kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

kuba24051    470

jak mass wniosek to nawet dzien przed robisz umowe dzierzawy u notariusza i na drugi dzien skladasz wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym z MR zrobić halę stalową, w zasadzie taki duży garaż na maszyny, znalazłem firmę która może takie coś wykonać kompleksowo od wylewki do montażu. Na wszystko oczywiście projekt budowlany + faktura.

Czy agencja może takie coś odrzucić czy można takie rzeczy robić z tych pieniędzy?

Oczywiście to tylko część tych pieniędzy, w granicach 25-30tyś.

I jeszcze jedna kwestia. Deklaruję teraz, że przeznaczę na to 25tyś bo taką dostałem ofertę, ale wiadomo, że zanim dostanę pieniądze z MR to trochę czasu jeszcze upłynie i co wtedy jeśli przykładowo ceny poszły w dół i zapłaciłem 20tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwe przejecie gospodartwa w celu uzyskania premi MR, po ojcu ktory ma zobowiazania z prow 2007-13 , mozna by zrobic kontynuacje jego zobowiazan ?

 

Edytowano przez bartek777994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można ale z praktyki trzeba będzie raczej przejąć całe gospodarstwo bo na częściowe się nie zgodzą.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfer    0

Przeszukałem sporo stron z tego tematu ale znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie 2 lata temu przez głupotę wziąłem dopłatę do tytoniu kolo 5 tys do sprzedanego towaru, plus dopłata do 1h, i teraz pytanie: czy moje szanse na dotację MR są już przekreślone czy coś da się zrobić, cofnąć jakoś te dopłaty lub coś w tym stylu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

niestety raczej juz przekresliles swoje szanse...

czy orientujecie sie moze jak dobierane sa silosy zbozowe? bo w kryteriach nic o tym nie znalazlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

W ankiecie od firmy w której chciałbym obrobić wniosek jest mowa o planowanej strukturze upraw z rozpisaniem na poszczególne działki w 6 punktach , chodzi o rozpisanie co czego ile hektarów w ciągu 6 lat ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mate8701    0

Witam. Mam pytanie podobne do kolegi Bartek 77994. Gospodarstwo które chcę przejąć by dostać premię młody rolnik jest w programie PROW jeszcze przez trzy lata. Ojciec zajmuje się hodowlą bydła mlecznego więc musi trzymać krowy jeszcze trzy lata... czy biorąc premię na całość przekazywanego gospodarstwa da się jakoś zakręcić by te bydło zlikwidować po wygaśnięciu zobowiązań z programu PROW? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Panowie takie pytanie. Rodzice moga mi przepisac przed zlozeniem wniosku cale gospodarstwo?? i np dzien po zlozeniu wniosku moge juz skladac na siebie wnioski o doplaty i zaczac produkcje zwierzeca?? czy trzeba czekac na decyzje o przyznaniu dotacji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz przejąć od razu całe gospodarstwo.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Musisz złożyć wniosek na dopłaty na te działki, na które masz tytuł prawny w chwili złożenia wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

A jeżeli to będzie dzierżawa tego jednego ha to wtedy też muszę już w tym roku złożyć wniosek o dopłaty?? I jeśli to będzie dzierżawa tylko to jak z krusem muszę go jakoś opłacać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweladam    0

Witam,

czy ktoś orientuje się jak wygląda ścieżka przejęcia zobowiązań modernizacyjnych tak aby skorzystać z młodego rolnika?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

W zeszłym roku gdzieś wyczytałem ze na MR trzeba posiadać średnią ilość hektarów danego województwa w moim przypadku (kujawsko-pomorskie) było to około 11,5ha a w tym roku na tej stronie https://prow2014-2020.pl/2017/03/27/ogloszono-nabor-na-premie-dla-mlodych-rolnikow/ wyczytałem ze trzeba posiadać minimum 1ha a nie średnią ilość ha danego województwa ... To jak to jest w końcu bo już się pogubiłem ? W tym roku skończyłem 18lat i chciał bym wydzierżawić potrzebną ilość  ziemi (na 10 lat) od ojca żebym miał możliwość złożenia wniosku na MR i już sam się pogubiłem ile hektarów jest potrzebne ...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy masz mieć ten minimum 1 ha.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt    131

Żeby składac wniosek na MR mam mieć co najmniej 1ha na umowę dzierżawy, i teraz ważne pytanie, Czy ja mam składać wniosek o dopłaty na ten hektar z hakiem czy może to zrobić właściciel gruntu  ? Umowa dzierżawy ma być potwierdzona notarialnie.

Edytowano przez PerezStunt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zobacz parę postów wcześniej. Dzisiaj już i tym pisałem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Skoro masz tytuł prawny na działkę to powinieneś złożyć wniosek na dopłaty. Inaczej niesamodzielnie prowadzisz gospodarstwo. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Mi powiedzieli ze wystarczy spisać dzierżawę i jak wójt potwierdzi podpisy to będzie się to liczyło i nie muszę przez notariusza ani składać o dopłaty na to. A jak z krusem przy takiej dzierżawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rób jak chcesz albo jak Ci powiedzieli w ODR. Albo poświęć czasu i poczytaj temat dotyczący młodego rolnika sprzed roku. Ja tyle w temacie napisałem co dzisiaj przez cały dzień dwa razy. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj