AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Grzechooo    794
MarcinKa napisał:

A strach coś da w ogóle???

Jak zajechałem na pole bylo kilka sztuk gołębi ale już sporo wyjadly..

Niestety pole daleko od domu trudno będzie coś przypilnować.

wczoraj na rolkach widziałem strachy na sprężynie, świetna sprawa wiatr powiewał i ruszało się w różne strony.

Roxer napisał:

8 godzin temu, Grzechooo napisał:

Rzepak po doglebowce, dobijać czy jeszcze czekać? 

Bardzo ładnie trzyma, po czym to? U mnie po 3,3l arcade dramat. Chwastu dużo, ale na obronę ma tylko tyle że bardzo sucho, ostatni deszcz z tydzień przed siewem 

pendimetalina+metrybuzyna+chlomazon, tu jest w uprawie tradycyjnej i jest czysciej niż w bezorce, tam mam sporo chwastnica ale też jest trochę podżółknieta to pewnie po pendi tak myślę na drugi rok dać jej więcej. Na rzepaki w pogotowiu czeka bentazon i tifenosulfuron ale chce aby wiecej chwastów sie pojawilo. U mnie spadło 10l tydzień temu jak się soja przebijała z ziemi.

20240513_135038.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajakk    17
Napisano (edytowany)

U mnie plateen puścił chwasty i teraz się zastanawiam co zastosować nalistnie, coś polecacie?

Edytowano przez pajakk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    157

A to już taka duża jest że możesz nalistnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pajakk napisał:

U mnie plateen puścił chwasty i teraz się zastanawiam co zastosować nalistnie, coś polecacie?

Padało u ciebie w sobotę ? u mnie prawie nic i tez zaczyna wychodzić chwastnica i włosienica ale na nie których polach są przytrute może ten zapowiadany deszcz na sobotę jeszcze pomoże lub już chwasty bedą za duże i nie zadziała na nie      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    32
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, MarcinKa napisał:

A to już taka duża jest że możesz nalistnie??

ja w tamtym roku robiłem Labradorem poprawkę jak miała tak z 10cm soja chyba.

w tym roku bedzie to samo juz widze..

 

doglebówka nie podziałałą za dobrze bo such było fest posianiu.

 

co polecacie na komosę powschodowo? tylko Corum?

 

ktos na forum kilkadziesiąt stron wczensiej pisał ze stosował Tiff 040  w ilosci 0,1l/ha

praktykujecie ten środek?

Edytowano przez Okisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    429

metsulfuron methylu bardzo dobry srodek. max substancji xzynnej 5 g. jak robilem 2 razy dawalem 4 g i za 2 tyg 4 g. soja metabilizuje go przez 6 do 7 dni, a chwasty dluzej dlatego dobra skutecznosc przy wyzszej rozdzielnej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    32
6 minut temu, Siedzacybyk napisał:

metsulfuron methylu bardzo dobry srodek. max substancji xzynnej 5 g. jak robilem 2 razy dawalem 4 g i za 2 tyg 4 g. soja metabilizuje go przez 6 do 7 dni, a chwasty dluzej dlatego dobra skutecznosc przy wyzszej rozdzielnej dawce.

jaki srodek stosowałes? 

galmet 20sg widze z tylko tą substancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911
2 godziny temu, Siedzacybyk napisał:

metsulfuron methylu bardzo dobry srodek. max substancji xzynnej 5 g. jak robilem 2 razy dawalem 4 g i za 2 tyg 4 g. soja metabilizuje go przez 6 do 7 dni, a chwasty dluzej dlatego dobra skutecznosc przy wyzszej rozdzielnej dawce.

tobie się weekend przypadkiem nie za wcześnie rozpoczął ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Siedzacybyk napisał:

metsulfuron methylu bardzo dobry srodek. max substancji xzynnej 5 g. jak robilem 2 razy dawalem 4 g i za 2 tyg 4 g. soja metabilizuje go przez 6 do 7 dni, a chwasty dluzej dlatego dobra skutecznosc przy wyzszej rozdzielnej dawce.

Zwykła soja? W Ameryce PŁD. idzie w soi GMO metsulfuron jak się nie mylę 

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    429

przepraszam, nie zwrocilem uwagi co napisalem, slownik rozne rzeczy mi zmienia, nie metsulfuron a tifensulfuron metylu. moje niedopatrzenie, powinienem przeczytac zanim wysle. ja mialem harmony do yej pory, ale teraz jesli soja przezyje to tiff bedzie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajakk    17
6 godzin temu, przybyslawice5211 napisał:

Padało u ciebie w sobotę ? u mnie prawie nic i tez zaczyna wychodzić chwastnica i włosienica ale na nie których polach są przytrute może ten zapowiadany deszcz na sobotę jeszcze pomoże lub już chwasty bedą za duże i nie zadziała na nie      

Ze trzy razy delikatnie porosiło, jak byłem na polu to chwasty zieloniutkie nic nie widać żeby je cos brało. Myślisz że po deszczu jeszcze środek zadziała na chwasty?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na te małe pewnie tak ale te co przerosły pewnie trzeba będzie poprawiać ja się nie spieszę niech wyjdzie co ma wyjść i dopiero oprysk    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    32
Przed chwilą, przybyslawice5211 napisał:

Na te małe pewnie tak ale te co przerosły pewnie trzeba będzie poprawiać ja się nie spieszę niech wyjdzie co ma wyjść i dopiero oprysk    

Czym będziesz jechać? I do jakiej wielkości soi myślisz czekać?

Ja dziś kupiłem labradora jutro  tiff  bo akurat nie było na stanie. Na weekendzie ma być niby deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po deszczu będę widział co i jak ale poczekam żeby soja miała z 10/15 cm 

Mam troche TIFFA  i coruma to je wykorzystam a na jednoliścienne to co bedą mieli w sklepie   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    32
49 minut temu, przybyslawice5211 napisał:

Po deszczu będę widział co i jak ale poczekam żeby soja miała z 10/15 cm 

Mam troche TIFFA  i coruma to je wykorzystam a na jednoliścienne to co bedą mieli w sklepie   

I będziesz robił mix tiff i corum czy osobno?

Ja corum nie mam. Sprzedawca powiedział że tiff dawać 120ml na ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    429
Napisano (edytowany)

dobrze powiedział, w jakis nie.ieckich badaniach stwierdzono, ze bezpoeczna dawka to 4 g s.c./ ha. ja chce zrobic mix tifensulfuron+ bentazon, ale nie wiem w jakich dawkach. bentazon 0.8 li / ha bede mial, bo tak mi pasuje kupic, ale tifensulfuronu nie wiem ile dodac?

Edytowano przez Siedzacybyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu1961    1
15 minut temu, Grzechooo napisał:

na innych forach piszą 100ml tiff +1l basagranu

Jeżeli soja teraz ma dwa listki to 100 ml tifu jest za duzą dawką, Ja w piatek dałem na dawa listki soi 60 ml tifu, litr bentazonu i litr pzyklejacza plus 180 lit wody i dziś z komosy siano a soja ładnie rośnie o ile rośnie na tą susze. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    32
20 minut temu, Grzechooo napisał:

na innych forach piszą 100ml tiff +1l basagranu

Basagran konieczny? Oglądałem dziś na yt film z wialanu z jakimś kierownikiem dużego gospodarstwa który od dawna uprawia soję I mówił że to jest zbędny środek (w corum) i lepiej go tiff zastąpić.

U mnie soja jeszcze wschodzi. Ale widzę że miejscami robi się zielono. 

Muszę pojechać jutro zobaczyć wszystkie działki  co tam się pokazuje.

To lepiej jechać tiffem czym prędzej czy czekać aż soja będzie miała te 10 cm?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu1961    1

Jeżeli w soi obi się się zielono to na nic nie czekaj. Małej soi nic nie będzie. Daj 60 ml tifu, litr bentazonu np. Basagran, przyklejacz koniecznie i mała dawka wody najlepiej na zółtych dyszach. Ja soja będzie miała 10 cm, to ile będą miały chwasty. wtedy musisz dać duże dawki śodkó i soja na pewno odchoruje.

Mój sąsiad wczoraj przed wieczorem na soje dwa listki a niektóra dopiero wschodzi poleciał opryskiem tiff 125 ml, bentazon 1 litr, wody 200 litów i przyklejacz amigo litr.

Dziś patrzyłem to komosa wyraźnie zółknie. Napisze za trzy dni jak zareagowała soja. Moim zdaniem tifu dał za dużo, wystarczyło by 60 ml. no ale zobaczymy. Komosy w tym polu miał miljony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    32
7 minut temu, stachu1961 napisał:

Jeżeli w soi obi się się zielono to na nic nie czekaj. Małej soi nic nie będzie. Daj 60 ml tifu, litr bentazonu np. Basagran, przyklejacz koniecznie i mała dawka wody najlepiej na zółtych dyszach. Ja soja będzie miała 10 cm, to ile będą miały chwasty. wtedy musisz dać duże dawki śodkó i soja na pewno odchoruje.

Adiuwant jakiś mam w domu. Ale dopytam jeszcze w sklepie co wziąć lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu1961    1
1 minutę temu, Okisz napisał:

Adiuwant jakiś mam w domu. Ale dopytam jeszcze w sklepie co wziąć lepiej

Najlepszy to atpolan, albo olbras 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    32

W tamtym roku komosa jedno pole mi zniszczyła. Ale miałem tam problem z zamuleniem po oberwaniu chmury. Tak to robiłem poprawkę labradorem na jednoliscienne bo się trochę chwastnica rzuciła to wyczyściłem nim ładnie.

Myślałem czy by nie połączyć obu środków na 1 zabieg

2 minuty temu, kaseton napisał:

Co to za chwast, corum to wezmie ?

20240513_142854.jpg

Krwawnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu1961    1

Jeżeli się nie myle ten chwast to chyba krwawnik pospolity. Może też być stulicha psia. Ze zdjęcia trochę trudno.

Co do laczenia labladoa z innymi srodkami to zawsze jest ryzyko, że bedzie fitotoksyczność. Poza tym gdy dasz labladoa to nie można dać żadnego przyklejacza i tujest problem ze skutecznością na dwuliscienne.

Ja w zeszłym roku na jednym kawałku zrobiłem mix i dałem wszystko razem czyli Corum tif i laladorr i też  było dobrze. Ale to jest ryzyko. Na pewno można razem Corum i Lablador ale co do dodakowego tifa to już loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj