kris14

Podnośnik w 4512/4514

Polecane posty

Hannibal    0

Witam, w moim Ursusie 4512 opada podnośnik po wyłączeniu silnika, wygląda na sporą nieszczelność w układzie hydrauliki, mam pytanie w jaki sposób olej jest doprowadzany z rozdzielacza do cylindra podniśnika? Bo jeżeli mam rację to nieszczelność musi być gdzieś na odcinku rozdzielacz - cylinder.

pompa z rozdzielaczem, rurka do zaworu pod siedzenie, cylinder podnośnika.. podnieś maszynę, przestaw zawór pod siedzeniem i wyciągnij wnioski...
Obstawiam rozdzielacz przy pompie

Podnoszę maszynę, przestawiam rozdzielacz pod siedzeniem gaszę silnik i dalej opada, nawet słychać jak olej gdzieś cieknie, opada nawetbjak nic nie jest podpięte do podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no to cylinder bo przestawiając rozdzielacz pod siedzeniem odcinasz go od reszty hydrauliki... Nie rozbierałem tego a nie chce mi się szukać katalogu żeby sprawdzić jak cylinder połączony jest z tym rozdz pod siedzeniem... czy może pod cylindrem jest jakiś oring albo jakoś to tam rurką jest podłączone.. tak czy siak musisz tylko plecak zdjąć i sprawdzić uszczelnienia na tłoku... zazdroszczę Ci ;) ja mam nieszczelność na pompie ;/

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hannibal    0

Myślę, że to nie cylinder za szybko opada nieobciążony, nie wyobrażam sobie aż takiej nieszczelności, stawiam raczej na połączenie rozdzielacza z cylindrem. Co do pompy, jest troche roboty trzeba trochę rozjeczać ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikerus    1

Witam ponownie. Sezon żniw i sianokosów przebiegł w moim przypadku prawie bez poważniejszych komplikacji jeśli chodzi o tą nieszczęsną hydraulikę w ursusie. Prawie- bo gdy szykowałem ostatnio prasę do belowania siana na sianokiszonkę i przełączyłem rozdzielacz pod siedzeniem z tura na prasę ta nie reagowała, tak jakby w ogóle nie było ciśnienia i olej nie szedł na prasę. Po przełączeniu z powrotem na tura- to samo. O dziwo środkowe położenie wajchy rozdzielacza czyli na podnośnik działało. Pokombinowałem, poprzełączałem parokrotnie raz w tą, raz w tamtą i prasa zaskoczyła. Ale potem jak przyszło do owijania sianokiszonki znów z 15 minut grzebałem się żeby tur zadziałał. Teraz prasowania w najbliższym czasie nie będzie i póki co jest przełączone na tura i działa, ale pewności ile to potrwa nie ma żadnej.

Pytanie- czy to rzeczywiście rozdzielacz, a jeśli tak, to co- demontować, oglądać, naprawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol    0

Panowie, mam problem z podnośnikiem, cały czas drga, nawet gdy jest podnoszony sam, bez obciążenia. Po przekręceniu dźwigni rozdzielacza na hydr. zewnętrzną drgania ustępują, a ramiona nie opadają, na zimnym oleju lekkie narzędzia wiszą do góry przez kilka godzin. Taki mój wniosek, z cylindrem jest dobrze. Po wyłączeniu silnika ramiona obojętnie czy z obciążeniem, czy bez szybko opadają i wyraźnie słychać uciekający pod ciśnieniem olej. Poza tym olej bardzo szybko się nagrzewa w trakcie pracy. Myślicie, że może to być uszczelniacz na przewodzie pionowym wychodzącym z pompy, czy może sama pompa jest walnięta? Dodam tylko, że pompa była stosunkowo niedawno regenerowana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem Ursusa 4512 podnośnik przestał mi działać tzn. nie opada gdy dżwignia jest cofnięta do tyłu, po zgaszeniu silnika po jakimś czasie sam opadnie bez ciężaru , a gdy odpalę silnik podnośnik sam idzie do góry i nie mogę go opuścić proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hannibal    0

Witam zakupiłem Ursusa 4512 podnośnik przestał mi działać tzn. nie opada gdy dżwignia jest cofnięta do tyłu, po zgaszeniu silnika po jakimś czasie sam opadnie bez ciężaru , a gdy odpalę silnik podnośnik sam idzie do góry i nie mogę go opuścić proszę o pomoc.

Oscylator się zaciął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzięki za odpowiedź, jeżeli to oscylator ( znajdujący się w pompie hydraulicznej ) co muszę zrobić aby zaczął działać, proszę o podpowiedź.

Edytowano przez KrzysztofKleczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No to wezwij mechanika bo i tak nie dasz rady wyjąć pompy a co dopiero wymienić oscylator
Zobacz sobie moja galerie i sam dojdziesz do wniosku że dalsze drążenie tematu nie ma sensu
ewentualnie można spróbować zdjąć pokrywke od szybkości reakcji i tam spróbować dosięgnąć dźwigni sterującej oscylatora... może go ruszy... a potem wymień olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakiś czas temu zakupiłem ursusa 4512 i mam kilka niewiadomych. Otóż czy to normalne, że podczas podnoszenia podnośnik drży,szarpie?

Kolejne pytanie dotyczy regulacji wysokości podnośnika otóż słyszałem kilka wersji  , że 4512 tak mają itp itd, że nie da sie precyzyjnie wyregulowac wysokosci maszyny z tylu. Aby wyregulować wysokość podnośnika dźwignie od błotnika sądze iż jest to pozycyjna ponieważ są tam jeszcze napisy głębiej itp dajemy do końca do tyłu, a od siedzenia jest ciśnieniowa stały wydatek, max ciśnienie regulujemy wysokość narzędzia czyli do tyłu opuszczone do przodu w górę. Z drugiej strony ostatni mi czasy mechanik mi powiedział, że ciśnieniowa powinna być na stały wydatek a od błotnika powinno się regulować wysokość tylko że tą od błotnika nawet drobne przesunięcie powoduje podniesienie maszyny do samej góry albo zbyt niskie opuszczenie , rozmawiając o tym z mechanikiem powiedział mi, że ten typ tak ma. Mam jeszcze pytanie odnośnie pracy hudrauliki zewnetrznej i podnosnika, ciągnik jest 1998 r i ma pod siedzenie dzwignie od wyjsc i podnosnika, ciągnik zakupilem z mysla o tym ze bedzie pracował w opryskiwaczu z nadmuchem gdzie wszystko steruje sie hydraulika , jak sie okazalo w ciagniku opadaja ramiona podnosnika (podobno w tych ursusach to normalne) i jezeli wypoziomuje opryskiwacz to czy jezeli przelacze na wyjscia to ramiona bede opadaly,a hydraulika bedzie działać? Dodam iz jest to spory opryskiwacz 1500l ciągany. Te drzenia podczas podnoszenia i opadanie moze byc spowodowane brudnym filtrem?

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Dominik_1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8063

Drżenie podczas podnoszenia to że jest zasyfiony filtr lub co gorsza pompa tłoczkowa kończy swój żywot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W tych ciągnikach jest pompa tłoczkowa i ona generuje drgania. Możliwe, że jest coś nie tak, ale jeśli drżenie nie jest problematyczne, to nie trzeba nic ruszać.

Dźwignia od błotnika jest do regulacji siłowej. Ta druga steruje ciśnieniowo (w przednim zakresie podziałki) i pozycyjnie (w tylnym zakresie).

Żeby pracować z regulacją pozycyjną, należy ustawić dźwignię regulacji siłowej (od błotnika) maksymalnie do tyłu i operować dźwignią regulacji pozycyjnej w tylnym zakresie podziałki.

Hydraulika w 4512 tak ma, że 1 pompa zasila albo podnośnik, albo gniazda hydrauliki. opcją jest zakupienie pompy tandem lub wstawienie pompy do tylnego mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kiedy uzywa sie sterowania cisnieniowego i w jaki sposob?
Wracajac do podnosnika to czy aby hydraulika dzialala belki musza byc opuszczone?
Ostatnio zauwazylem ze podczas wcisnietego sprzegla ciagnik mimo wszystko szarpie i jedzie do przodu badz do tylu... pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W normalnym użytkowaniu raczej nie stosuje się regulacji ciśnieniowej. Służy ona do dociążania tylnych kół, ale wymagany jest "odpowiedni sprzęg".

Hydraulika zewnętrzna będzie działać niezależnie od położenia ramion TUZ. Jednak jeśli będzie za mało oleju w moście, to na podniesionych ramionach może już oleju brakować dla hydrauliki. Inną rzeczą jest sam podnośnik. W tych ciągnikach tak jest, że ramiona TUZ opadają, gdy się je odetnie od zasilania. Opcją jest podwieszenie ramion łańcuchami (o ile nie trzeba regulować wysokości).

Sprzęgło reguluje się od dołu (pod sprzęgłem jest odkręcana blacha). Jeśli ciągnie, mimo rozłączenia, należy wydłużyć/wykręcić śruby na dźwigienkach docisku. Ewentualnie dźwignia poruszyła się na wałku widełek sprzęgła (dźwignia jest na wałku po lewej stronie bloku skrzyni biegów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

Kolego Dominik_1211 - instrukcja do tego ciągnika to żaden wysiłek ( poszukaj na sieci ) i znasz odpowiedzi na większość swoich pytań. Co do oleju to musi być olej klasy UTTO czyli hydrauliczno-przekładniowy jak kolega wyżej pisał, może być Agrol U lub coś lepszego np. Agro UTTO z Orlenu. Nie wolno tego oleju mieszać z hipolem, czyli jeśli w przyczepach lub innych maszynach masz hipol to musisz go spuścić lub nie kiprować tym ursusem. 

Opis sterowania podnośnikiem, zalecane płyny jak i częstotliwość ich wymiany oraz całą masę informacji znajdziesz w instrukcji obsługi np:

http://www.tractoor.pl/cignik/instrukcje-obsugi/131-ursus/1646-ursus-4512-5314.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

Skoro masz instrukcję to po co te pytania?

Olej jaki ma być jest podane, sterowanie podnośnika również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAFALW    1

Witam ,w moim ursusku 4512 prawdopodobnie a raczej pewne że pada pompa hydrauliki -drży i wolno podnosi podnośnik a bez dodania gazu to tylko się trzęsie i ramiona stoją w miejscu -zero reakcji ,to samo na hydraulice zewnętrznej ,żeby unieść lance opryskiwacza to gaz do dechy i podnosi bardzo powoli (dla porównania podłączyłem do opryskiwacza  ciapka -c-330 to normalnie lance wyskoczyły w górę jak z procy) ,zabieram się za demontaż  i tu pytanko ,co może być powodem tego że po podniesieniu ramion podnośnika do góry dzwignia pozycyjna jakby się blokowała i z trudem można ją przesunąć do tyłu w pozycję opuszczania nie mówiąc już o strasznym hałasie zaworu pod siedzeniem i ustawieniu wysokosci narzędzia  - pompa była już kilka lat temu regenerowana i chyba czas na nową ,niepokoi mnie tylko ten układ dzwigniowy w plecaku -jak to ustrojstwo ustawić ,żeby się nie blokowało ? - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

Podpowiem Ci bardzo rozsądną radę. Nie ruszaj tego sam tylko oddaj do mechanika. Zanim wymieni pompę to zmierzy ciśnienie i sprawdzi zawór bo na pewno to wiesz co można zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAFALW    1

wymiana pompy to nie problem -no roboty troszkę jest a co do mechanika to nie znam w okolicy takiego który by umiał ustawić ,zresztą żaden nie chce się podjąć tej roboty -wolą szesćdziesiątki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz instrukcję to po co te pytania?

Olej jaki ma być jest podane, sterowanie podnośnika również.

W takim razie sprobuj odczytac w instrukcji jaki powinien byc olej bo jak juz mowilem NIE WSZYSTKIE STRONY SĄ WYRAZNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie pracy hydrauliki zewnętrznej. Ciągnik jest z 98r i pod siedzeniem ma wajchę od wyjsc i podnośnika. Jezeli jest w położeniu wyjścia 2 to działa tylko hydraulika bez podnosnika natomiast w polozeniu wyjscia 1 działa sam podnośnik, czy moze byc to jakas awaria rozdzielacza?

Do czego słuzy taka mała wajcha zaraz za wajchami od hydrauliki z lewej strony siedzenia? Dodam tylko , ze ciągnik posiada 4 wyjścia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tak ma być. Oryginalnie, bez przeróbek, masz hydraulikę lub podnośnik.

 

Która wajcha po lewo? Tam jest tylko rozdzielacz i dźwignia do WOM-u. O to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj