Edytowano przez basserman1989p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
1 godzinę temu, Marl napisał:

Miałem 90 kg 4 klasy. Co za strata, karpia na święta chyba nie kupię :) A tak na poważnie to miałem odmianę 35 i złapał ten wirus kartoflany, stąd jest jakiś procent naprawdę brzydkiego tytoniu... Na poprzedniej odstawie miałem klasę 1 a teraz po "podwyżce" już jest klasa 1A...

U nich tak jest w uniwersalu, raz lepiej raz gorzej. Zresztą ceny nawet z tą ich smieszną są gorsze na ten moment niż to co proponuje grzyb czy pękala. 

Ta premia to niech sobie dokładnie policzy ile to jest warte, z tego co liczyłem to 70 gr do kazdego kilogram a i z tym różnie wychodzi bo po 65% zaczyna się inne klasyfikowanie. 

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

u mnie tez rekord cos lekko ponad 3.4t z hektara odmiana 35 i oglowiona.... krzak od krzaka 52  rzad 65 /80 ( jak poszadzilem na 60/70 to ludzie sie burzyli ze za wasko i zle sie zrywa xDxD a jakby na 3h tak przyoszczedzil pola to moze i ze 200-300kg wincyj nazbieral jak kolega wyzej pisal)  klasa ziemi 5 i troszke 4b

u mnie w podwierzcholkach 3 baliki 4 klasy a to daltego jak basserman pisze mow ludziom po 3 liscie to dra po 5/6 aby szybciej skonczyc a pozniej seledynowe xD

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

U mnie na wsi jest taka dziewczyna, gdy zrywa środkowe liście i nie nadarza z innymi to rwie po 1 liściu a nawet zostawia nieoberwane kilka krzaków w rządku🤭🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest nic :d to też znam ze zielonego na łapią ale w tym roku na spodach u nas to taka agentura była ze już nawet po jakimś czasie trzeba było odpuścić.schemat rwania przyjęty :jeden kkrzak spody prawidłowo oderwane następny połowa spodow połowa nadspodakow, następny nadspodaki zerwane spody zostawione potem dwa trzy ominiete i wracamy do początku schematu albo jak za mało zrywal to do środkowych liści doszedł.

Ale co zrobisz,czasem ktoś przyniesie jakie mymło ze nie wiadomo czy to szpilowac czy z kilka razy pod nogi wyrzucić.i noszą takie wymymłane wysciskane liście, mowisz: połóż i rozłuż 

-co? 

-nogi 😛

ale i tak te panie co u nas teraz rwały są solidniejsza ekipą jak ta poprzednia.a z pracownikami, normalnymi jest coraz większy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13
53 minuty temu, Dawid50 napisał:

Co myślicie o ziemi agaris  w kostkach ? Na + czy -??

Miałem i nie polecam. Chyba że chcesz chwasty wyrywać z tacek :D Klassman jest ok.

Edytowano przez grapen23
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13
1 godzinę temu, LipinyTabaca napisał:

mialem i agaris i klasman nie widzialem roznicy w chwastach 

Może taka partia była. Sąsiedzi, którzy mieli taka sama też mieli ten problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
12 godzin temu, Dawid50 napisał:

Co myślicie o ziemi agaris  w kostkach ? Na + czy -??

Tylko klasmann, w tym temacie nie ma co kombinować akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj