pasio

Nawożenie ziemniaków

Polecane posty

pala92    69

Ja daje ok 220-250 kg K/ha. Górną dawke daje na późne odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

300K


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

jakie stosujecie nawozenie na ziemniaka jadalnego  ?  chodzi glownie o azot w jakiej formie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ja w zeszłym roku siałem normalnie z fosforem i azotem przed sadzeniem i jakoś nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów. A poszło 250kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Odżywki krystalicznie i siarczan magnezu z magazynu nie ocieplonego nadają się czy czekać na świeże? Było by już z głowy zaopatrzenie na sezon, ale obawiam się bo na pewno przemrożone


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja siarczan magnezu kupowalem w styczniu. Wydaje mi sie ze temperatura nie ma na niego wplywu. Cena byl bardzo dobra to sie skusilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6

na jesieni dałem obornik teraz 150kg soli,przed sadzeniem chcę dac 150kg kizeryt 400kg viking a później 200 salmag bor.Łacznie to daje NPKMgS 110,56,174,47,75 jak myślicie wystarczy czy coś dołożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

No ja na oborniku zaplanowalem sobie nawożenie na poziomie 400 kg polifoski  8, 300 kg soli potasowej i 300 kg mocznika w dwóch dawkach. Będzie w miarę ok? I czy sól potasowa nie gryzie się z obornikiem? Ponieważ chcę ją wysiac teraz, na nią obornik i orka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
7 minut temu, Karollorak93 napisał:

No ja na oborniku zaplanowalem sobie nawożenie na poziomie 400 kg polifoski  8, 300 kg soli potasowej i 300 kg mocznika w dwóch dawkach. Będzie w miarę ok? I czy sól potasowa nie gryzie się z obornikiem? Ponieważ chcę ją wysiac teraz, na nią obornik i orka. 

Przy tych dawkach nie trzeba obornika. To 170 kg N prawie 100 P i prawie 280 K. Chyba ze celujesz w plon powyzej 60t/ha. Ale jezeli to pod jadalnego to radze sie nie podniecać z nawozeniem i tak beda za darmo, w tym roku obsadzenia rekordowe beda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    515

Będę przyorywał obornik pod ziemniaki i przyorać też sól czy lepiej rozsiać po orce. Jak się lepiej wypłuczą chlorki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grboryna    1
20 godzin temu, Daro20 napisał:

Będę przyorywał obornik pod ziemniaki i przyorać też sól czy lepiej rozsiać po orce. Jak się lepiej wypłuczą chlorki?

Sól najlepiej pod skibe, ale jak dajesz obornik to może lepiej dac na górę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Najlepiej rozsiej sól teraz bo obornik jeszcze ze 2-3 tygodnie nim wywieziesz to juz sporo sie chlorki wypłuczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ja woziłem wczoraj obornik tam gdzie na jesieni nie kładłem potem orka na to sól i bronowanie. Przed sadzeniem poleci polifoska 8 i mocznik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Czy sól "trzyma wilgoć"

i czy można ją wysiać tuż przed sadzenie wczesnych ziemniaków pod  przykrycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

500kg polifoski 6 i salmag z borem 250 kg na ha przedplon jęczmien ozimy i poplon facelia,wystarczy na jadalnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
11 minut temu, Tomaszbyk napisał:

500kg polifoski 6 i salmag z borem 250 kg na ha przedplon jęczmien ozimy i poplon facelia,wystarczy na jadalnego ?

Daj z 400-500kg salmagu. Npk wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

tak duzo Azotu? na jadalne ? Nie będą tracic walorów smakowych i czarniec po ugotowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Jak określić dawke azotu jesli N min wynosi 100 a hodowca w zaleceniach podaje: Het advies voor stikstof op kleigronden luidt: 300 kg N/ha (min 1,1 x bodemvoorraad) en op zandgronden 300 kg N/ha (min 1,8 x bodemvoorraad). 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
    • Przez shiftman
      Witam. Czy sadził ktoś z was ziemniaki po kukurydzy pryskanej mezotrionem? W etykiecie tego nie zalecają. W umnie w samym listopadzie już prawie 80l a poprzednie miesiące też dosyć duże opady. Stosowana będzie głęboka orka na zimę końcem miesiąca. Może wystąpić jakieś fito
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj