kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Gustawek    27
Dnia 18.04.2022 o 12:48, kaseton napisał:

Witam złożyłem wniosek o drugą ratę końcem lutego, ile czekaliście na  jakiś odzew z ich strony bo narazie dotąd nic nie przyszło

Ja złożyłem koniec grudnia 2021 i w zeszłym tygodniu otrzymałem piniondze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Nabór 2019. Czy jeżeli w biznesplanie miałem wpisane hodowlę bydła to teraz mogę napisać podanie do agencji o zmianę profilu produkcji- zejść całkowicie z bydła A wielkość ekonomiczną dopełnić roślinami o wysokim przeliczniku? - dostałem już 1 i 2 ratę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

@Troker1979 A nie wiesz czy dało by radę z krów mlecznych przerobić na sam opas? Krów mam wpisane w biznesplanie 10 albo 12 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Wszystko można na co zgodzi się agencja. Napisz o zmianę biznesplanu ale nie rób zmian w stadzie do pozytywnej odpowiedzi. Jak będzie negatywna to będziesz Wiedział na czym Stoisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

A robił ktoś kiedyś taką zmianę? Nie ma z tym problemów czy jakiś dodatkowych kontroli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

W zasadzie dopóki nie Złożysz wniosku o II ratę to co mają kontrolować?

A jak Masz jeszcze czas to możesz zmienić biznesplan i zapytać o zgodę. Chyba miesiąc mają na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137

Witam mam 7.45 a w dopłatach mam 7.02 mi wychodzi ponieważ reszta to zabudowania to liczy się jako 7.45 czy jako 7.02? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Liczą się chyba  użytki rolne. Grunty pod zabudowaniami jak jest klasyfikacja gleby to też użytki rolne. Z tym że do ESU liczą się tylko uprawy ewentualnie zwierzęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Wielkość użytków rolnych z ewidencji , so z wniosku o dopłaty + zwierzęta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Wielkość użytków rolnych z ewidencji , so z wniosku o dopłaty + zwierzęta 

Czyli moich te 7.02 trzeba będzie dobrać łąk jakiś w dzierżawę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

jezeli myslisz o zlozeniu wniosku , musisz pamietac ze po decyzji pozytywnej musi powstac gospodarstwo o powierzchni 8,07 z czego 70 % tej powierzchni musi byc wlasne lub dzierzawione z kowr.  Pod uwage bierzemy wypis z rejestru gruntu. Pamietaj o posianiu slonecznika w tym roku zeby podbic wielkosc ekonomiczna do 13 000 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, masa24 napisał:

jezeli myslisz o zlozeniu wniosku , musisz pamietac ze po decyzji pozytywnej musi powstac gospodarstwo o powierzchni 8,07 z czego 70 % tej powierzchni musi byc wlasne lub dzierzawione z kowr.  Pod uwage bierzemy wypis z rejestru gruntu. Pamietaj o posianiu slonecznika w tym roku zeby podbic wielkosc ekonomiczna do 13 000 euro

A jeżeli wezme łąkę dzierżawę  np o powierzchni 1.5ha  nie z kowru i później będę miał te 7.02 gruntów ornych na siebie też tak może być?  Czyli razem 8.52

Edytowano przez rolnik039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

W Bp musisz opisać gospodarstwo , podać konkretne działki na 8,07 , z czego około 5,65 musi być własne . Reszta mogą być dzierzawy długoterminowe . 
wiec jak masz własne 7 , dobierzesz dzierzawy dl na 1.5 to będzie Ok . Tylko pamiętaj o so

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
53 minuty temu, masa24 napisał:

W Bp musisz opisać gospodarstwo , podać konkretne działki na 8,07 , z czego około 5,65 musi być własne . Reszta mogą być dzierzawy długoterminowe . 
wiec jak masz własne 7 , dobierzesz dzierzawy dl na 1.5 to będzie Ok . Tylko pamiętaj o so

Mam swojego 7.02 No liczyłem so wyjdzie jakieś 13.400 z słonecznikiem 13 ary 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
21 minut temu, masa24 napisał:

ok

A kontrole może wiesz kiedy są przed wypłata środków 1 raty albo 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27
Dnia 4.05.2022 o 21:41, rolnik039 napisał:

A kontrole może wiesz kiedy są przed wypłata środków 1 raty albo 2?

Kontrole są kiedy chcą. 
ot co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarP    0

Czego takie kontrolę dotyczą? Tylko działki które mam w biznesplanie? Czy jak chciałbym przejąć bydło to muszę mieć osobny budynek czy w budynku ojca może być i czy bydło też kontrolują, budynki itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenmaniek    3

Trzeba dostarczyć do agencji zaświadczenie z Krusu że się podlegało rok od wypłaty pierwszej raty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10

Jestem w MR z naboru 2020.Mam wypłaconą I ratę i będę składał wniosek o wypłatę II raty. Nigdy nie dostarczałem zaświadczenia z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu. Oni chyba to sami sprawdzają między sobą czyli między ARiMR i KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenmaniek    3

Pytam bo gdzieś znalazłem taką informację że jest czas 60 dni po upływie roku w krus żeby dostarczyć takie zaświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj