kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lucatoni    1

Witam. A czy pisząc biznesplan muszę wykorzystać całe 80 tyś z pierwszej raty na zakup konkretnych rzeczy czy mogę część pieniędzy wydać dowolnie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz wykorzystać całe 80 tyś na zakup maszyn ziemi itp a te 20 tyś możesz przeznaczyć na zakup paszy dla bydła środków ochrony roślin nawozów ale tez z tego musisz sie co do złotówki rozliczyć i nie mozesz tak jak to bylo wcześniej tej reszty piejedzy przeznaczyć na co tylko chcesz.
Dla mnie ten nowy rolnik nie ma najmniejszego sensu nawet ani jednej porządnej maszyny nie kupie a jak cos bym chcial to oczywiście nie jest punktowana. Czekam na rok 2020 i nowy MR
ludzie nie krus tylko ODR jest od tego tam pisza biznes plany skladaja wnoski i doradzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Widać coś wiesz ale nie do końca - jak już to 70tysia a nie 80 na środki trwałe reszta na obrotowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

Rozumiem. A czy obowiązuje ten przepis że dzierżawa gruntów w MR musi być na minimum 10 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Jeśli dzierżawisz od osoby fizycznej to 10 lat i nie mniej niż 5 lat od wypłaty I raty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bydło mleczne zaliczamy do środków trwałych. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

Tak. Jeśli dzierżawisz od osoby fizycznej to 10 lat i nie mniej niż 5 lat od wypłaty I raty.

 

A czy tą dzierżawę na 10 lat muszę zawrzeć przed złożeniem biznesplanu czy dopiero później? chodzi mi o to czy mogę np. podpisać umowę dzierżawy na rok w chwili składania biznesplanu i w razie pozytywnej decyzji o premii dopiero podpisac na 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pozytywną decyzję dostaniesz jeśli będziesz spełniał warunki i kryteria otrzymania ponocy według rozporządzenia. Osoba, która będzie robić dokumentację powinna wiedzieć jak to zrobić. Pieniędzy jest jeszcze dla około 23000 osób w PROW 2014-2020. Przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy musisz mieć tytuł prawny na minimum 1 ha użytków rolnych. Ja swoim klientom robiłem zawsze umowę dzierżawy na minimalną powierzchnię na 10 lat.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11

Hej wiadomo kiedy nabór bo jak pytając w agencji powiedzieli być możne w maju będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według harmonogramu nabór ma być w kwietniu a według rozporządzenia może jeszcze zahaczyć o drugi kwartał. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

30 dni wcześniej muszą ogłosić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszSachry    0

Witam,
mam pytanie odnośnie pracy w latach 2-5 od wzięcia premii MR. Czy jest jaka górna granica w kwocie zarabianych pieniążków ?, chodzi mi o wszystkie typy umów (dzieło, zlecenie, o prace). Moje pytanie bierze się stąd, że będę zarabiał od 4 tyś. w górę i nie wiem czy będzie to jakimś przeciwwskazaniem odnośnie premii MR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

freetaxi

 

A jak to jest z dopłatami bezpośrednimi? Jeśli przykładowo nabór na MR ruszy 16 maja, to z góry wykluczą możliwość składania wniosków o dopłaty bezpośrednie, na które wnioski przyjmują do 15 maja.

Czyli ludzie będą musieli wybierać czy chcą mieć dopłaty bezpośrednie czy na MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Po 15 maja też można złożyć ale będą sankcje finansowe. A jeśli chodzi o dopłaty bezpośrednie to składa ten kto użytkuje na dzień 31 maja. Nabór powinien być w kwietniowym terminie. Znając życie to pewnie rozpocznie się na sam koniec miesiąca. Jeśli tak będzie to trzeba będzie złożyć dopłaty na ten areał, który ma się przed złożeniem wniosku na młodego rolnika.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    7

Ale przecież mogę wystąpić o dopłaty przed złożeniem wniosku na MR, prawda?

 

Teraz już tak. Rozporządzenie zostało znowelizowane i zlikwidowano bubel prawny występujący w pierwszej wersji - dla przypomnienia składający wniosek musiał mieć ziemię, ale kierować gospodarstwem mógł dopiero po złożeniu wniosku, a dopłaty bezpośrednie poświadczały, że jest kierującym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ogłosili nabór od 27 kwietnia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu :) freetaxi mam takie pytanie: W dniu składania wniosku trzeba mieć na siebie co najmniej 1 hektar, a można od razu całe gospodarstwo na mnie przepisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można. Nawet pod kątem wypełnienia biznesplanu to wygodniej się robi. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

czyli żeby złożyć wniosek muszę mieć jeden hektar i wtym roku  wniosek o dopłaty złożyć na siebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

Czy juz wiadomo co mozna bedzie kupic za premie mlody rolnik jakie maszyny beda punktowane i jakich firm jest juz jakas lista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj