Polecane posty

st220    20

Już chcą płacić za tonę 1300 +Vat a nie które firmy nawet 1400 za ładny towar.

 

"Siej grykę i proso a będziesz chodzić boso" starzy ludzie tak kiedyś mówili xD, opłaca się siać teraz grykę? Właściciel gorzelni z sąsiedniej wioski ma podobno 80ha gryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ja gryki przed zbiorem nie pryskam glifosatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już 4ha z 12ha z talerzowałem, Chwasty zagłuszyły grykę a zwierzęta zrobiły swoje, pozostała gryka poczeka jeszcze 1-2 tygodnie do desykacji ale cudów nie będzie, jakaś dziwna jest tego roku. W mediach piszą że susza panuje na Białorusi i części Rosji i ciekaw jestem czy to się przełoży na cenę. Jak nie będzie 2 zł netto to już nie będę siać tego cudu i na pewno nie sprzedam handlarzom po 1.2 zł choćby miałbym czekać 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Ja prysnę czymś ze 2 l na ha bo mam dużo zielska,myślę że cena będzie podobna do zeszłorocznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Drodzy koledzy! Może na razie wstrzymamy sprzedaż gryki bo dobrze wiemy że jej w Polsce za wiele nie ma. A import z Ukrainy i Rosji nam teraz nie groźny. Wysypmy cienko na stych a kupujący sami ją sobie zniosą i dobrze zapłacą, może nawet 2 zł/kg albo trochę lepiej. Co Wy na to?


  •  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Ciekawe że ceny gryki na Litwie podawane są z mazowieckiego albo z lubelskiego. Może komuś zależy aby sztucznie zaniżyć ceny. Mafia gryczana dołuje ceny a cena kaszy jakoś nie tanieje. Wręcz odwrotnie. Niby nadprodukcja a jeżdżą jak najęci po podwórkach i zbierają po dwie tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iblue    0

W okolicach janowa lubelskiego po 1100 + VAT.

Wg mnie jest to cena, jak na ten rok, co najmniej o polowe za niska.

Przy takiej cenie proponuje nie sprzedawać.

Litwini czy Wegrzy za darmo zboża nie oddaja, nie nabierajmy sie.

Edytowano przez iblue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja jeszcze mam ale chyba pora wypchnąć a cena przed świętami coś ok 1100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Zaraz po sezonie po 1100 moja poszła właśnie, teraz się coś zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25633

Okolice Lipska mazowieckie płacą 1200-1300zł/t. Ja jeszcze czekam, może nawet do czerwca. Trzeci rok z rzędu nie ma ceny, plony niskie, wzrasta zainteresowanie ze strony handlujących to powinno trochę wzrosnąć. Jak będzie licho to przetrzymam do przyszłego roku. Podejrzewam, że wiele osób co uprawia grykę tylko po to żeby nie rósł chwast i "bo nawozu nie potrzebuje", w tym roku posieje motylkowe na dopłaty. Więc nadprodukcji nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762

ja sprzedałem 22  stycznia brałem 1300 t   zasiana była tylko dlatego że póżno kupiłem pole 25 maja i nie miałem co juz zasiać i powiem że nawet się zdziwiłem nie wiedziałem że na 2.83 ha może być tego  4 t bez żadnego dbania o nia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762

Witam,a PAN to z jakiego woj. jest że po 1300 sprzedał jak możesz to daj namiary

 

ja woj. mazowieckie okolice wawy

 ale teraz dzwoniłem to i ten człowiek ogłasza się że kupi ale cena na wczoraj to było 1200 zł/t'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj