Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

nadzio    4

ogólnie bydła jest mało ale wszyscy którzy jeżdzą

w okolicy za bykami mówią żę pojdzie lekko w dół ponieważ cena swini ciągni za sobą cene bydła

arni251    5

Wczoraj opchałem byczki w wadze 320 kg po 7,70+vat a jałowkę po 5,50=Vat. Oczywiscie miesne.

Parkur    0

Witam moja firma płaci za byki od.5.30 do 6.80 + vat jałówki 5 + vat krowy do 4 + vat .

Krzysiek111    0

Napisano dziś, 17:17

Wczoraj opchałem byczki w wadze 320 kg po 7,70+vat a jałowkę po 5,50=Vat. Oczywiscie miesne.

Z jakich okolic jesteś. Bo tez mam pare takich byczków a widze ze po dobrej cenie sprzedałeś.

wojtas    73

ogólnie bydła jest mało ale wszyscy którzy jeżdzą

w okolicy za bykami mówią żę pojdzie lekko w dół ponieważ cena swini ciągni za sobą cene bydła

to stara gadka skupujących. jak dzwonisz to 7zł a jak zawieziesz lub przyjedzie na podwórko to pierwsze słowa że cena idzie w dół.

Dzientki    1

Dzisiaj sprzedałem jałówkę 50 % simentale, wiek 21 miesięcy waga 530 kg. Cena 5 zł plus VAT.

jacekw1224    1

Panowie jak ktoś ma bydełko na sprzedaż to radze je sprzedać bo chodzą słuchy że Turki przestaja od nas brać a wiadomo że cena jest tak wysoka bo eksportujemy do Turcji w Morlinach pierwszy raz od 3 miesięcy spadek o 10 gr na WBC,a ciagle podnosili cenę.

milewskir7    5

Ja jak tydzień temu dzwoniłem do skupu to mówili że jak byczek będzie miał 600 na czysto to 6.50 zł dostane. A jak wczoraj pojechałem z byczkiem bbb 16 miesięcznym to się okazało że waży aż 730 ( na czysto 670) ale cena spada w dół i dostałem tylko 6.30zł.

arni251    5

Napisano dziś, 17:17

Z jakich okolic jesteś. Bo tez mam pare takich byczków a widze ze po dobrej cenie sprzedałeś.

Powiat Gołdap gm Banie Mazurskie

Krzysiek111    0

Powiat Gołdap gm Banie Mazurskie

Ja jestem z Warmi okolice Lidzbarka Warmińskiego. A ten kupiec jeździ w te okolice? bo jak tak to podał byś numer do niego?

ZUCH1234    72

przed chwila sprzedałem dwa byki jeden hf 609 kg a drugi simental 623 kg dał mi po 6.50 z wat byc moze dlatego ze cały czas on ode mnie kupuje . Ogladałem dzisaj agro-biznes i mowili ze bydło tanieje ;[

rob334    3

U nas tak samo straszą, że idą w dół. u jednego jak dzwoniłem to powidział maks 6zł, u innego od 5,5 do 6,5zł + VAT.

piotrus19    6

Podlaskie też wołowina idzie w dół

Mam 2 simentale i się zastanawiam jeden ponad 700 kg drugi ponad 650 i się zastanawiam czy sprzedawać ? CO o tym myślicie, znów wołowina będzie mocno tanieć, Czy to tylko chwilowe?

dmowski1939    0

Ja jak tydzień temu dzwoniłem do skupu to mówili że jak byczek będzie miał 600 na czysto to 6.50 zł dostane. A jak wczoraj pojechałem z byczkiem bbb 16 miesięcznym to się okazało że waży aż 730 ( na czysto 670) ale cena spada w dół i dostałem tylko 6.30zł.

To aż ponad 12 % wagi Ci ucięli? Dużo trochę///

jacekw1224    1

Panowie co roku styczeń to najlepsza cena na wołowine a od poczatku lutego spadki wiem bo w ubiegłym roku się naciołem i trzymałem do lutego i dużo straciłem a w styczniu same zakłady wydzwaniały a potem ja miesiąc prosiłem ich żeby je wzieli...a już nie wspomne co się robiło w miesiącach letnich a agrobiznesu nie ma co słuchać tam sieją tylko propagande.

krzycho86    0

mazowieckie okolice płocka

przed wczoraj sprzedałem 3 byczki hf dwa po 5,8 waga 730 (17msc) i jeden po 6 wazył 660 (15msc). cieżko wyczuć czy cena spadnie ale napewno w górę nie pójdzie więc jak już mają wagę swoją to może lepiej nie czekać:)

krzycho23    0

Witam. Jak zwykle chandlarze straszą byśmy taniej sprzedawali. Ciekawe czy oni taniej sprzedają jak taniej kupią? Bydla jest mało a sporzycie rośnie- taka jest prawda.

petes    0

Panowie prosił bym dalej o wszelkie informacje i plotki. Bo mam 5 byczków takich po 650kg MM. I teraz musze śledzić rynek bo jak cena zacznie lecieć to je lepiej odstawić takie jakie są... Narazie chce czekać do kwietnia ale normalnie cały czas w napięciu. Bo gdyby to miało spadać to lepiej żebym sprzedał takie jak stoja zborze mi zostanie a na jedno wyjdzie bo jesli cena spadnie to i tak więcej nie dostane a wiadomo jaki rok i po ile zborze leci...

A i jeszcze mam pytanie w przypadku tych mieszańców to lepiej brać za byczka jako w wadze żywej czy poubojowej ?? Zawsze oddawaliśmy tak jak większośc waga żywa. Można zyskać coś na poubojowej?? Jestem z tego zielony i chce zaczerpnąć informacji..

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.