kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Paramonov    73
10 godzin temu, memek93r napisał:

jak to uzupełnić w sprawozdaniu . moze ktos przykładowo rozwiązać 

sssss.png

w 1,2,3 wypisujesz zakupy obrotowych środków takie jak masz w biznes planie. w sumie kosztów wpisujesz koszty z poprzedniej strony czyli te maszyny co zaplanowałeś kupić w Biznes planie , no i suma kosztów czyli obrotowe + inwestycje ( ma wyjść ponad 100 tyś)

Mi w biurze regionalnym powiedziano że nie moge składać o 2 rate bez zaświadczenia o  podleganiu rok w krus ;;/ ale to chyba tak nie jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Witam  jak do do wniosku dołanczałem oferte na pług jednobelkowy 4 skibowy z zabezpieczeniem kołkowym a czy  teraz chciałbym kupic taki sam  pług ale na zabezpieczeniu resorowym ma to wpływ na zmiane parametrów?  Czy można kupić bez żadnych zmian ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

W 2017 w maju składałem wniosek na MR a w styczniu tego roku składałem wniosek o I ratę.

I teraz pytanie, czy muszę już w tym roku robić plan nawozowy? (zadeklarowałem się w biznes planie). Zadeklarowałem również uprawę nowej rośliny jako tzw produkt innowacyjny w gospodarstwie, były za to punkty. Czy tą uprawę również muszę siać już w tym roku czy dopiero w roku docelowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcis    3

Jeśli dostales juz decyzje no to musisz juz zacząć w tym roku realizować biznesplan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazzzzi    0

W biznesplanie mam wpisany zakup ciągnika. Mam upatrzony ciągnik z 2015r który jak twierdzi dealer jest fabrycznie nowy i ma przedłużoną rejestracje do końca 2018r. Czy mogę kupić taki ciagnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
Napisano (edytowany)

A mają TMR? (TRACTOR MOTHER REGULATION)

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
1 godzinę temu, mlody_rolnik17 napisał:

Panowie,

W 2017 w maju składałem wniosek na MR a w styczniu tego roku składałem wniosek o I ratę.

I teraz pytanie, czy muszę już w tym roku robić plan nawozowy? (zadeklarowałem się w biznes planie). Zadeklarowałem również uprawę nowej rośliny jako tzw produkt innowacyjny w gospodarstwie, były za to punkty. Czy tą uprawę również muszę siać już w tym roku czy dopiero w roku docelowym?

musisz już teraz siać i przez 5 lat od wypłaty I raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nowa homologacja.

No ale skoro diler mówi że jest fabrycznie nowy i można to zarejestrować i ma pozwolenie na przedłużenie możliwości rejestracji to powinno być ok. Niech zrobi ksero papierów i idź z kserem do wydziału komunikacji. Może to pomoze. 

W 3 roku trzeba mieć zrealizowany biznesplan a nie w 1!!! I to w 3 roku masz mieć wszystkie maszyny i zasiewy.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, memek93r napisał:

sssss.png.040f3390544e228c210c5bb2c2f659e0.png tak dobrze

 

 

 

 

sssss.png

jak na poprzednich dwuch stronach sprawozdania masz te 86420,00 wydane na maszyny to dobrze. i jeszcze musisz wpisac sume wszystkich kosztów te 86 tyś dodac te części paliwo nawozy...
@sumek666 jak ktoś chce o 2 rate składać w pierwszym roku to w pierszym musi siać a biznesplan trzeba zrealizować do trzech lat.

Edytowano przez Paramonov
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
3 godziny temu, mlody_rolnik17 napisał:

Panowie,

W 2017 w maju składałem wniosek na MR a w styczniu tego roku składałem wniosek o I ratę.

I teraz pytanie, czy muszę już w tym roku robić plan nawozowy? (zadeklarowałem się w biznes planie). Zadeklarowałem również uprawę nowej rośliny jako tzw produkt innowacyjny w gospodarstwie, były za to punkty. Czy tą uprawę również muszę siać już w tym roku czy dopiero w roku docelowym?

Wydaje mi się, że to co zadeklarowałeś musisz zrealizować dopiero od roku docelowego i robić aż do upływu 5 lat od wypłaty pieniędzy. To w końcu jest realizacja biznesplanu i na to jest 3 lata.

Jak to dokładnie jest z tym rokiem docelowym? Bo jest jakaś data graniczna 15 maja. I teraz jeśli bym chciał złożyć wniosek o 2 ratę przykładowo w marcu 2019 to moim rokiem docelowym będzie 2018 a jeśli po 15 maja to już 2019?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak szybciej zrealizuje się założenia biznesplanu to szybciej złoży się wniosek o drugą ratę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, freetaxi napisał:

Jak szybciej zrealizuje się założenia biznesplanu to szybciej złoży się wniosek o drugą ratę.

czyli jeśli nie zależy mi na szybkim składaniu wniosku o 2 ratę bo i tak trzymają mnie inne zobowiązania to mogę ten rok odpuścić z planem nawozowym i innowacyjną uprawą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73

Dobra a ja zrealizowałem biznesplan z MR 2016 i w agencji twierdzą żę musi minąć rok od wypłaty pierwszej raty......
tak @organero dokładnie tak jest z tym docelowym. A na zrealizowanie masz trzy lata możessz w pierwszym roku możesz w trzecim roku zależy kiedy chcesz kase jak w pierwszym to już musisz miec wszystko w biznes planie ok przez 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ventura94    3

Pierwsza rate zrealizuje w pierwszym roku po przyznaniu czyli zrealizuje biznesplan. Pytanie kiedy moge zlozyc o druga rate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a przepisywal ktoś z was umowę buraczana ktora byla na ojca? Jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
12 minut temu, michal_xs napisał:

Panowie a przepisywal ktoś z was umowę buraczana ktora byla na ojca? Jak to wyglada?

zaden problem jedziesz do cukrowni i przepisujesz a twojego ojca spalą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ojca ? Za co ?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Heeh dziękuj:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4

Witam Panie oraz Panów mam do was pytanie i prośbę o pomoc ;) ubiegłym roku składałem wniosek na MR który musialem wycofać. Pole od rodziców zostało mi przepisane w kwietniu, na które złożyłem również wniosek o dopłaty bezpośrednie. Więc jeśli okres posiadania gospodarstwa wynosi 18 miesięcy, to gdyby MR był w tym roku w maju to mam szanse na premie ? W różnych ośrodkach doradztwa mówią różne rzeczy więc może wy rozjaśnicie moje wątpliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Okres będzie wydłużony prawdopodobnie do 24 miesięcy. Ale i tak możesz składać. Rok jeszcze nie minął a nabór będzie w maju.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj