kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Milosz91    17
15 minut temu, klama napisał:

To dostaliście już jakieś pisma z agencji z naboru 2018? Bo u mnie kompletna cisza narazie.

Jakie województwo? Tak już dużo decyzji było i lista rankingowa dla 4woj na Internecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

łódzkie. No kurcze właśnie nie mogę nic znaleźć albo zle szukam.

 

Dobra znalazłem. Narazie nie ma listy, czekamy dalej :)

Edytowano przez klama

KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11

Witam czy ktoś może brał opryskiwacz 1200-1500l/15 lub 18 metrów na MR mając 10hektary pola? Realne to jest ze komuś się udało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

Po co komu opryskiwacz na 10 ha 60 ha minimum 

 

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po to, że on ma 10 a ojciec ma 100

Raczej odpowiedź sama się nasuwa 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgRo_LUB    1

Ja mam zgodę na opryskiwacz 1000 l z belką 15 m na 10 ha

Edytowano przez AgRo_LUB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbmw1    0
2 godziny temu, toma188199 napisał:

Witam czy ktoś może brał opryskiwacz 1200-1500l/15 lub 18 metrów na MR mając 10hektary pola? Realne to jest ze komuś się udało? 

Jak byś napisał oświadczenie że będziesz się rozwijał i jakieś argumenty że taki ci akurat potrzebny to by przeszło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
2 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

A co na tych 10 ha? Jak warzywa to spokojnie przejdzie 

Uprawy to ogólnie zboza i tytoń. Przy tytoniu czasami trzeba nawet i 800 l nawet. Pasuje mi ciagany dlatego że mam cztery kawałki w których często ciężko przejecachac bo mokro. Druga sprawa to kawałki są długie 700 metrów, jak i szerokie i nie chce zawieszonego bo często  Ursus się topi z 300 l w tej chwili a co mówić np 600l zawieszany. 

Edytowano przez toma188199

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6

Wiem że temat poruszany już kilka razy
Ale odnoście ewidencji przychodów i rozchodów, mi się wydaje, że dopłat do tej ewidencji się nie wpisuje, a ostatnio kilka osób się kłóciło ze mną że trzeba i nie wiem już gdzie leży prawda, brakuje mi argumentów :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189
2 godziny temu, Kolek123 napisał:

Wiem że temat poruszany już kilka razy
Ale odnoście ewidencji przychodów i rozchodów, mi się wydaje, że dopłat do tej ewidencji się nie wpisuje, a ostatnio kilka osób się kłóciło ze mną że trzeba i nie wiem już gdzie leży prawda, brakuje mi argumentów 🙂 

ostatnio jak byłem na szkoleniu dotyczące rachunkowości w odr , to mówili ze dopłaty normalnie wpisujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

Do naboru 2019. Obecnie pracuje na zusie i mam pytanie czy przed złożeniem wniosku muszę już być na krusie czy jak to wygląda? Jeśli wniosek składany by był w maju to chyba jeszcze cały kwiecień mogę być na umowie o prace? Mógłby się ktoś wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2285

Damian 55

na krusie musisz byc przez 12 mc od wyplaty 1 raty pomocy z tego co się orientuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Panowie, pewnie temat poruszany ale ciężko znaleźć w tej stercie postów :).

U mnie wzrost ekonomiczny gospodarstwa nastąpi poprzez zwiększenie powierzchni upraw roślin strączkowych.


I teraz tak. W roku docelowym, jak każdy wie, mamy wpisane konkretne powierzchnie co do ara do każdej z zadeklarowanych upraw. Panowie, czy te wartości to stała niezmienna? 

Czy mogę jednaj trochę wachlować tym, np zasiać mniej pszenicy i na to konto więcej pszenżyta? Aby tylko z takich zmian lekkich względem tych powierzchni wpisanych w roku docelowym nadal wychodził wzrost wartości ekonomicznej o minimum 10%?

 

Proszę o pomoc jeśli ktoś się orientuje i z góry dziękuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, damian55 napisał:

Do naboru 2019. Obecnie pracuje na zusie i mam pytanie czy przed złożeniem wniosku muszę już być na krusie czy jak to wygląda? Jeśli wniosek składany by był w maju to chyba jeszcze cały kwiecień mogę być na umowie o prace? Mógłby się ktoś wypowiedzieć?

Też jestem narazie na zusie, na KRUS musisz przejść z momentem złożenia wniosku o wypłatę pierwszej raty. 

Masz czas 9 miesięcy od daty otrzymania wniosku na przejście, nie ważne jest kiedy składałeś wniosek 

11 godzin temu, michal_19 napisał:

ostatnio jak byłem na szkoleniu dotyczące rachunkowości w odr , to mówili ze dopłaty normalnie wpisujemy

Wpisujesz normalnie dopłaty w przychodach,

na logikę ludzie te pieniądze są i zwiększają Ci przychód. 

 

Tu nie chodzi o kwestie jak wygląda to że strony zasad rachunkowości, bo normalnie tego byś nie wpisał do ewidencji. 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

Dokładnie, tego nigdzie nie musicie prócz agencji pokazywać a oni wiedzą że dostaliście premię więc wypada ją wpisać. To tylko uproszczona ewidencja z ruchów finansowych gospodarstwa - ile kupiłem, ile sprzedałem i ile dostałem, jak budżet domowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2285

czyli co wszystko wpisujemy faktury kupna sprzedaży dopłaty premie za młodego rolnika składkę KRUS i podatek  czy cos jeszcze (np koszt  części do ciągnika ) ?

rożni  doradcy rożnie mówią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj