rastafarmer

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników.

Polecane posty

mareknh    40

No, my chcieliśmy stawiać na 500 tuczników, to sąsiedzi się nie zgodzili i trzeba będzie na 200 postawić=(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

@mareknh tp jaki jest koszt szacunkowy na 200 szt ??


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Dla mnie to jest totalna głupota. Jeśli kogoś stać na to aby się rozwijał to po co robić problemy i protesty. Tym bardziej ze ci ludzie przecież mieszkają na wsi a nie w mieście i muszą się z tym liczyć ze na wsi zawsze była prowadzona hodowla a to wiąże się z tym ze powietrze nie zawsze będzie pięknie pachnięć. Sami jesteśmy w trakcie załatwiania pozwoleń na budowę i tak naprawdę teraz wyszło jakich mamy sąsiadów którym nagle zaczęło wszystko przeszkadzać. A jeśli chodzi do poprzednich postów to powyżej 210 DJP potrzebne jest pozwolenie na budowę z województwa a nie z powiatu. Teraz weszła nowa ustawa która nakazuje zrobić w danej wiosce spotkanie i omówienie danej inwestycji i opinii wioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

U mnie tak samo jest, jak nic nie budowałem to sąsiedzi to do rany przyłóż, a jak zacząłem załatwić pozwolenie na budowę na 500szt to wyszło szydło z worka, wszystkim zaczęło to przeszkadzać. I tak załatwianie pozwolenia u mnie już trwa 1,5 roku i końca nie widać. Według mnie to jest po prostu zwykła zawiść ludzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

Bierzesz go na kredyt z banku czy na dotacje.? Ja ci radze brać na młodego rolnika. Przeważnie na młodego rolnika bierze się traktor i maszyny ale ja wole wybudować chlewnie która zarobi na ten traktor i na Twoje życie, czyli na tę Twoją zonę i dzieci w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Na młodego rolnika dostaniesz 50000 za taką kasę to możesz sobie gołębnik postawić :P;) , ale nie chlewnie. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

Nie czytałeś tygodnika top agrar tam pisało ze z wykształceniem średnim dostanę nawet 150tysi.

50tysi dostaniesz jeśli masz zawodówkę skończoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

 

:P;) Ja skończyłem rolniczą 2 lata temu i dostałem 50000 i za tą kase to wyremątowałem chlewnie i jeszcze musiałem sporo dołożyć. 150000 :):) Nigdy o takim czymś nie słyszałem. A wracając do zawodówki to po skończeniu zawodówki ziemi dokupić nawet nie można a co dopiero dopłate dostać. "Stary zejdź na Ziemie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

W takim razie niech ktoś powie wreszcie ile kosztuje budowa tej chlewni i przestańmy głupio p*********ć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

150 tys na młodego rolnika, i do tego wysokość premi uzależniona od wykształcenia.

 

Nie pisz bzdór bo jeszcze jakis małolat Ci uwierzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

@adamo19, kosztorysu jeszcze nie robiliśmy, ale tak strzele, że około 200 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0
150 tys na młodego rolnika, i do tego wysokość premi uzależniona od wykształcenia.

 

Nie pisz bzdór bo jeszcze jakis małolat Ci uwierzy

 

 

Do kogo jest skierowany ten post ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Ja nie chce nikogo obrażać ale jak każdy młody rolnik dostał by 150000 to by sie woził jakimś nowym ciągnikiem albo stawiał jakąś chlewnie. A w mojej wiosce jest kilku młodych rolników i na nic takiego się nie zanosi.Aby dostać 150000 na gospodarstwo to albo kredyt albo jeszcze jest możliwe że z uni coś się dostanie. ;)

 

 

A wracając do tematu u nas koleś wybudował na 250tuczników to dał coś okło 250000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
Nie czytałeś tygodnika top agrar tam pisało ze z wykształceniem średnim dostanę nawet 150tysi.

50tysi dostaniesz jeśli masz zawodówkę skończoną

 

Z tego co pamiętam to top agrar jest miesięcznikiem, z resztą to co piszesz to aktualnie stek bzdur, ponoć zasady mają się zmienić ale o propozycjach o których piszesz nie było dotąd słychać. jeśli to jednak jest prawda, a chodzi Ci o top agrar który jest miesięcznikiem to napisz łaskawie w którym to numerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

Chodziło mi o ten tygodnik rolniczy z wydawnictwa top agrar

W którymś numerze pisało coś tej kwocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Zobaczymy, może się weźmie, ale Zmieniliśmy plany i dobudowujemy do starej, zmniejszy się koszt, bo tylko 3 ściany będziemy musieli postawić, a nie 4. Będzie miała wymiary 44m na 7,5m, a razem ze starą będzie miała 12,5 szerokości, w środku kojce na głęboką ściółkę 3,5m na 4m i użytkowy korytarz gnojowy na płytkiej ściółce i będą kojce o szerokości 2,5m a długość to będzie różna, od 8 do 12 metrów i tak będzie najlepiej, bo zmniejszą się koszty budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

No wiesz postawienie 1 ścianki nie kosztuje przecież miliony. ;)

A ja jestem zwolennikiem postawienia nowej chlewni a nie dobudówek.

Jak będziesz dobudowywał to będziesz musiał wyremontować starą.

Zakładasz wyciąg i paszociąg czy już masz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Załęże to jedynie paszociąg, a nad wyciągiem się zastanowię, bo mam tura, to może będzie lepiej turem. Tylko, że około 60 m paszociągu będę musiał, bo paszarnia 12 m od kojców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj