kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pablozuczek    0

płatność o 1 ratę to dostanę informacje pocztą że już mam przelane na koncie czy codziennie mam sprawdzać konto bankowe ? :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nic nie przysyłają.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
2 godziny temu, pablozuczek napisał:

płatność o 1 ratę to dostanę informacje pocztą że już mam przelane na koncie czy codziennie mam sprawdzać konto bankowe ? :P 

Do kiedy mają czas na przelew?

U mnie 27 dni i kasy brak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według rozporządzenia 90 dni.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2211    0
6 godzin temu, dabrowskit napisał:

chłopaki da radę ogarnąć od zera do poniedziałku wszystko ogarnąć na młodego?

Wszystko da sie zrobic. Zaswiadczenia z Udzedu mozesz pozniej wysłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
Dnia 26.06.2019 o 15:40, maxi12 napisał:

A właśnie w agencji mi powiedział, że w rozporządzeniu nigdzie tego nie ma, to już sam głupieję, bo nie wiem co tu robić. 

ja 2 maszyny kupilem wykonując przelew ze swojego konta a 3 mam na kredyt i bank przelewał kasę. i ci co prowadza wniosek moiwą ze nie ma z tym zadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
15 godzin temu, Czajnik12345 napisał:

Kurs r03 w Rudnej i szkoła zawodowa ile punktów? 

Egzamin zdany?

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    49

A mi w Poznaniu mówiła że wyślą pismo że akceptują wypłatę i że już planują przedłużenie terminu a te 90 dni to teoria 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Ponawiam pytanie, czy do złożenia wniosku na MR wystarczy dzierżawa na 1ha fizyczny (bez innych dokumentów swiadczacych o prowadzeniu działalności rolniczej ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Wystarczy umowa dzierżawy na 1 ha. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442
damianzetor9540 napisał:

4 minuty temu, dabrowskit napisał:

chłopaki da radę ogarnąć od zera do poniedziałku wszystko ogarnąć na młodego?

Wątpię, gdyby nie urzad skarbowy to może by sie udało ale tak to średnio widze. 

A na co ty byś chciał czekać w skarbowce? Jesli chodzi o zaświadczenie o nie prowadzeniu działów specjalnych to można dostać je od ręki, ja np dostałem. Wypisy z rejestru gruntów, z gotowa umowa do notariusza, generalnie jakby się spiąć to w jeden dzień z kimś ogarnięty spokojnie do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Puść wniosek na pusto. Pouzupełniasz wszystko spokojnie w przyszłym tygodniu i złożysz jako aktualizację. Najważniejsze aby w dniu złożenia wniosku był tytuł prawny do minimum 1 ha.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
14 minut temu, tumiwisizm napisał:

A na co ty byś chciał czekać w skarbowce? Jesli chodzi o zaświadczenie o nie prowadzeniu działów specjalnych to można dostać je od ręki, ja np dostałem. Wypisy z rejestru gruntów, z gotowa umowa do notariusza, generalnie jakby się spiąć to w jeden dzień z kimś ogarnięty spokojnie do zrobienia.

No ja musiałem czekać około tygodnia. Kolega z sąsiedniego powiatu też, także różnie to bywa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57
10 godzin temu, Mohyl napisał:

A mi w Poznaniu mówiła że wyślą pismo że akceptują wypłatę i że już planują przedłużenie terminu a te 90 dni to teoria 

Kurde a ja czekam za kasą już dwa miesiące, myślałem że do tych 90 dojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
freetaxi napisał:

Puść wniosek na pusto. Pouzupełniasz wszystko spokojnie w przyszłym tygodniu i złożysz jako aktualizację. Najważniejsze aby w dniu złożenia wniosku był tytuł prawny do minimum 1 ha.

dzierżawa notarialna wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wystarczy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2282

przecież nabór na młodego nie ogłaszają z dnia na dzień przecież był miesiąc na ogarniecie dokumentów a kto si tym bardziej interesował to mógł pozałatwiać sobie niektóre dokumenty wcześniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Spokojnie. Jeszcze dzisiaj dzwonią.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

po co w BP cele typu szkolenia, usługi doradcze czy innowacje skoro nie są one punktowane ?

czy na ich podstawie jest jakoś oceniany biznesplan ? bo nie widzę sensu deklaracji czegoś za co nie ma żadnego punktu ani korzyści

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Kolejne pytani:

jeśli działka która będzie przekazana młodemu rolnikowi jest współwłasnością rodziców to czy we wniosku o przyznanie pomocy trzeba wypełniać dane drugiego współwłaściciela czy wystarczy jednego (tego który składa o dopłaty czyli np ojca) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wpisujesz dane obydwojga.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442
sony87 napisał:

Czy punkty za różnice wieku są przyznawane tylko gdy jest przekazywane gospodarstwo w całości czy jeśli będzie przekazane częściowo to też liczą się punkty ?

W rozporządzeniu nie ma ani słowa że punkty za różnice wieku są zależne od tego czy gospodarstwo jest przekazane w całości więc tak, też się liczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj