Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzegorz197    7
1 godzinę temu, basserman89 napisał:

mozliwe, dzisiaj bylismy tam pierwszy raz rok temu tam nie zdawalismy. nam zostala jakas tona gotowa do wywiezienia. i jeszcze okolo jedna suszarnia do przesortowania. ogolnie z tego co bylo posadzone to jakies 2,7moze troche wiecej tony z ha wyjdzie. prawie pol tony na ha brakuje w porownaniu z poprzednim rokiem. z kontraktu napewno sie nie wywiazemy

U mnie ledwo 2 tony wyjdzie z hektara  tyton nie dorosl bo był przy niższym terenie posadzony. Jakie odmiany sadzisz kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

mielismy wszystko 35 , ratowalismy sie dolistnym nawozeniem i na koncu juz biostymulacja. to tyton chociaz troche wazy i jako tako nawet wychodzil ... na 1.8 ha z ogolnych 5 liscie takie byly ze przyslowiowy kut.as jest dluzszy. ogolnie kilka bledow popelnilismy wg mnie juz na poczatku ale to bd nauczka na nastepne lata.

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

ogolnie ja mam takie wrazenie ze wagowo u nas lepiej wychodzi, liscie byly i sa fajnie nabite maja wage ale nie maja takiej cytrynowej barwy ogolnie wychodzil ten tyton tak jak po scieciu kwiatu. dobila tez nas kartoflanka ale bez tragedi,bo jak jechalismy z biostymulacja przy ostatnim wjezdzie w tyton dorzucilismy mospilan na kazdy kawalek, plantacje obok byly barzdziej scharatane niz nasza, a u niektorych nie bylo po co lisci podwierzcholkowych zbierac. mamy jeszcze troche tego tytoniu to pasuje chociaz koncoka podgonic, ale we wtorek Uniwersal to nie wiem czy tak tam beda brac.przy poprzedniej zdawce skroili ojca i jestem zayebiscie z nich nie zadowolony.jezeli teraz przygraja w chooya to im podziekujemy calkowicie niech inni tam zdaja. partie srodkowych lisci podzielilismy na 2 czesci.  pierwsza prawie w calosci poszla na uniwersal druga rozdzielona na biszcze lukowa tobacco i chlopakow z Luxtabu a roznica w pieniadzach i klasyfikacji taka ze glowa mala... maja ostatnia szanse a jak nie to 'do widzenia' i niech szukaja innych jeleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Zamierzam przystosować pomieszczenie na kartony. Moje pytanie jakie powinny być warunki przechowywania tytoniu w kartonach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejb88    7

@basserman89 jak skroili? Nie ma się co dawać kroić przecież nie mamy obowiązku im go sprzedać, jest wybór. Jeżeli cena nie odpowiada zabieram towar i sprzedaje innemu podmiotowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

jak sie plantator da i przytaknie to sie da skroic. mnie do tasmy nie dopuszcza bo by do rekoczynow doszlo ..ja jestem taki ze uwazam ze glupia klasyfikacja w skrajnych przypadkach moze szkodzic na uzebienie ,ale to jestem ja. pilnowac musze doslownie wszystkiego i jak widze ze cos idzie nie tak to pakuje tyton i mam  wywalone.a na universal to jestem strasznie wkur. ale to dluga historia

 

z nimi co roku sa takie cyrki , ja jezdze po wykupach drugi rok i wiem co gdzie w jakiej klasie poleci gdzie mozna co dostac za jaki tyton.. w iniwersalu to chyba maja jakies kulki w kieszeniach i co pan sobie wylosuje to daje..stivi wonder by to lepiej poklasyfikowal.wiecej tam ukladzikami i znajomosciami zalatwi niz uczciwej klasyfikacji sie ktos doczeka

ktos ma podobne odczucia?

nie wiem od czego to zalezy ale czesc ludzi chwali firmy ktore ja bym nikomu nie polecil a czesc nie , chyba to tylko zalezy od prikazu co jak maja brac bo czasem jednego dnia sie zajedzie to malo czlowieka szlak nie trafi, a innego idzie jak zloto. 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LONGER95    0

Wczoraj na wykupie w Suchowoli spytałem prezesa o dopłaty niezwiązanie co dalej z nimi będzie. To powiedział że na lata 2021/2022 będą na tym samym poziomie co w tym roku i nadal będzie to za rok 2006. W następnych latach też niby mają być tylko rok naliczania ma się zmienić i coś mówił o 2018 ale to jeszcze nic do końca nie wiadomo. Także jakaś nadzieja jeszcze jest. ale za to klasyfikator mnie ładnie mówiąc zdenerwował bo gdy zaczeła się ta dopłata 2zł  powyżej 65%  to od razu chu,,, zaczął brać o klase niżej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TabPower    0
32 minuty temu, LONGER95 napisał:

Wczoraj na wykupie w Suchowoli spytałem prezesa o dopłaty niezwiązanie co dalej z nimi będzie. To powiedział że na lata 2021/2022 będą na tym samym poziomie co w tym roku i nadal będzie to za rok 2006. W następnych latach też niby mają być tylko rok naliczania ma się zmienić i coś mówił o 2018 ale to jeszcze nic do końca nie wiadomo. Także jakaś nadzieja jeszcze jest. ale za to klasyfikator mnie ładnie mówiąc zdenerwował bo gdy zaczeła się ta dopłata 2zł  powyżej 65%  to od razu chu,,, zaczął brać o klase niżej. 

Było mu powiedzieć że jak tak klasujje to za jakiś czas będą musieli z ochroną klasowac...czemu nie zabrales tytoniu, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LONGER95    0

U nas skupują tylko dwie firmy universal i grzyb także wyboru nie ma. Ci co zdawali do grzyba też nie zadowoleni. jak kilka lat temu zaczynał u nas brać to wychodziło u grzyba lepiej a teraz ci co do niego zdają mówią ze to samo jak w universalu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo93    6
20 minut temu, STYTON360m napisał:

Może ktoś się wypowiedzieć jak Christiana wychodziła w tym roku albo odmiana 33 ?

Christiny nie miałem, a 33 wychodziła ładnie jak na ten rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
6 godzin temu, radomol napisał:

Ma ktoś jakieś opinie o Martinie? jak się suszyła i jak wagowo?

Też bym się chętnie dowiedział

Edit

@basserman89 jak tam dziś w Universalu bo będę wieźć też na dniach

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
6 godzin temu, Miran napisał:

Też bym się chętnie dowiedział

Edit

@basserman89 jak tam dziś w Universalu bo będę wieźć też na dniach

spokojnie jak na wojnie:D poszlo chyba jak narazie najlepiej ze wszystkich zdawek liczac oczywiscie uniwersal.brali na jedna tasme to chwile trzeba bylo odczekac.  do konca limitu zostalo nam jedynie 10 kilo tam ale zdawac tam juz nie bedziemy. bylo 5 belek szykowanych pod 1, i w pierwszej klasie poszly 4 ta jedna nawet juz wizualnie byla dyskusyjna bez wyciagania ..i sporo 4 mielismy chyba z 12 belek lacznie na jakies 360 kg samej 4, reasumujac 900 kg niecale sprzedane i 11 kola bez zlotowki ...srednia wyszla 12,30 za dzisiejsza zdawke netto.. zrobila robote ta ich premia zasrana ale trzeba bylo nasortowac sie tego tytoniu zeby tyle tej 4 nazbierac.

 

 

jeszczce jedna wizyta w biszczy moze gdzies jesczce i mozna podsumowanie robic do mikolaja po tytoniu....przeglad na auto transportowe sie konczy to sie cza spinac :P 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYTON360m    0
7 godzin temu, mateo93 napisał:

Christiny nie miałem, a 33 wychodziła ładnie jak na ten rok

Nie było z nią żadnego problemu i gdzie nasiona zaopatrujesz się kolego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo93    6
9 minut temu, STYTON360m napisał:

Nie było z nią żadnego problemu i gdzie nasiona zaopatrujesz się kolego 

Nie było problemów z tą odmianą akurat, ale miałem kilka rządków 35 to w porównaniu do 33 był sporo niższy i bardzo wolno rósł.

Wiele osób narzekało w tym roku na 35 i też to potwierdzam.

Nasiona dostarcza nam Universal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYTON360m    0
11 godzin temu, mateo93 napisał:

Nie było problemów z tą odmianą akurat, ale miałem kilka rządków 35 to w porównaniu do 33 był sporo niższy i bardzo wolno rósł.

Wiele osób narzekało w tym roku na 35 i też to potwierdzam.

Nasiona dostarcza nam Universal.

Kurde pytałem w uniwersalu i tam nie mają . A może ktoś z innych osób wie gdzie można dostać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5

Można kupić bezpośrednio u NiCoTa gmbh w Niemczech wyślą paczką, płatność jak przyjdą.. jest tam Polska konsultantka.. bardzo fajnie i sprawnie idzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Zamówił ktoś na ten sezon odmianę Topaz ? Pisałem do Nicota i już nie ma w sprzedaży. Ktoś miał w tym sezonie Martine może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1338
Dnia 24.11.2020 o 08:41, LONGER95 napisał:

Wczoraj na wykupie w Suchowoli spytałem prezesa o dopłaty niezwiązanie co dalej z nimi będzie. To powiedział że na lata 2021/2022 będą na tym samym poziomie co w tym roku i nadal będzie to za rok 2006. W następnych latach też niby mają być tylko rok naliczania ma się zmienić i coś mówił o 2018 ale to jeszcze nic do końca nie wiadomo. Także jakaś nadzieja jeszcze jest. ale za to klasyfikator mnie ładnie mówiąc zdenerwował bo gdy zaczeła się ta dopłata 2zł  powyżej 65%  to od razu chu,,, zaczął brać o klase niżej. 

gdzie ta suchowola leży i jaka to grupa producentów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez kamilrolnik18
      witam. miał ktoś doczynienia z odmiana paribus od mhr. ? jak się sprawdza na gorszych/lepszych stanowiskach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj