Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mynko    3

Ja sądzę sadzarką 6- cio rzędową chwytakową ciągnikiem C 360  i nie ma problemu z prowadzeniem należy zadbać tylko i podnośnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno13354    0

pielnikiem też na 6 rzędów daje radę? mam jeszcze jedno pytanie odnośnie sadzarki.. która lepsza? karuzelowa czy łopatkowa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Pielnikiem też da radę a co do sadzarki to chwytakową posadzisz każdą rosade a karuzelową tylko z tacek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Lepiej kupić nową chwytakową niż używaną karuzelową bo cena będzie podobna. I moich znajomych trafiały się karuzelowe ale się nie sprawdziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

U nas też ale są i tacy co dwunapędowe i to nie małe ciągniki zapinają i gdzie tu sens i logika porównując koszty amortyzacji i samego paliwa a później narzekają że tytoń się nie opłaca. Nie lubię czegoś takiego ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
19 godzin temu, tytonix1313 napisał:

czy pmp bierze burleya  wiecej niz na umowie?

 

PMP brało nadwyżki  16 stycznia i koniec wykupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Mam na sprzedaż maszynę do szycia tytoniu ciemnego, nie używana jak cos to priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
7 godzin temu, tytonix1313 napisał:

w kazimierzy wielkiej tez?

 

oddawałem do kazimierzy wielkiej w poniedziałek a we wtorek zakonczenie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Tytoń jest wtedy opłacalny kiedy sprzedasz powyżej tych 10-12zł średnio, odejmując wszystkie koszty itd i to co zostaje to można liczyć na zysk. Niestety nie jesteśmy chronieni przed pogodą i gdy spadnie grad no niestety można mówić, że jest po zarobku. Wyjątkiem jest ten rok po gradzie tytoń teraz idzie bardzo dobrze, szkoda, że w jesieni nie chcieli tak skupować.

Edytowano przez mus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

To prawda, jeśli sadzi się tytoń to powinniśmy się nastawić na jakość a nie ilość. Czasami widzę w mojej okolicy jak ludzie sadzą nie wiadomo ile i potem nie mogą się wyrobić i zamiast jedynki sprzedają w trójce albo czwórce- to jest po prostu dla mnie śmieszne i chyba brak pojęcia o prowadzeniu opłacalnej produkcji ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Posiadam agregat 27kW marki sumera na WOM, agregacik fajny wystarczy dorobić kółka wtedy łatwiej nim manewrowac a troszkę waży, pracuje z c360 3p obrotów nie pamiętam ale trzeba ustawić 50 Hz i je utrzymywać na obrotach.  Agregat utrzymuje dwa silniki z kiszki i wszystko co się odpali w domu, także daje rade mogę polecić. Jak masz większy traktor z obrotami 1020 to będzie sobie pyrkal na wolnych obrotach. I odpalaj silniki jeden po drugim nie od razu bo może nie wyrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaco6    0

Mnożysz moc silnika x3,czyli  silnik 4kw x3 =12 kw  ( Agregat 12 kw)  A na luzie żeby sobie silnik startował to razy 4 pomnożyć:|

 

 

Edytowano przez gaco6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Sprzedam tacki 260 oczek 1 zł szt raz użyte nie zniszczone pogrubiane ok 800 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
19 godzin temu, mynko napisał:

Sprzedam tacki 260 oczek 1 zł szt raz użyte nie zniszczone pogrubiane ok 800 szt

50 szt mógłbym kupić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0

Koledzy plantatorzy zbliża się nowy sezon wiec pasuje pomyśleć o nasionach jakie odmiany planujecie na ten rok i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was uprawiał już odmianę Simone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj