Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

atech    2

Z moich informacji jakie posiadam a dotyczy sie to zarówno firmy PMP jak i Universal jakiekolwiek ceny  firmy podadza koniec lutego poczatek marca, nie wczesniej. Firmy wogóle nie odpowiadaja na zapytania ani analizy grup tytoniu. Celowo wstrzymuja sie z podaniem cen aby nie pozostawić pola manewru zarówno dla  zwiazków jak i dla plantatorów. Natomiast ja osobiscie nie znam mechanizmu jaki by przyspieszył ten proces. Firmy sa prywatne i nikt ich nie zmusi do podjecia jakich kolwiek działań. zawsze moga powiedziec ze np. po cenach tegorocznych moga kontraktowac nawet od jutra, ale chyba nie o to chodzi dla nas uprwiajacych tytoń. Sam uprawiam kilka ha i dosyc dokładnie monitoruje sytuację i staram sie miec info zawsze sprawdzone i powierdzione z kilku żródeł. jak pewnie zauważyli stali użytkownicy forum  pisze jak wiem cos konkretnego. Panowie spokojnie my nie możemy na kolanach prosic firmy i płaszczyc sie przed nimi zrobią wtedy co zechcą. Rozumiem rozgoryczenie plantatorów, tez słyszałem na własne uszy od Pana RozciszewskiegoPMP ,ze w tym roku w miesiacu styczniu bedziemy znac ceny i co z tego ano nic.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Bierność na pewno też nas nie stawia w lepszej pozycji... przydałby się ktoś z rządu kto by pomógł negocjować ceny ale na to nie ma co liczyć. Mi osobiście nie podoba się korkowanie ulic i utrudnianie życia zwykłym ludziom ale blokowanie urzędów lub nawet takiego PMP w Krakowie jak najbardziej.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

jeszce w tym kraju za nic nie płacą a  kolego płatnosc tzw  niezwiązana do tytoniu  wprowadzono  w 2007 by producenci tytoniu zrezygnowali z produkcji i zajeli sie inna branża oczywiscie w polsce jest inaczej niz uni i dopłate dop naciskiem lobby  firm tytoniowych  wprowadzono dla wszystkich  obecnych i historycznych plantatorów co bylo wielkim błedem  spowodowało to wiele złego bo firmy zamiast płacic za tytoń podpierały sie tym ze mamy dopłaty  odłaczone pd produkcji gdyby wtedy doplata objeto wtedy tylko historycznych plantatorów to dzis by nie bylo problemow z oplacalnoscią tytoniu bo albo rolnicy by odeszli od produkcji a firmy nie mając surowca inaczej rozmawiali by z rolnikami  a pozatym lobby firm i grupy to ci sami złodzieje oszukujacy polskiego rolnika

a propo płatnosci niezwiazanej do tytoniu  od 2015 zwaneg  przejsciowym  wsparciem krajowym znane sa stawki płatnosci jakie otrzymamy w 2015

Virginia  4,31 zł/ kg

Burley i pozostały  3,01 zł/kg podane przez minrol te stawki sa znane bo to srodki  własne i jest znana ilosc referencyjan

 

przecież to każdy wie, ale teraz przecież dostajecie za darmo bo miało być tylko przez kilka a nie 13 lat. 

Bierność na pewno też nas nie stawia w lepszej pozycji... przydałby się ktoś z rządu kto by pomógł negocjować ceny ale na to nie ma co liczyć. Mi osobiście nie podoba się korkowanie ulic i utrudnianie życia zwykłym ludziom ale blokowanie urzędów lub nawet takiego PMP w Krakowie jak najbardziej.    

to zobacz co ci zwykli ludzie wypisują na rolników w komentarzach... niech oni też mają za swoje;] myślą ze rolnikom tak dobrze bo tyle dopłat dostają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

mało mnie obchodzi co myślą o nas miastowi a hejtują głównie słoiki dla których szczytem ambicji jest praca w korpo i myślą że jest to najważniejsza praca na świecie bez której świat runie... ja tylko współczuje takim ludziom...

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Wysokość przypuszczalnych dopład niezwiązanych z produkcja na rok 2015 sa juz podane na stronie ARiMR. Barley 3.01 Virginia 4.31 za kilogram .http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2015/cbo/Przejsciowe_wsparcie_krajowe__platnosc_niezwiazana_do_tytoniu.pdf

 

no tak szacunki 3.01 burley i 4.31 virginia to za 2015 rok ale to dostaniemy  w 2016 roku ja podałem to co teraz będzie wypłacene czyli burley 3.18

z tym że te szcunki możemy sobie w buty wsadzić bo wszystko zależy od kuru euro 1 pażdziernika w2015  więc żeby było te 3.01 to kurs musiałby być identyczny z tym z 2014 co jest mało prawdopodobne dla nas najlepiej żeby euro kosztowało coraz wiecej np 4.8zł

pytanie tylko jak euro spadnie np na 3.5zł co wtedy dostaniemy sporo mniej.

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Chyba że cudownym trafem oni już znają kurs na 30 września a my nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

koperta na płatnosci niezwiązane jets znana na lata 2015-2020 wiec nie bardzo rozumiem po co kurs euro przeciez to srodki z budżetu państwa i jak rzad by chciał to moze wypłacic dopłaty jednorazowo z lat 2015-20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

postawiłeś pyatnie za 100 pkt ale niestety odpowiedż zna mafia urzednicz tylko i wyłącznie oni


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

przecież to każdy wie, ale teraz przecież dostajecie za darmo bo miało być tylko przez kilka a nie 13 lat. 

 

to zobacz co ci zwykli ludzie wypisują na rolników w komentarzach... niech oni też mają za swoje;] myślą ze rolnikom tak dobrze bo tyle dopłat dostają...

kolego mariaci

nie rozumiesz sensu płatnosci niezwiązanej do tytoniu bo przecież grupy tego głosno nie powiedziały tylko rżneły głupa ze to płatnosc za tytoń

od samego poczatku to srodki nie za tytoń tylko za odejscie od uprawy powinien rzad nazwac te srodki wsparcie małych gospodarstw chcących zrezygnowac z uprawy tytoniu

TO NIE JEST ZAPŁATA ZA TYTOŃ I NIECH PLANTATORZY NIE WLICZAJA JEJ DO ZYSKU Z UPRAWY

ZAPŁATA ZA TYTOŃ TO KONTRAKTACJA DO KG I PŁATNOSC JAKOSCIOWA DO 2014

MOIM ZDANIEM PŁATNOSC NIEZWIĄZANA NIE PRZYNIOSŁA ZAMIERZONEGO EFEKTU TAK JAK RENTY STRUKTURALNE LUB BARDZO MAŁY % ZNALAZŁO ZAJECIE W INNEJ BRANĄY LUB ZMIENIŁO UPRAWE

JEST TO DZIAŁANIE NAJBARDZIEJ NIEEFEKTYWNE MOIM ZDANIEM GDYBY RZAD SIE SIE PODDAŁ LOBBY FIRM TYTONIOWYCH RZAD ZKŁADAŁ PŁATNOSC TYLKO DLA ROLNIKÓW REZYGNUJĄCYCH Z UPRAWY I TO BY PRZYNIOSŁO O WIELE WIEKSZE KORZYSCI

minrol dał prezent dla firm tytoniowych bo nie musieli godnie płacic za liscie bo po co skoro sa płatnosci niezwiązane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonik    1

Poruszmy temat z 3 na 1 itp.jak się tylko kieszenie otwierają szczególnie w Leżajsku

Karać tych co dają ....... i wtedy też się ukruci i będzie zdrowa konkurencja i uczciwa sprzedaż wśród plantatorów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

kolego mariaci

nie rozumiesz sensu płatnosci niezwiązanej do tytoniu bo przecież grupy tego głosno nie powiedziały tylko rżneły głupa ze to płatnosc za tytoń

od samego poczatku to srodki nie za tytoń tylko za odejscie od uprawy powinien rzad nazwac te srodki wsparcie małych gospodarstw chcących zrezygnowac z uprawy tytoniu

TO NIE JEST ZAPŁATA ZA TYTOŃ I NIECH PLANTATORZY NIE WLICZAJA JEJ DO ZYSKU Z UPRAWY

ZAPŁATA ZA TYTOŃ TO KONTRAKTACJA DO KG I PŁATNOSC JAKOSCIOWA DO 2014

MOIM ZDANIEM PŁATNOSC NIEZWIĄZANA NIE PRZYNIOSŁA ZAMIERZONEGO EFEKTU TAK JAK RENTY STRUKTURALNE LUB BARDZO MAŁY % ZNALAZŁO ZAJECIE W INNEJ BRANĄY LUB ZMIENIŁO UPRAWE

JEST TO DZIAŁANIE NAJBARDZIEJ NIEEFEKTYWNE MOIM ZDANIEM GDYBY RZAD SIE SIE PODDAŁ LOBBY FIRM TYTONIOWYCH RZAD ZKŁADAŁ PŁATNOSC TYLKO DLA ROLNIKÓW REZYGNUJĄCYCH Z UPRAWY I TO BY PRZYNIOSŁO O WIELE WIEKSZE KORZYSCI

minrol dał prezent dla firm tytoniowych bo nie musieli godnie płacic za liscie bo po co skoro sa płatnosci niezwiązane

 to ty nie rozumiesz o co mi chodziło, ale a dobra nie ważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

ci co sie zajmuja rolnictwem to dobrze wiedza o jakich dopłątach mowa a ciemna masa mysli ze to kokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ZAKŁAMANIE jest że dalej są dopłaty do tytoniu !!!! (produkcji)

Niech mówią PRAWDĘ ŻE ZA TYTOŃ Z 2006r. !!!! PŁACĄ PRZEZ 14 LAT. TYM KTÓRZT NIE SADZĄ !!! (chore)

 

adaammek nie obrarzaj rolników z innych branż. Bo niestety taki idzie przekaz (będą dopłaty do produkcji tytoniu)

Edytowano przez dobRYSoltys1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z LOKALNEJ GAZETY NOWA BILGORAJSKA, :

Warunki przyznawania płatności niezwiązanej do tytoniu są takie same jak te, które obowiązywały w odniesieniu do roku 2013. Stawki za 2014 roku są już znane.

 

Ustawa o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego przewiduje objęcie przejściowym wsparciem krajowym wyłącznie sektora tytoniu. Proponuje się zatem używanie określenia „płatność niezwiązana do tytoniu” a nie „przejściowe wsparcie krajowe”.

Dalsze stosowanie przejściowego wsparcia krajowego w sektorze tytoniu ma zapobiec nagłemu i znaczącemu zmniejszeniu poziomu pomocy w sektorze, który dotychczas był wspierany płatnościami krajowymi, a nie został uwzględniony wśród sektorów, które mogą być objęte dobrowolnym wsparciem związanym z produkcją – tak uzasadniono zastosowanie tej pomocy.

Płatność niezwiązana do tytoniu przysługuje rolnikom, którzy spełniają warunki do przyznania jednolitej płatności obszarowej i złożą wniosek o jej przyznanie oraz w dniu 14 marca 2012 r. byli wpisani do rejestru osób uprawnionych do otrzymywania płatności niezwiązanej do tytoniu.

Jak w rozmowie z NOWą Gazetą Biłgorajską, mówiła Renata Kania, przedstawicielka biura prasowego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, stawki poszczególnych płatności bezpośrednich (z wyjątkiem płatności do surowca tytoniowego wysokiej jakości) określane są w drodze stosownych rozporządzeń, jesienią roku w którym złożone zostały wnioski o przyznanie tego wsparcia, przed rozpoczęciem wypłat. Oznacza to, że stawki obowiązujące w odniesieniu do kampanii 2014 r. zostały ustalone przed 1 grudnia 2014 r.

- W sektorze tytoniu za 2014 rok przyznawane były dwa rodzaje płatności: płatność niezwiązana do tytoniu, realizowana z budżetu krajowego w ramach przejściowego wsparcia krajowego oraz  płatność do surowca tytoniowego wysokiej jakości –  realizowana z budżetu unijnego w ramach tzw. wsparcia specjalnego – informuje pracownik ministerstwa, powołując się na art. 68 rozporządzenia Rady (WE) nr 73/2009. – W przypadku płatności niezwiązanej do tytoniu stawki za 2014 r. wynoszą odpowiednio: 4,53 zł/kg tytoniu jasnego z grupy odmian Virginia oraz 3,18 zł/kg tytoniu jasnego odmian typu Burley, tytoniu ciemnego suszonego powietrzem oraz tytoniu ciemnego suszonego powietrzem z możliwością dosuszenia i wędzenia – wskazuje Renata Kania, która wyjaśnia, że w przypadku płatności do surowca tytoniowego wysokiej jakości wysokość wsparcia obliczana jest indywidualnie dla każdego rolnika, na podstawie ilości sprzedanego przez rolnika surowca wysokiej jakości i uzyskanych za ten surowiec cen. – Z uwagi na wyznaczony termin skupu surowca tytoniowego, płatności z tego tytułu wypłacane są od 15 kwietnia - nadmienia pracownik ministerstwa. 

- Jednocześnie informujemy, że zgodnie z uchwaloną przez Sejm w dnia 5 lutego 2015 r. ustawą o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, w latach 2015 – 2020 w sektorze tytoniu nadal będzie kontynuowane ww. wsparcie z budżetu krajowego (płatność niezwiązana do tytoniu). Stawki tego wsparcia, tak jak dotychczas, będą ustalane jesienią roku złożenia wniosku – informowała rzecznik Kania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Artykuł sponsorowany na potrzeby kampani wyborczej pani Poseł Genowefy Tokarskiej (PSL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i za 2014r. niezwiązana do tytoniu 20% mniej. Czyli 80% procent stawki za 2013r. A póżniej 5% mniej co roku, także w 2020r. 50% tego co w 2013r.

O TYM też nigdzie niesłychać !!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym,nie ale beda zato gadac ze do tytoniu do roku 2020 bedzie doplata i propaganda gotowa. A czy ona na kolejne lata jest taka w 100% pewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka propaganda, nie wiem ile w tym prawdy ale OZPT I GPT twierdza, ze co roku musza"walczyc" o niezwiazana. Z drugiej strony do pieniadze od naszego panstwa, wszystkiego mozna sie spodziewac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

Jak Sawicki pozostanie ministrem to nie będzie za wesoło Kalemba był za chłopami to go pognali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to dziwne ze walczą albo robią sie walczącymi bo przecież koperta jest zatwierdzona ale z drugiej strony sawicki chetnie  te pieniazki zabrałby i dał na kozy np


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj