Zaloguj się, aby obserwować  
Buncol

T-25 Praca z owijarką na TUZ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Buncol    0

Witam :D Chciałbym poprosić o pomoc.

Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

Który rocznik masz T25 jeśli powyżej 79 to 1 wyjście masz po prawej strony koło dźwigienki WOM a drugie masz bardziej schowane na pochwie z lewej strony, tylko tam sobie przedłuż i kup węża i wysuń bardziej do tyłu bo zakręcanie tam co chwile będzie ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

Nie radzę jeśli to owijarka stacjonarna bo co chwila ramię się urywa albo uchwyt od łącznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

Nie którzy owijając na AF T25 i piszą że daje radę, ramię się nie wygnie bo w zeszłym sezonie transportował Unie Famarol i wszystko było oki tylko moja pompa słabo podnosi bo mam ją już do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

ja nawet całego sezonu nie owijałem bo już tył był połamany w t25 i przerzuciłem się na c385 i nie ma

 

problemów z wywalaniem i pogiętymi ramionami

 

jaka pompa by nie była to da radę u mnie mama włączyła wajchę na podnoszenie i tak jeździła aż z pompy poszedł dym i jakoś dał radę później foliować tylko się wszystko łamało z tyłu i przy transporcie na miejsce owijana jeździło się najwolniejszym biegiem i wraz się łamało

Edytowano przez BUSTED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

Owijać nie owijałem ale transportowałem i było ok ale na czas transportu zablokowałem podnośnik i nie opadała.Ja nie pierwszy raz coś takiego dźwigam i jest ok.Chyba że jeździłeś po jakichś wertepach i rzucało go na prawo i lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

pierwszy raz jak jechałem to też było ale po dłuższym użytkowaniu dało się we znaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

To co ty masz za przeproszeniem za szrot w takim razie? I ile taka owijarka waży


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

no ile 400 kg plus lekko wyrobione otwory na ramionach i brzdęk raz nie wiedziałem co się stało jak pierdzielneło ja się oglądam a foliarka na ziemi

niedowiarkom postaram się wstawić jutro fotki

Edytowano przez BUSTED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Mogło się tak u Ciebie stać

czyli rusek by miał takie delikatny tuz ja kiedyś w 30 to 5 daz do dechy i jazda to przód tak podnosiło że owijarka opierała się o ziemie i na szczęście nic się nie wyrwało ale wtedy człowiek był głupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

ramię ramionem bo można zespawać i wzmocnić jeszcze dodatkowo wyrwało mi gwint w tylnym moście co jest uchwyt łącznika przykręcony no to nagwintowaliśmy i dodatkowo przyspawaliśmy do tego kołpaka co jest dookoła wom-u to wyrwało za jakiś czas z częścią tego kołpaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

dobra wy macie swoje racje a ja mam swoje jutro postaram się wstawić fotki pękniętego ramiona i wyrwanego uchwytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

To było sobie ramiona skręcić na sztywno i by ci się nie gięły w czasie transportu i byś tyle nie marudził. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

BUSTED to słaby masz ten podnośnik mój rozrzutnik do góry podnosił i dawało radę obejżyj sobie filmy Marcinorolnik z YT ruski daje radę a kolega co napisał gdzie są dwa wyjścia napisz do mnie an gg wyśle ci foty bo mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

no od przeciążenia podnośnik to jest silny bo foliarkę dźwiga bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buncol    0

Moja 60tka dosyć szybko opuszcza i raz jak u kolegi owijałem. Jak opuściłem owijarkę do samego spodu, to mało z siedzenia nie spadłem taki był hałas:D

Dziękuje wszystkim za rady :D Oby do pierwszego koszenia i rusek , będzie kręcił belki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Wow to niezły szmelc kolegam iał jakmu tak popękały. Ja trolla targałem, zgrabiarke karuzelową. Masa 400 kg a najwiekszy ciężar na tyle i ciagnika o dziwo nie rzucało nic sie nie ugięło ani nie pękło


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

"Jedna jaskółka wiosny nie czyni",Nie którzy większe ciężary dźwigają i jest ok to dlaczego u ciebie by się gięły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Ja już chyba z 15 lat co roku koszę trawę kosiarką rotacyjną tym samym T-25 i jak do tej pory nic się nie urwało pomimo tego, że kosiarka waży około 360 kg do tego na jakim ramieniu. W czasie jazdy na wertepach co prawda potrafi na chwile unieść przód, ale daje radę. Mam tylko założone 2 dodatkowe obciążniki z przodu (razem 6) i zalewam pełen bak paliwa. Trzeba pamiętać o mocowaniu łącznika górnego - nie można dopuścić żeby traktor pracował z poluzowanymi śrubami albo zerwanymi zawleczkami na bolcu a będzie ok. W końcu podnośnik jest tak obliczony, że nie podniesie więcej niż może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez binek85
      Witam!Panowie pomóżcie ..wczoraj pryskalem maliny o co się okazało że walek wom mi staje..jadąc do przodu i mając lekko z górki traktor tak jakby wskakiwal na luz i po chwili jest spowrotem na biegu. .dzisiaj jechalem z przyczepa i dodajac gazu nie bylo reakcji przyspieszenia od razu tylko tak jakby z opoznieniem i szarpniecie..A jadąc znów z górki tak jakby właśnie nie było biegu wlozonego i nagle jest bieg i szarpniecie...takie duganie..co to może być?Władimirec z jedną wajcha..
       
    • Przez Frager188
      Witam serdecznie szukam mechanika do mojego T25, najprawdopodobniej jest do naprawy zwolnica prawego koła, wogole nie ciągnie na to koło, słychać tylko głośny szum z tego koła.
    • Przez roman099
      Witam potrzebuje pomocy w szczególności od znawców tematu zaczełem remont owijarki metal fach z560 a dokładnie wymiane łożysk stołu i chodzi o to że tam są takie do tych dwóch łożysk tak zwane osłona obsady łożyska z plastiku. Stare wyjełem włożyłem dwie nowy łożyska wchodzą wszystkie a dwóch tych plastików nie idzie włożyć bo nie mieszczą się pod stołem jest teraz za mało miejsca można powiedzieć żę opiera się prawie na samych łożyskach. co zrobić jest na to jakiś sposób??
    • Przez GRWielkopolska
      Witam  co lepiej kupić czy owijarkę Tosię , Bella czy Metal Tech .Proszę o pomoc 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj