Zaloguj się, aby obserwować  
rosolinnio

New Holland T7030

Polecane posty

PIOTREKrrrr    0

A nie boicie się tak kombinować z tymi ciągniczkami bo ja bym się bał !!! Czy na te wszystkie przeróbki serwis NH nie ma zastrzeżeń ? i czy te wszystkie udogodnienia są montowane po gwarancji ? Bo tak jaj piszecie to fajnie dołożyliście sobie mocy której często może brakować ;)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam!

Nie da się oszukać power booster-a włączając WOM w pracy z pługiem tak jak inni koledzy mówią moc dodatkowa dostępna jest w pracy z WOM i transporcie powyżej konkretnego biegu. O załączeniu decydują czujniki obciążenia na WOM, momentu obrotowego na kole zamachowym itd wiele elementów o tym decyduje a wszystkie dane zbiera komputer.

Moc dodatkowa nie może być dostępna ciągle a to dlatego że ciągnik o danej mocy ma skonstruowaną skrzynię, mosty do konkretnych obciążeń i mocy i ciągnik o mocy 167KM gdyby pracował na mocy ponad 200KM ciągle, drastycznie zmniejszyłaby się jego żywotność. Bezpiecznie można przez tuning elektroniczny zwiększyć moc nominalną ale o około 10-15% w zależności od silnika i przekładni, ale tylko przy podłączeniu do dynamometru aby dobrać charakterystykę krzywych momentu i mocy optymalnie, często takie zwiększenie mocy może spowodować zadowalające efekty w transporcie a w polu nie i na odwrót ale to zależy od wielu czynników. Osobiście nie jestem zwolennikiem tych modyfikacji za dużo pracy i wyrzeczeń kosztuje zakup wymarzonego ciągnika moim zadaniem. Na AGRO-SHOW był pokaz mocy CASE właśnie z power booster nominalnie 135 max 162KM, jak mówił operator aby to pokazać na dynamometrze trzeba przesterować komputer ciągnika na wersję demo bo moc uaktywnia się tylko w ruchu. Jest jakaś firma w Polsce wystawiała się na AGRO-SHOW która specjalizuje się w tuningu ciągników, dojeżdżają do gospodarstwa nazwy nie pamiętam koszt chyba około 3-5 tys zł, mają swój dynamometr do mierzenia mocy (hamownię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolinnio    38

dokładnie to nie wiem do jakiej mocy zwiększyli mi ale serwis zapewniał ze zwiększono moc do około 253 koni z mocą dodatkowa wliczona (moc została wyliczona na hamowni, na pokazach u producenta ) Z kapturem nic mi nie grzebali. Ciągnik jest na gwarancji i mówili pracownicy serwisu ze udoskonalenie silnika i ze gwarancji nie traci się wiec się zdecydowaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

A więc masz New Hollanda T7060. Te same silniki są w kombajnach CS 6050 a tam moc jest określana na 240km.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Witajcie jestem na forum od dzisiaj i mam pytanie o T7030

1. Ile kosztowal

2. z jakimi akcesoriami zostal nabyty i ile kosztuja

3.ile by kosztowal ze wszystkimi akcesoriami

4. czy duzo spala przy talezowaniu

 

prosze o szybka odp i bym prosil o wiecej jego fotek pozdro


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Ja dałem 298 tys. Brutto. Cena była ustalana w tamtym roku przy składaniu wniosku. A odebrałem w żniwa. One są produkowane w Wielkiej Brytanii wiec cena chyba ta sama bo funt się nie zmienił. Bez resorowanej osi ale według mnie nie ma potrzeby jej brać. Jak przyjechał do mnie to zaproponował takiego za taką cenę i nic więcej nie dobierałem więc nie wiem ile co kosztuje. Ja osobiście nie widzę potrzeby dobierać coś jeszcze. Przy talerzówce nie chodził. Ciągnik przez ostatni miesiąc bardzo mało pali jak stoi w garażu. Nie mogę znaleźć specyfikacji od osadkowskiego (leżą w agencji)ale jak przeglądałem instrukcję to według mnie w moim jest przekładnia Power command, oś super steer, a nie ma biegów pełzania(po co one to nie wiem),nie ma monitora intelview(i tak bym z niego korzystał sporadycznie), tuza przedniego(czasem byłby przydatny), resorowanej osi(naprawdę nie ma potrzeby), i z lewej strony na półce można jeszcze chyba zamontować lodówkę(piwa nie piję przy pracy to też zbędne).


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

rosolinnio a masz z osia super steer i jakie sa wogole dodatki do niego oraz bym prosil o wasze foty tego traktora


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin8410    1
co prawda mam 400mth (pracuje przy frezie) ale przecieków nie widać chodzi wszytko ładnie

oryginalnie ma 167 ale mój jest po letkim tiunigu i posiada 253 km

 

 

właśnie ze nie hehe:P on jak do mnie przyjechał to miał 210 koni ta turbina 40 dodała tylko:)

 

Ale bzdury piszesz mam kolege któremu ta firma o ktorej wyżej piszecie podniosła moc o 40 km bo tyle można max w tym silniku i po ok 300 mtg pękł wał oczywiscie gwarancja nie uznana a remont w serwisie to koszt ok 31 tyś, a poza tym każdy NH ma turbine ale jak twierdzisz że do tylu koni go stuningowałeś to zobaczymy co będzie po następnych 400mtg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155
Garek co ty bredzisz,że nh 7030 nie ma turbosprężarki.Każdy nh powyżej 100 KM ma turbosprężarke.Może elektronicznie podnieśli ci moc (zmienili program tzw. chip) rosolinnio ale na pewno nie wiesz do jakiej wartości masz podniesiono moc, musiałbyś zmierzyć na jakiejś homowni. Zastanawiam się w jakich sytuacjach pojawia się dodatkowa moc tzw. power boost z systemu zarządzania mocą czy garek i inni użytkownicy nh 7000 wiecie jak to działa? Czy podczas pracy z pługiem można kożystać z owych dodatkowych 35KM, 180 KM zwiększone do 215KM?

primo po pierwsze. To była ironia i powinnieneś ją był wychwycić, żeby było łatwiej wspomniałme coś o sprężarce od 1012.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

W tym temacie chce sie zapytac o super steer chce kupic NH T7030 ale zastanawiam sie czy wziasc z osia super steer czy resorowana czy ta os sie psuje czy nie tak bardzo i czy ktos mial jakie problemy z nia i niezaleznie w jakim modelu ta os chodzila tylko chce wiedziec czy jest wytrzymala potrzebuje szybkie odp.

pozdro


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

My posiadamy resorowaną przednią oś w 7040 nawet po nie zaciekawych naszych polskich drogach ciągnik poprostu płynie po drodze. gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

ja sie nie pytam o resorowana os bo mi wystarczy kabina tylko o super steer ! :angry: i tyko to mie interesuje


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Os wyglada na masywna i musi byc bo jest do niej przykrecony przedni podnosnik wiec musi wytrzymac np dodatkowy balast z przodu :( My posiadamy przy TM175 i w pracach polowych jest to super sprawa


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

musisz miec do niego wszystko podnoszone bo inaczej by sie nie wyrobilo za nim :( uz bylem ogladac T7030 i moze bede go mial jak dostane doplaty albo nawet wczesniej jak sie dogadam z dilerem


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ten T7030 jaka ma moc tak wogole??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

T7030 ma 167 km.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Ma 167 koni mocy nominalnej. Do osi super steer nie można za bardzo obciążać przodu ciągnika wyczytałem.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Udźwig przedniego TUZ przy superSteer 2730 kg, bez superster 3620kg.

 

Ale nie wiem czy gra jest warta świeczki ? SuperSteer polepsza skręt tylko o ok. 9% - tyle co nic.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a nie o 9°??

 

EDIT

 

juz wszystko wiadomo:

supersteer polepsza:

kat skretu o 10°, tj. mniejszy promien/srednice zawracania o wspominane 9%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Wyliczyłem to z promieni zawracania podanych w prospekcie T70x0, ciągnika wyposażonego w supersteer i bez :(.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0
Udźwig przedniego TUZ przy superSteer 2730 kg, bez superster 3620kg.

 

Ale nie wiem czy gra jest warta świeczki ? SuperSteer polepsza skręt tylko o ok. 9% - tyle co nic.

 

Popracuj dzień, później pisz opinie. Róźnica jest spora.

 

PS ile procent satysfakcjonowałoby Cię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Przytoczyłem to co podają obiektywne dane :).

 

Ty napisałeś o subiektywnym odczuciu :(.

 

Miałes możliwość popracować dwoma identycznymi ciągnikami z identycznymi maszynami w identycznych warunkach, tego samego pola, z tą różnicą że jedna maszyna była wyposażona w superSteer a druga bez tego udogodnienia ??

 

Dla conajmniej 20% lub coś koło tego, gra warta by była świeczki.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj