Zaloguj się, aby obserwować  
qazqaz

Siewnik Accord na hydropaku

Polecane posty

Henius91    1549

nie ma szans. juz sama brona aktywna duzo wazy a co dopiero z pelnym siewnikiem. moj kumpel jak kupil brone wirnikowa Khuna 3 m i podczepil ja do zetora 6245 to przod lekko sie bujal. napisz jeszcze jaki to model, proxa 8441?? 8145??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1549

dalo by sie ale czy ten siewnik jest do nabudowania?? bo fotka troche tak zle go przedstawia. bys musial tylko przerobic hydropak ale ten zetor tego nie pociagnie. do takiego zestawu nabudowanego i tak by musialo by byc conajmniej 100 KM. @Yacenty ma tez zestaw nabudowany tyle ze khuna i na agregacie biernym i ciaga go zetorem 10245. tu masz ten zestaw dla przykladu

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-10245-s...image91697.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-10245-z...image84752.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Raczej nie a jak to jest siewnik pneumatyczny to musiałbyś mieć taką przekładnie w bronie żeby był jeszcze wałek z tyłu.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skiet135    5

Ten siewnik też można na budować trzeba tylko wywalić kola i kolo pasowe z wyjściem na WOM ;) A jeśli się odpowiednio dobierze wałek to powinno się tez dać na hydropaku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Przecież lejki ci nie sięgną chyba, w nadbudowanym lejki są o wiele dłuższe aby sięgnęły za wał doprawiający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skiet135    5

Sory zwracam honor tego się nie da ma inna ramę. My mieliśmy tez na kolach ale miał ramę taka jak w tym do nabudowania i wszystko pasowało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Można na każdy agregat wystarczy zwykły szybkospzęg w postaci trójkąta o rozsatwie 100cm(takie trójkąty stosuje sie na podnośnikach też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Co do sprzęgu to tak jak wyżej,ale do napędu to musi być agregat przystosowany do accorda, bo napęd z wałka jest z agregatu.Chyba że ma napęd hydrauliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli jest opcja to można zamontować hydrauliczny napęd dmuchawy. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam Accorda na wałek ale chętnie kupiłbym hydraulikę.Jak by ktoś miał, to niech da znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Podczas zakupu też sie zastanawialiśmy nad hydraulicznym, ale Tatko w ogóle nie ma zaufania do tego. Jaką powinna mieć wydajność hydraulika w ciągniku żeby rozsądnie pracować?(tzn. żeby nie trzeba 2300 na blacie trzymać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam na wałek a teściu ma na hydraulikę.Oba mają 4 metry i talerzowe.Siałem nim parę razy i rewelacja.Siałem 385 i MTZ 82.Nie miałem żadnego problemu.Szybkość obrotów jeszcze się w nim ustawia zaworem.Do MTZ z 87 r to zmniejszaliśmy obroty.Ale to był rzepak.A 385 to wszystko sieję.On ma ful komputer i pokazuję ile jest obrotów na dmuchawie, a jak jest za mało to piszczy.Ciekawe jest to że jak się podnosi tuza to dmuchawa staję i przestaje siać.Nie interesuję cię żeby wałek wyłąnczyć bo będzie stukał.Spokojnie na 1700-1800 obr działa w pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Jak bym chciał podłączyć MF 6170 do accorda 3m na hydraulikę to co muszę zrobić9 ile potrzebuję złączy hydr. i czy trzeba ustawiać przepływ oleju na jakich obrotach silnika musi chodzić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Potrzebujesz + i - lub wolnego spływu. A obroty zależą od wydajności hydrauliki i ustawienia zaworu jak pisze tomek73.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj