Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

max95    21

To jest cisza przed burzą,jak wylecą z cenami to nam czapki spadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

u mnie średnia cena w Virginii odmiana 28 wyszła 9,88. Liczyłem na co najmniej te 10 zł, no ale.. wydajnośc z 2,5 ha, bez dróg i poprzeczniaków jakieś 2,35,  6,2 tony, ale jedna suszarnia sie zepsuła wiec byłoby pod a moze lekko ponad 7 bo to wierzchy poszły.   W tym roku Simone, nasiona już są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
11 godzin temu, max95 napisał:

Jeśli ULTP kupuje dla PMP TO NAS NIEZLE DYMAJĄ Z CENAMI w PMP

PMP tylko w uniwersalu fermentuje wożą do Jędrzejowa i tam jest fermentacja bo im ponoć to taniej wychodzi niż by sami to robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
31 minut temu, Grzegorz197 napisał:

PMP tylko w uniwersalu fermentuje wożą do Jędrzejowa i tam jest fermentacja bo im ponoć to taniej wychodzi niż by sami to robili.

PMP za duzo skupów tytoniu to juz nie ma więc fermentownia nieopłacalna była dla nich,jeden plus dla nas z wilgotnoscia nie ma problemów przy odstawie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dipol    2

Negocjacje z uniwersalem juz sie chyba odbyly? Jakie ceny zaproponowali dla Virginii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19
Zobaczymy co powiedzą w poniedziałek u nas w uniwersalu mają wydawać nasiona i podpisywać umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

 Witam, posiada ktoś nasiona tytoniu ciemnego mocny skroniowski ? Można gdzieś jeszcze dostać nasiona Makar lub Kentucky  czy tylko w uniwersalu ? W internecie nie ma za wiele informacji .

Edytowano przez 19seba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris23g    0

19seba jaka ilość nasion Cię interesuje? Posiadam nasiona odmiany MAKAR, materiał kwalifikowany i sprawdzony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berang2    0

Mam do sprzedania puszkę nasion otoczkowanych Virginia HYV 35. Chętnych zapraszam na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

witam tytoniarzy

jakie firmy kontraktują z grupa kielecka jakie ceny w burleyu czy już kontaktują i przyjmują  byłych nowych plantatorów 

 

jakie ceny w jedrzejowie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dipol    2
Dnia 2.03.2018 o 09:37, jareko69 napisał:

Grupa Grudziądzka negociuje i ma dobre ceny burley kl 1 papuszowany 11 zł 1 luzem 10,5 zł kl 2 9 zł kl 3 7zł kl 4 4 zł  zaczynali negocjacie od 15 zł

W jakiej firmie takie ceny wynegocjowaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dipol    2

A kto jest u was dyrektorem i prezesem zwiazkow mozesz na priw napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonix1313    0

universal jedzejow 1-10zl/ 2-8,50 /3-6,50/ 4-3,50 i nowych przyjmuja burley

 

Edytowano przez tytonix1313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19
Ceny Virginia na 2018 rok Universal Kl 1- 13,50 kl 2- 13 kl 3a - 11,50 kl 3b - 10,50 kl 4 - 9,25 kl 5- 6,50 kl 6 -4,0 kl 7- 2,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2

ma ultp  po tych nowych cenach chętnych na berleja  ? jak wygląda skup w Deszkowicach  dobrze tam biorą ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
8 godzin temu, mariaci10 napisał:

Co z tego że ceny podnoszą jak później opier... na klasach.

Dokładnie ceny to nie wszystko zobaczymy jak będą brać w jesieni. Może się okazać że w PM będzie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj