Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

adaammek    24

minister rolnictwa rządu PIS 

rynek  tytoniu powinien być dalej chroniony przez państwo  sa takie deklaracje

natomiast nie podano konkretnych rozwiązań dotyczących utrzymania uprawy w Polsce  mysle że nadszedł czas na działania plantatorów i związków

aby zobligować rząd do przedstawienia działań ochronnych gdyż obecnie uprawa jest nieopłącala

takie działania rząd podejmuje na rynku mleka wieprzowiny  owoców miękkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

Rynek tytoniu zostal sprzedany i stanowi wlasnosc prywatną.

Nasz udział w tym rynku to 15% , aleśmy sprzedali za czapkę śliwek .

Pracownicy mieli swoj udział , zrobili to samo .

Państwowa została akcyza , a ta nie ma narodowości.

Za pozno moi drodzy , to se pane ne wrati.

"Mialeś chamie zloty rog..... , ostał Ci się jeno sznur", pasuje tu jak ulał.

Daliśmy d*p..y .amen.

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Tak właśnie jest zawsze pod górkę, nawet jak by państwo dało dopłaty to ceny wtedy na połowę w dół pewnie pójdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak czy owak opłacalność burleya zerowa pytanie z innej beczki jak tam dopłaty


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Witam forumowiczów, pisałem przed chwilą z posłem Kaczmarczykiem. Poinformował mnie ze temat tytoniu będzie omawiany 9 lutego w Komisji i będą zadawać wszelkie pytania do Ministra. Prosiłbym aby ktoś z forumowiczów oglądał posiedzenie i w skrócie przedstawił na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

teraz to i tak już po temacie  na ten rok regulacji nowych nie będzie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Na komisji ma być omawiana sprawa LUXORA. Zainteresowani wiedza o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

śledztwo w toku kasy nie budiet


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Witam Panowie, oczywiście zawsze rolnik był dymany to czemu by teraz nie miał być. Odbywają się wykupy tytoniu ciemnego z firmy FTK krasnystaw w Proszowicach    1 klasa 6.50 i pomimo tego  że nie ma dopłat klasyfikacja jakości się nic nie zmieniła a nawet można powiedzieć że jest ostrzejsza.  Na 1 klasę musi być wręcz ideał.

 Instruktor  na pytanie plantatora który ma 89 lat tyle lat praktyki , dlaczego robi taką złą klasę ładnemu tytoniowi powiedział że "Ja wcale nic nie muszę robić jeżeli są jakieś zastrzeżenia to proszę zebrać bele z taśmy i  do domu. Czy tak powinien odbywać się wykup? Ludzie oddają ładny tytoń po 2 zł bo po co mają brać do domu żeby im zgnił? sprzedać na lewo się boja bo wiadomo kto kupi?  paranoja się robi złodziejstwo w biały dzień......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Dlatego  ciemnego sie nie opłaca sadzic za 2-3zł i nie ma co liczyc ze w tym roku bedzie lepiej z ciemnym,w rozmowie z kierownikiem jasno dał do zrozumienia ze lepiej nie bedzie ani drożej ,a chętni są do sadzenia,ewentualnie import,więc kto chce robic za darmo to powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

jak ja sie cieszę że zrezygnowałem


a oczywiście że jest ostrzejsza klasyfikacja bo nie ma dopłat i trochę więcej kasy idzie z kieszeni molochów to trzeba walić po klasach

jak były dopłaty to oni realnie dużo mniej kasy na surowiec wydawali

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert76    0

Macie może jakieś info jak wygląda sytuacja w kazimierzy wielkiej z kontraktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

To już decyzja ostateczna?

 

tak bardzo ostateczna


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiu88    0

Kolega  thug nie wiem co tu robisz skoro wszystko negujesz i zrezygnowałeś już z tytoniu. Z łaski swojej nie wprowadzaj ludzi w błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

o co ci chodzi co neguje znam rynek od podszewki zrezygnowałem w tym roku tytoniem zajmowałem się 20 lat  i wiele razy przekazywałem tutaj info z pierwszej ręki więc czego chcesz ode mnie ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

@maxiu88

thug to jedna z nielicznych osób na tym forum od którego można się coś dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

@maxiu88

wszystkie informacje które zamieścił tutaj thug są sprawdzone, potwierdzenie  i nigdy nie stanowiły nieprawdziwych i niesprawdzonych danych.

Jeżeli nie wiesz co pisać to lepiej nie pisz nic tak będzie lepiej dla wszystkich.

 

thug oczywiście że tak jest liczę się z tym i cierpliwie czekam na moją pierwszą odstawę, choć cierpliwość moja się powoli kończy....ale na 80% fajrant z tabaco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

THUG ma pojecie o tytoniu i wie co mówi. :):)

 


W KW na razie cisza przed burza.  Prawdopodobnie barleya będzie znaczna redukcja.  Ceny na przyszły rok bez zmian . Dotyczy to się wszystkich sprzedających do PM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas pmp juz wogóle burleya nie kontraktuje także na naszym terenie z 3-4 tyś ton z lat świetnośći zostało w 2015 około 250 zakontraktowane  a na ten przypuszczam że nie będzie 100 nawet

pozdrawiam Panowie jako juz były plantator


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Z tego co ja wiem szczegóły kontraktacji w KW dopiero pod koniec lutego początek marca,info od kier.wykupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Z tego co widzę co piszecie to dobrze że wirginia jeszcze idzie. Tylko gorzej jak plantatorzy barleya przestawią się na wirginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

uniwersal coś kombinuje bo mają brać tylko co się podawało w szacunku był kierownik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj