Marcin1985r

Co Kupic NH8060 czy JD1065 a moze Dominatora 76

Polecane posty

Matey    895

przeniesione, swoja droga napisz cos wiecej ile masz ha, ile pieniedzy mozesz przeznaczyc


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Moim zdaniem JD 1065 będzie dobry, bardzo prosta budowa(w dominatorze tego nie znajdziesz), silnik ma za zbiornikiem(dominator przed-na górkach może sie dziwnie zachowywać), duży przerób, użytkownicy bardzo chwwalą te serie kombajnów 1065, 1075, 1085. My też takiego kiedyś bedziemy kupować za obecnego JD 1052 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1985r    0
przeniesione, swoja droga napisz cos wiecej ile masz ha, ile pieniedzy mozesz przeznaczyc

Ha mam 15 ale dochodza usługi około 70ha a jesli chodzi o kase to około 55 tysiecy

 

Posta pisz w pierwszym białym oknie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

@JD1052 czemu wedlug ciebie na gorkach moze sie dziwnie zachowywac??

My mielismy Dominatota 76 przez 4 sezony. Zlego slowa nie moge o nim powiedziec bo naprawde nas nie zawiodl. Dowodem jest to tez kolejnym kombajnem tez jest Claas ktorego mamy juz prawie 4 lata. Jak pamietam w Dominatorze 76 pekl nam pas jezdny, no ale wiadomo zuzycie eksploatacyjne i nic nie poradzimy. Kabina dosc przyjemna. Silnik mielismy Perkinsa 125 km. Jak na ten kombajn wystarcza. Zbiornik na 3200 litrow pojemnosci. Ogolem fajny kombajn i bardziej wydajny np od Bizona Z056. Jesli masz jakies pytania to dawaj ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja polecam NH 8060. Obecnie urzytkuje 8070 wiec podobnego bo roznia sie tylko silnikiem i zbiornikiem zboza. Kombajn bardzo prosto zbudowany,latwy w naprawie z dobrym dojsciem do poszczegolnych czesci. Paski,łozyska wszystko typowe i dostepne miemal w kazdej agromie. 5 klawiszy i separator sprawia ze sa to kombajny naprawde wydajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Czy jest Dominator 76 bardziej wydajny od twojego john deera 1052?. Ile masz klawiszy przy JD a ile jest przy Dominatorze?A co myslisz o tym kombajnie http://www.allegro.pl/item518135249_kombai...agrotronik.html

Tym linkiem odbiegamy od wybranych marek ;)

A czy Dominator jest wydajniejszy od JD?? Malo kto ci na to odpowie bo sa to podobne kombajny a nikt nie ma wlasnie takich kombajnow w jednym gospodarstwie (chyba ze sie myle). Przy Dominatorze jest 5 klawiszy.

@szczewko jakiej mocy masz silnik przy tym NH?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

W swoim mam MB OM352A 6 cyl z turbo a moc to 150 albo 155 bo nie mam jednoznacznego potwierdzenia z ksiazki obsługi jedynie to co znalazlem w konedata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Yhym w Dominatorze jest dostepny silnik Perkinsa 125 km lub Mercedesa 150 km. Pewnie te silniki Mercedesa w NH i Claasie maja jakies powiazanie ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1985r    0

Ale NH ma silnik Forda i podobno to jest ich wada .

 

A może masz adres stronki z schematu JD z serii 1000?

 

Jeśli chcesz coś dopisac użyj opcji EDYTUJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Poszukaj na www.kondenta.net moze cos bedzie ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
Ale NH ma silnik Forda i podobno to jest ich wada .

Wytłumaczcie mi kto sieje takie bzdury po tym forum ze niby silniki Forda sie psuja. Komu sie popsuł taki silnik?? Ja mam silnik Forda w NH 1520 i jak go kupilem 8 lat temu tak do teraz chodzi bez zadnej najmniejszej awarii. Znajomy ma 1530 z 6 Fordoska i to samo. Nie słyszałem jeszcze od nikogo kto ma taki motor ze mial jakies problemy. Nie słuchajcie takich bajek ze "syn sasiada słyszał ze tata kamila powiedzial ze jego sasiad mowił ze silniki Forda sie psuja""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1985r    0

Czyli mam wybrac NH a nie JD? Jestes przekonany do NH bo go posiadasz. Kazdy kombajn jest dobry jak sie nie psuje. A kupowales Nh od handlarza czy sciagales za granicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

jak w temacie który byłby lepszym kombajnem NH 8050 , JD 1065 ,965 , claas dominator 66 ,76 trafiłem na kilka egzemplarzy w dobrym stanie  stanie , tylko nie jest łatwo się zdecydować  bo są różnie wyposażone , a to cheder 3 metry  , a jak kombajn w niezłym stanie to znów kabiny nie ma , i tak w kółko , a to znów brak wysuwu nagarniacza , JD 1065 ma wszystko o co mi chodziło i wybór padł na niego ale jeszcze się zastanawiam , bo kabina to nie problem NH jest w niezłym stanie ale nie ma kabiny , i hydraulicznego  wysuwu nagarniacza , o ile kabina to nie problem to czy taki wysuw do się dorobić , lub claas 76  przeważnie mają kabiny heder 3,6 to czasami nie maja sieczkarni ,  ale to nie problem , a wysuwu nagarniacza też brak  ,cena zakupu JD to 60 tys trzeba dy dać ,za JD 965 , 40 tys , NH 50 tys , claas 50 , 55tys jeszcze jest claas 66 za 40 dychy ale nie ma kabiny i heder 3 metry ale stan naprawdę dobry  JD 1065 wyposażony jest , ma to o co mi chodziło , cena jest najwyższa i widać że przepracował najwięcej ,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj