dziku

Co robicie jak byk sie zerwie??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SameIron    0

U mnie jak byś się zerwie to mam spory kłopot bo posiadam ich 50 więc jak któryś wyleci to i reszta za nim

ale cóż co robić.

A jak się zerwie to wiadomo staram się go złapać co nie zawsze jest takie łatwe

 

Pozdarwiam SameIron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

ja nigdy jeszcze nie mialem problemu z uwiazaniem, czasami jak ojca nie ma to nawet mama mi pomaga. Sprawa jest prosta wystarczy jakis kijek w reke i go nasterowac na swoje stanowisko i z reguly za pierwszym razem wchodzi dobrze,na zachete troche paszy w koryto nie zaszkodzi,a druga osoba spokojnie go wiaze. Jedyny problem to ten,ze jesli dlugo chodzi luzem to balaganu duzo narobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

jak bylem maly kiedys na łący byk mnie zobaczy pie rozpedzil sie i pieprznął we mnie i stracilem przytomnosc:/ generalnie nie boje sie ale to tylko zwierze.....


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

mój kolega ma byki i raz widziałem jak je karmił ;) nie raz jego matka dostała po zebrach z roga :) i wiaderko tez nie raz zgniotły.ale jak widziałem jak kumpel to robi to nie wiedziałem co powiedzieć :) jak wszedł do obory to takie byki po 600kg to tylko spier** na boki tak sie bały. nie wiem jak on to robił ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1987    2
To trzeba go uwiązać :) . A mam takiego mądrego psa że jak coś takiego się stanie to nie pozwoli mu wyjść z budynku :)
Ja też takiego mam śpi sobie w na środku obory gdzieś w słomie i jak się coś zerwie to robi taki hałas że ten pies co jest na dworze tez szczeka i już wiem co się dzieje ;):) :) Pamiętam jak przyjechali do nas bo byśki to jeden się wyrwał i przycisnął jednego kolesia do ściany ;):) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

u nas jak sie zerwał kiedyś byk ok700 kg a było ich w oborze trzech takich no i 2 cielenta po 200 kg i krowa, to zaraz po nim zerwała sie krowa bo ją obskakiwał i ta małpa przetrąciła kark jednemu cielakowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas jak się byk zerwie to szybko zaganiamy go do stajni, żeby nam daleko nie uciekł. Jednego razu jak szliśmy obrządać dziadek otwiera dzwi, patrzy a tu byka nie ma, szukaliśmy go z 5 godz. oddalił się od nas na kilometr. Później był problem ze złapaniem...... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

Jak sie unas byk zerwie to jest tylko jedne wyjście paralizator jeden strzał i byk zamienia sie w slotkiego kociaka wiem niechumanitrne ale kiedys jak sie zerwał byk to zmasakrowal jednego z moich pracowników biodro żeba mysleliśmy ze go zabił 4 razy uderzyl go o kraty widok niespecjlny potem wyrwał dzrwi z obory i poszedł w las h...ja złapaliśmy dostal łańcuch na rogi z na pysk i ciągnikiem ciągliśmy go do domu odteraz paralizator bo wiem ze takie do 400 kg to są najgorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja raz wpuściłem jałówki do zagrody luzem i jednej niemogłem złapać to musiałem na nią zastawić "wnyk" z prowoza zrobiłem pentelkę i zawiesiłem na gałęzi a linę przywiązałem mocno do pnia i zagoniłem ją na tą półapkę i po wszyskim. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo149    0

jak znaja dobrze wlasciciela to pojda za nim na miejsce.. tak ja robie jak mi sie byk zrywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

taa tylko bić, Ciebie tak kijem-bez obrazy ;p, zdarza sie czasami ze trzeba przywalic w nerwach, ale lepiej sie powstrzymywac i spokojnie takie sprawy załatwiać, czasami jest lepiej, bo tak to sie byczek moze bardziej wkurzyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac11    1

Trzeba do niego podejść na spokojnie bez gwałtownych ruchów pogłaskać chwycić za łańcuch i odstawiś na miejsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawdfarmer    0

gumów mu z piec razy i zaraz mu sie przypomi gdzie ma mniejsce.no :angry:


U-R-S-U-S C330 siła i potęga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

U nas jak zarazie jak byk sie zerwie to wystarczy tylko trochę odczekać aż sie uspokoi i można powoli go do stanowiska z powrotem podpiąć. Ale jak sie niekiedy słyszy od innych co taki zerwany byk zrobił to aż strach...


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

Byki to są takie hultaje że głowa mała ;) Byczek musi poczuć że naprawę ma swojego pana który się jego w ogóle nie boi bo w innym przypadku to zrywania i gonitwy za bykiem mogą trwać wiecznie :D


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

ja tam biorę lasso i jazda <_< , ale tak na serio to mam byki uwiązane na łańcuch i jeszcze grubym sznurem za rogi a wiadomo ze nie wszystkie rasy mają rogi to jak któryś nie ma rogów to montuję mu koło nosowe na nos i wtedy zamiast sznura na rogi wiąże go za nos, to jest najlepsze rozwiązanie bo gdy jest grzeczny to go nie boli ale gdy skacze i szarpie sie to boli go ten nos i sie odrazu uspokaja. :rolleyes: rok temu mieliśmy taką sytuacje ze sprzedawaliśmy byka to facet co przyjechał mówi ze go sam wprowadzi na samochód bo sie zna i trzymał go sznurem za same rogi i jak ten byk go pociągnął i sie wyrwał to dopiero była jazda na dworze ze hej bo byk sie wściekł i kolesiowi samochód zaczął atakować rogami, efekt to drzwi kompletnie do wymiany :) :) :) ale facet był wkur***ny, potem udało nam sie go złapać i zaciągnąć na wagę i do samochodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Spuścimy krowę i spierdzielamy gdzie pieprz rośnie!!!!!!!!HEHEH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

A tak na serio to zawsze inne bydło jak coś po oborze lata to zaraz ryczy. To zawsze bierzemy byka na sposób:); do wiadra daję śrótę z zboża, i daje bykowi. On za tym wiadrem idzie na stanowisko. Tam daję wiadro na ziemię, po czym byka się wiąże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Na powróz go i wiąże sie go a z tom srutom to musze kiedys wypróbować ;)


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jak by mi sie zerwał byk to jak by mnie zobaczył to by mi nie odpóścił na razie w nowej oboże sie jeszcze nie zerwały ale jutro je sprzedajem to będzie spkójbo zawsze jak sie przechodzi to rogiem walną.

 

A jak sie zerwie to na powróc go i na jego miejsce ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Jeden facet miał byki i jak się kiedyś zerwał jeden byś to do stodoły nie mógł wejść i w pięciu chłopów z nim walczyli byk miał jakies 650kg ale po kilkunastu minutach byk się uspokoił i odstawili go na parking xD a u nas jak się zerwie to normalnie za łańcuch i uwiązać , choć kiedyś dostałem w ramie z rogu i troche mnie bolało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj