Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcin94r    0

Mi od 750 do 900 kg.

A tak zapytam panowie jak zamienię szajby na 18 na silnik i 12 na wentylator. Nie będzie za bogato?

W tej chwili mam odwrotnie i nie dosycha zapaża tytoń w szpilkach...

Mimo że lekko nabijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Kolego z tego co wiem to w Ven robią przesłony na powrocie aby lepiej dosychało (jak zmniejszysz powrót powietrza pod sufitem to wtedy musi więcej wyrzucić na zewnątrz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Pod sufitem między suszarnią a komorą masz otwór przez który wraca powietrze i ten otwór wiem że zmniejszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
23 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

Nie macie przypadkiem zgnilizny twardzikowej bo u mnie zajęła większość tytoniu na polu .

U mnie też jest,ale nie ma się co dziwić jak takie mokro w polu tytoń wyrośnięty jeden gaj,na wiacie też gnije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Dużo tego nie ma ale się zdarzaja jakieś chore krzaki. Po tylu deszczach nic dziwnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89
15 godzin temu, Marcin94r napisał:

 

Mi od 750 do 900 kg.

A tak zapytam panowie jak zamienię szajby na 18 na silnik i 12 na wentylator. Nie będzie za bogato?

W tej chwili mam odwrotnie i nie dosycha zapaża tytoń w szpilkach...

Mimo że lekko nabijam

 

Wystarczy że zmieniasz tylko koło pasowe na silniku na większe lub na dmuchawie na mniejsze, nie musisz zmieniać dwóch

Edytowano przez Elektro2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
8 godzin temu, max95 napisał:

U mnie też jest,ale nie ma się co dziwić jak takie mokro w polu tytoń wyrośnięty jeden gaj,na wiacie też gnije

Ja się dziwię bo 6 lat tam nie miałem tytoniu , wlazła pod koniec sierpnia czyli płodozmian nic nie dał . Luna , Switch pomaga czy nic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
46 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Ja się dziwię bo 6 lat tam nie miałem tytoniu , wlazła pod koniec sierpnia czyli płodozmian nic nie dał . Luna , Switch pomaga czy nic ?

U mnie woda stała w tytoniu tak dolało, więc i choroba weszła, najgorzej jak się zerwie liście z chorego krzaka i pójdzie na wiate,u mnie lało dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

pewnie ze luna i switch cos daja ale mysle ze i tak po takim dlugim okre4sie  srodki przestaja dzialac no chyba ze pryskany z drogi juz jak wyrosnieta to inna bajka, U mnie pictor poszedl  z drogi po oberwaniu spodziakow  i juz tez zgnilizna atakuje ale  dopiero poczatki kilka krzaczkow na hektarze a u  sasiada juz skupiska po kilkanascie 

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
Mariusz2903    1286
Dnia 5.09.2021 o 19:08, max95 napisał:

U mnie woda stała w tytoniu tak dolało, więc i choroba weszła, najgorzej jak się zerwie liście z chorego krzaka i pójdzie na wiate,u mnie lało dwa tygodnie.

Na tą chwilę nie zrywamy z chorych krzaków , robimy oględziny środek , wierzchołek jak ma zgniliznę zostawiamy i jak ich osobno i rzadko nie nawleczemy to 30% górnych liści zostanie w polu , sporo gnije od kwiatu ale dzięki bogu od tygodnia jest pogoda , wiatr i słońce , klasa do góry bo w sierpniu zanosiło się na sam gnój .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906

Więcej niż 4 tygodnie żadna chemia nie podziała a raczej tyle minęło od zabiegów.

Mechanizm jest ten sam co rzepak. Trzeba by pryskać na w pełni kwitnący aby zabezpieczyć powierzchnię rośliny przed opadaniem pierwszych płatków. Wilgoć plus spadający kwiat daje początek infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Sprzedajecie tytoń w pudełkach? Jestem ciekawy jak wygląda taka sprzedaż. Rozpakowują całe pudełko przy mnie czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Miran napisał:

Sprzedajecie tytoń w pudełkach? Jestem ciekawy jak wygląda taka sprzedaż. Rozpakowują całe pudełko przy mnie czy jak to jest?

Sprzedaje u Grzyba w kartonach . Otwierają karton patrzy z góry cokolwiek, zamyka i tyle . Myślę że jak coś wykombinujesz a później sprawdza to koniec kariery z pudełkami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
Dnia 8.09.2021 o 09:39, Sebastian177 napisał:

Sprzedaje u Grzyba w kartonach . Otwierają karton patrzy z góry cokolwiek, zamyka i tyle . Myślę że jak coś wykombinujesz a później sprawdza to koniec kariery z pudełkami .

O i o taką odpowiedź mi chodziło . Dzięki bardzo.

Sortujecie czubki ?

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj