kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

pawel656    177
Czy jeśli oficjalnie posiadam na siebie 7 hektarów łąki to dostanę kosiarkę 3 metrową i zgrabiarkę dwukaruzelową? Doradczyni mówiła że można napisać papier że będę kupował trawę na pniu. Przejdzie takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcis    3

No pewnie, grunt to dobre uzasadnienie jak na 13ha łąk dostałem kosiarke dyskowa na centralnym 2,6m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele18    0
7 godzin temu, ZajcM napisał:

Dostałem dziś przelew. Małopolskie

To kiedy składałeś wniosek o 1 rate? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZajcM    0
1 godzinę temu, Pele18 napisał:
1 godzinę temu, Pele18 napisał:

To kiedy składałeś wniosek o 1 rate? 

 

26 listopada, dzwoniłem kilka dni temu do Krakowa to mówili że będą wypłacać parę dni przed końcem terminu 90 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

A ile czasu ma Oddział Regionalny na wypłate, bo byłem ostatnio w Biurze powiatowym poprawiać literówke i osoba rozpatrująca powiedziała że już sprawdziła mój wniosek i wysyła zlecenie do Warszawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZajcM    0
4 godziny temu, daroo9876 napisał:

A ile czasu ma Oddział Regionalny na wypłate, bo byłem ostatnio w Biurze powiatowym poprawiać literówke i osoba rozpatrująca powiedziała że już sprawdziła mój wniosek i wysyła zlecenie do Warszawy?

Mi kobita mówiła że OR Kraków dostaje od Warszawy przelewy 1 i 15 każdego miesiąca , a jak jest naprawdę tego nie wiem, mój wniosek już był zatwierdzony 18 stycznia...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Mi gość w agencji tłumaczył, że OR sprawdzają wnioski i wysyłają zlecenia do centrali w Warszawie. Centrala ma 2 tygodnie na zrobienie przelewu a całość ma się zamknąć w 90 dniach. Mówił też, że większość wniosków zaczynają sprawdzać jakieś 70 dni od złożenia, czyli w zasadzie na limicie.

Zastanawiam się tylko z czego wynika tak późny termin, ludzie chcą kupować maszyny bo wiosna tuż tuż, a tu czekają do samego końca z wypłatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZajcM    0
2 minuty temu, oregano napisał:

Mi gość w agencji tłumaczył, że OR sprawdzają wnioski i wysyłają zlecenia do centrali w Warszawie. Centrala ma 2 tygodnie na zrobienie przelewu a całość ma się zamknąć w 90 dniach. Mówił też, że większość wniosków zaczynają sprawdzać jakieś 70 dni od złożenia, czyli w zasadzie na limicie.

Zastanawiam się tylko z czego wynika tak późny termin, ludzie chcą kupować maszyny bo wiosna tuż tuż, a tu czekają do samego końca z wypłatami.

Nie wiem z czego wynika ale to trochę utrudnia życie bo ja już maszyny w listopadzie zamówiłem i dopiero teraz będę kupował, więc trochę dealer się niecierpliwił. Ale trzeba widocznie być cierpliwym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jak ja składałem w 2016 wniosek to mówili że mają blokadę i przed upływem 60dni od złożenia nie mogą go przekazać do realizacji. Teraz już 2,5 miesiąca czekam na drugą ratę.

Dostał ktoś już 2 ratę? 

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe9665    0

Hej czy po wyplacie 1 raty moge zmienic biznesplan chodzi mi dokladnie o punkty zeby zmiejszyc je z 16 na 13,05 nabór 2017 ponieważ chce zmiejszyć z plan nawozowy i i doradztwo ?? Czekam na odp i zgóry dziękuję 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Musisz zmienić biznesplan i złożyć wniosek o zmiany. Jeśli się zgodzą to ok. Przeciwwskazań nie ma i powinni wyrazić zgodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2
Dnia 23.02.2018 o 14:35, sumek666 napisał:

Ale za biurkiem inni ludzie ;) każdy czyta rozporządzenie jak mu pasuje. Ode mnie też wymagali.

Potwierdzam w piatek z 20 min rozmawialem z szanowna Pania na ten temat i twierdzi ze musze miec zaswiadczenie juz nie w dniu przelewu  tylko powiedziala mi ze najlepiej od maja 2017 moglem miec brak slow ... i znowu czekac okolo 3 tygodni na zaswiadczenie z Krusu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe9665    0
16 godzin temu, waldii1 napisał:

Musisz zmienić biznesplan i złożyć wniosek o zmiany. Jeśli się zgodzą to ok. Przeciwwskazań nie ma i powinni wyrazić zgodę.

Dzięki za odp 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3
11 godzin temu, sumek666 napisał:

Ja w 74 dniu dostałem wezwanie do poprawek. 

i co od momentu złozenia  poprawek znowu trzeba czekać do 90 dni ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Masz 7 dni na złożenie poprawek a teoretycznie arimr 30 dni na ich weryfikacje. Ale dla nich kalendarz to zbiór przypadkowych liczb na kartce papieru


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3
wniosek o wypłatę pieniędzy złożony . długo się czeka na wypłatę. ? z Małopolski jest tu ktos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Standardowo do 90 dni. Mogą wydłużyć ten termin że względu na złożony charakter sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majsteroo7    0

Witam,jestem na etapie składania wniosku o płatność pierwszej raty i mam takie pytanie odnośnie vat.

Czy od premi mogę odliczyć vat?

Mam zamiar kupić traktor ok 100 tys brutto.z góry dzięki za pomoc 

Pozdrawiam 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
El_Grande    2
7 godzin temu, Majsteroo7 napisał:

Witam,jestem na etapie składania wniosku o płatność pierwszej raty i mam takie pytanie odnośnie vat.

Czy od premi mogę odliczyć vat?

Mam zamiar kupić traktor ok 100 tys brutto.z góry dzięki za pomoc 

Pozdrawiam 

 

 

Teoretycznie jest taka możliwość, jednak w praktyce w tym momencie popełniasz przestępstwo skarbowe ponieważ nie możesz mieć podwójnego finansowania maszyny. Gdybyś kupował ciągnik za 100 netto nie było by takiego problemu. Potwierdziła nam to pani z US na szkoleniu w ODR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

To też chyba zależy od interpretacji ludzi. Ja sie pytałem o to, to sie dziwili skąd takie rzeczy wymyślam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
El_Grande    2
1 minutę temu, emergency12 napisał:

To też chyba zależy od interpretacji ludzi. Ja sie pytałem o to, to sie dziwili skąd takie rzeczy wymyślam. 

"

Podwójne finansowanie oznacza niedozwolone zrefundowanie całkowite lub częściowe danego wydatku dwa razy ze środków publicznych – krajowych lub wspólnotowych. Podwójnym finansowaniem jest np.:

  • zrefundowanie tego samego wydatku w ramach dwóch różnych projektów współfinansowanych ze środków funduszy strukturalnych lub Funduszu Spójności,
  • zrefundowanie poniesionego podatku VAT ze środków funduszy strukturalnych lub Funduszu Spójności, a następnie odzyskanie tego podatku ze środków budżetu państwa w oparciu o ustawę o VAT,
  • zakupienie środka trwałego z udziałem środków dotacji krajowej, a następnie zrefundowanie kosztów amortyzacji tego środka trwałego w ramach funduszy strukturalnych lub Funduszu Spójności."
 
interpretacje różne, ale wszędzie jest ta sama podstawa prawna. Wiecie jak to jest ze skarbówką - złożysz wniosek, przejdzie, cieszysz się że kupiłeś maszyne i jeszcze Ci za to zapłacili (przykładowo 100 brutto i zwrot 23 tysięcy VAT). a na miesiąc przed końcem okresu przedawnienia wezwania do wyjaśnienia sprawy i prognozowany koszt kary za popełnienie przestępstwa skarbowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie sprawa pilna. Mialem telefon z agencji odnoscie MR ze musze byc zarejestrowany jako rolnik a nie jako domownik bo im sie nie wyswietla. I teraz pytanie , w biznesplanie mam 17,5 h  ale na dzien dzisiejszy mam 16,5 bo jedna dzierzawe bd miec robiona pod koniec tygodnia ale w krusie chciałbym zalatwic to dzis i tam musze podac aktualny stan h fizycznych czyli 16,5 i czy w agencji nie bd im sie wyswietlac 16,5 jak w nastepnym tygodniu zawioze poprawki z wzzystkimi aktami na 17,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj