kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Artur432    1
7 godzin temu, freetaxi napisał:

Można zmienić ale czy teraz jest sens? Będziesz miał zrealizowany biznesplan    przed wypłatą drugiej raty, to się będziesz martwił. 

Dzieje się coś w mazowieckim? Z doświadczenia są szanse na jakieś umowy wiosną czy lepiej się nastawić na następną wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Coś się powoli ruszają. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

Koledzy Czy musi byc przyczepa zarejestrowana przy rozliczeniu młodego rolnika czy wystarczy fv.Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Musisz mieć zaresjstrowną na siebie. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dinolitic    0

cześć

ktoś wie czy rok bazowy w MR jest liczony

1. od 1.01 do 31.12

czy

2. od 1.01 do wniosku o pierwszą ratę pomocy?

Edytowano przez dinolitic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

miesiąc od złożenia o drugą ratę i nadal cisza zapomnieli o mnie chyba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dinolitic    0

cześć czy ktoś z was też miał problem z sumami kontrolnymi w arimr twierdzą że sumy są różne 3x już wysyłałem i cały czas to samo drukuję podsumowanie z płyty

ma ktoś pomysł? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Po wydrukowaniu pewnie znów zapisałeś plik i zmieniła się suma kontrolna.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba1998s    0

Witam.

Mam gospodarstwo o powierzchnii ok 25ha z czego 6.6 ha ziemi wlasnej plus 1 ha dzierzawy na 11 lat reszta to dzierzawy na 2-3 lata lub słowne. Pytanie co do wielkosci maszyn jakie można zakupić na dany areał .Czy arimr patrzy na ziemie własną i dzierzawy na 10 lat tak jak w wielkosci ekonomicznej czy liczą sie także dzierzawy na mniej niz 10 lat? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.


bamberek22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    11

Umowy mają być na 10lat.

A ja mam pytanie, składając wniosek o mr miałem ciągnik w użyczeniu. Teraz kupiłem i zarejestrowałem na siebie, czy trzeba to zgłaszać i robić zmiane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma takiej potrzeby.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9

Robił ktoś zmiany do biznesplanu w Wlkp. mr 2017 jak długo czekaliście na odpowiedź bo jutro mija mi 30 dni  i cisza ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teoretycznie mają 30 dni. Ale czekają i dłużej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085
2 godziny temu, Bolek96 napisał:

Robił ktoś zmiany do biznesplanu w Wlkp. mr 2017 jak długo czekaliście na odpowiedź bo jutro mija mi 30 dni  i cisza ?

 

Ja robiłem kilka zmian i rzadko kiedy było to 30 dni. Najpierw zawsze był telefon czy chce coś jeszcze poprawić zmienić dodać ująć lub jak agencja chciała coś żebym poprawił to najpierw miałem telefon zbierałem dokumenty i jak miałem pobierane to dzwoniłem z informacją że mogą wysyłać wezwanie do poprawek ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Czy kontrole odnośnie MR(2017) mogą być niezapowiedziane? Co w przypadku jakichś niezgodności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. O kontroli muszą Cię poinformować.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W lubelskim część wniosków już po weryfikacji więc szybko wydają decyzje.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    190
5 godzin temu, kopermaciek napisał:

Decyzja MR 2018 dzis dotarla. Lubelskie

Miałeś jakieś poprawki? Jak tak to kiedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj