piootr

Owijarki do bel

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Wejść to na pewno wejdzie ,tylko nie wiem jak owinie folią ,ponieważ aparat będzie za nisko i nie wiem jak wyjdą zakłady folii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarus820    5

Bo to są bele o szerokości 150 a nie jak są standardowe o 120. Można zrobic bele o wysokosci od 1m do 150 to tak 120 by mogły by być na wysokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bele z szerokością 150 cm wejdą i myślę ,że to nie ma wpływu na owijanie ,chodziło mi o wysokość beli . Jak zrobisz 120 to moim zdaniem bez problemu owiniesz te bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarus820    5

No tez mi się tak zdaje ze na wysokość 120 to spokojnie owiniesz a owijarka jest przecierz szeroka na 150. Dzieki Meg5 za odpowieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Mam owijarke z rolmako, i tam bele 150 szerokosci wchodza na styk, ale wchodza i da rade owinac (probowalem bele slomy od sasiada owijac z ciekawosci czy da rade )

 

Robiac wyzsza bele, wiecej razy musisz krecic zeby byla odpowiednio owinieta, po prostu zamiast 16 dla folii 750, krecisz gdzies okolo 20 razy w zaleznosci od srednicy, tylko przy wyzszej belce musisz krecic ciut wolniej bo zdaza sie ze bela spada. Co u ciebie chyba nie bedzie sie dziac, jesli jak piszesz zrobisz max 130.

 

Jestem nawet ciekaw ile taka bela 150x130 bedzie wazyc, bo wilgniejsza 120x120 juz ma dosc ladnie ciezaru, co raczej bedzie mialo wplyw na zuzycie owijarki (rolek pod stolem, lancucha itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wejść to na pewno wejdzie ,tylko nie wiem jak owinie folią ,ponieważ aparat będzie za nisko i nie wiem jak wyjdą zakłady folii .

 

W większości owijarek , a myślę że raczej w każdej m można regulować wysokość umieszczenia rolki z folią .

Edytowano przez Marcin91

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarus820    5

Mam owijarke z rolmako, i tam bele 150 szerokosci wchodza na styk, ale wchodza i da rade owinac (probowalem bele slomy od sasiada owijac z ciekawosci czy da rade )

 

Robiac wyzsza bele, wiecej razy musisz krecic zeby byla odpowiednio owinieta, po prostu zamiast 16 dla folii 750, krecisz gdzies okolo 20 razy w zaleznosci od srednicy, tylko przy wyzszej belce musisz krecic ciut wolniej bo zdaza sie ze bela spada. Co u ciebie chyba nie bedzie sie dziac, jesli jak piszesz zrobisz max 130.

 

Jestem nawet ciekaw ile taka bela 150x130 bedzie wazyc, bo wilgniejsza 120x120 juz ma dosc ladnie ciezaru, co raczej bedzie mialo wplyw na zuzycie owijarki (rolek pod stolem, lancucha itp)

 

 

 

Zrobie belke o wysokości 120 albo 110 i powinno styknoć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kolego Bielarus, jak pisałem w poprzednim poście wysokość umieszczenia rolki z folią da się regulować .

 

w większej beli jest więcej materiału , i mimo że musisz więcej razy owinąć,i tak wychodzi taniej robić większe bele ,główny problem to podnieść taką belkę ......

No i zależy od obsady bydła , jak małe stado to nie zdążą zjeść zanim zacznie się psuć


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEK1228    0

Witam. Mam takie pytanie ile jest ząbków kole zębatym na walcu jak owija się szeroką folią w owijarce tekla z sipmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1

Do nie dawna nosiłem się z kupnem owijarki, lecz głównie chodziło mi o owijanie bel kwadratowych.

Więc zakupiłem taką owijarkę http://deblaauw.didatashop.nl/Database/images/10866.jpg , owija bele okragłe i kwadratowe.

Owijarka jest z roku 97 dałem za nią 12 tyś, samozaładowcza, sprawna sprawdzałem na dużej kostce.

Kolega też rolnik robi bele ale okrągłe i tak mu się spodobała maszyna że postanowił rozejrzeć się za taką maszyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Jak zamontować oryginalny stawiacz bel do owijarki simpa tekla? Do stawiacza dostałem listwę z trzema śrubami i nie wiem gdzie tą listwę dać.Mile widziane byłoby jakieś zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie mam pytanie gdyż rozważam zakup owijarki, w roku będzie robić max 100balotów ( w okolicy nie ma od kogo pożyczyć). Nowa tekla jest dla mnie za droga bo mam jeszcze do kupienia kilka maszyn. Co polecacie kupić teklę używaną czy nową z tych tańszych?? http://radmasz.otomoto.pl/rad-masz-owijarka-uniwersalna-folia-50-75-A374334.html to jest dokładnie coś takiego u mnie składzie maszyn. Co będzie lepsze?? Ta nowa pójdzie za 4500 zł i dowiezie mi ją do domu a po teklę używkę będzie trzeba gdzieś jechać zapewne. Poradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Ja mam tekle ponad 5 lat nie miałem z nią problemów owija 300 bel rocznie z tymi podróbkami rożnie bywa B) Z polskich brałem pod uwagę tekle i metal-fach bo u mnie w okolicy najlepiej wytrzymują ( nie mam tu namyśli zagranicznych które są lepiej wykonane )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Panowie mam owijarkę praktycznie pierwszy sezon w ubiegłym roku owinęła tylko 70 bel i nie wiem jak to jest z tymi obrotami a mianowicie ile razy [obrotów] robicie folią 50 bo ja do tej pory 19 obr tak mi doradził ten co ją przywiózł, lecz kumpel teraz Mi mówił że 24 obr.

Jak to jest ile razy trzeba owinąć żeby towar odpowiednio się zakisił? Dodam że po tych 19 obr było ok żadna nie była zepsuta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W praktyce trzeba, żeby bela była owinięta 2 razy dookoła , zależy to od średnicy beli, prowadnica z folią powinna być na osi beli [połowa średnicy] trzeba sprawdzić po ilu obrotach folia zakrywa całość beli i stan licznika z tego momentu x 2 .

Ja owijam ok 22 razy bele 120x120


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bele 120 cm powinno się owijać 24 razy folią 500 mm ,natomiast folią 750 mm ,16 razy . Tak jest w instrukcji owijarki Tekla Sipma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Przeczytałam i co ? Wyżej napisałam coś niezgodnego z prawdą ? :huh: Tak się składa, że mam zaszczyt owijać tą maszyną (Tekla ) i faktycznie przy 8 obrotach ( folia 750 mm) bela jest ładnie zakryta ,czyli razy 2 daje 16 obrotów , by mieć cztery warstwy folii . Identycznie jest z folią 500 mm ,by mieć cztery warstwy folii trzeba wykonać 24 obroty . Bela mam 120 cm ,ponieważ prasa jest stałokomorowa .

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W praktyce trzeba, żeby bela była owinięta 2 razy dookoła , zależy to od średnicy beli, prowadnica z folią powinna być na osi beli [połowa średnicy] trzeba sprawdzić po ilu obrotach folia zakrywa całość beli i stan licznika z tego momentu x 2 .

Ja owijam ok 22 razy bele 120x120

 

A czy ja napisałem coś niezgodnego z prawdą? Napisałem że zależnie od średnicy - bo kolega nie pisał o jaką chodzi. Opisałem w jaki sposób to wyliczyć W BELI 120X120 u mnie wystarcza 22 razy ,po prasie zmiennokomorowej

Dla ciekawości zmierz swoją belę , to że prasa stałokomorowa , nie znaczy że bele mają 120, może komora się uchyla i wychodzą większe

Nie trzeba ślepo wierzyć w instrukcję , tylko obserwować w trakcie owijania ,

  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez Heniu95
      Witam, 
      Chcę się dowiedzieć czegoś o owijarkach Langren, czy polecacie te owijarki?
      Nie miałem wcześniej styczności  z ową marka i nie wiem co o niej sądzić?
      Dodam  jeszcze że rocznie by robiła ok 70-80 bel.
       
      Pozdrawiam
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada może instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 Maxicut (2006) ?
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 ?
    • Przez Pka93
      Witam podczas rutynowej próby podpięcia praso owijarki krone 1250 combi pack okazało się że komputer sterujący (w kabinie) nie włącza się. Gdy podpinałem ją kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Standardowo sprawdziłem bezpieczniki oraz czy wszędzie prąd dochodzi. Wszystko jest w porządku jednak sterownik dalej nie daje się włączyć. Czy ktoś miał taki przypadek?  Może ktoś ma namiary na mechanika z okolicy Kielc który był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj