sambao

Uprawa bezorkowa

Polecane posty

ZELKOW    1295

Wszystko zależy czy dobrze słoma zsiekana i czy trzybelkowiec ładnie miesza, my siejemy na razówkę rzepak po pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

w uprawie bezorkowej największym problemem w monokulturze beda choroby, przenoszone pozostawionymi resztkami, ścierniskiem, sloma. mysle,ze po żniwach zasianie lubinu powinno w duzej mierze zniwelowac ten problem, sloma tez do wiosny bedzie w ilosciach sladkwych. a co do tego grubera, to nie lepszy bylby trzybelkowiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Jakiś konkretny przykład tego trzybelkowca bo nie wiem czy o tym samym myślimy.

Chyba zrobię tak że zboże bezorka, strąk bezorka zboże orka zboże itd żeby jednak ta ziemię co jakiś czas obrócić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

obracanie ziemi, cel sam w sobie, nie jest potrzebny. ono jest potrzebne w monokulturze, by resztki odizolowac od siewek. trzybelkowiec , to np. tolmet delta albo kret, z zebami kongsklide albo horsch. 3 rzedy zebow, talerze, wal. jak mam 2.4 m ,ciagam to zetorem 12045.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Za mały koń na taki sprzęt mam 75kuni 4x4 wiec myślę że max to 5 zębów i jakieś 2.1-2.2 m to max jakie da radę na moich piachudrach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

to gruber wystarczy, ale by byl z talerzami i jakims walem. rurowy jest lekki i na lekkie ziemie wystarczy, ale pierścieniowe ( np. daszkowy) chyba lepiel zageszcza ziemie przy glebszym spulchnianiu. zastanawiam sie wlasnie, by do mojego trzybelkowca daszkowy zamontowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    143

W sensie na bezorkowcu? Na YT widzialem cos podobnego, ze ktos ma siewnik na bezorkowym horscha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

ale do poplonów czy normalnie do zboża? Rzutowo przed walem jakby dał to zdaloby egzamin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

horsch robił takie zestawy ale to ciągany 3belkowiec z nabudowanym prontem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
jedrus2020 napisał:

robił ktoś siewnik nadbudowany na grubera?

i co to będzie podnosic? ile długości będzie mieć ta maszyna?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
yacenty napisał:

jedrus2020 napisał:

robił ktoś siewnik nadbudowany na grubera?

i co to będzie podnosic? ile długości będzie mieć ta maszyna?

gruber właśnie sporo wystaje do tyłu bo prawie 2m. Ale jest lekkiej konstrukcji bo nawet 60 go podnosi bez problemu. dlatego myślalem zeby ziarno sypać przpośrednio przed walem. Sam gruber ma 2m szerokosci ciagam go jumzem 65km

 To jest takie coś

20230907_180211.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

do poplonów to widziałem na amazone, sypał ziarno przed wałem. Tamto strasznie ciężkie, porządny traktor trzeba było mieć. Dorób wał, zawieś siewnik, do poplonów się sprawdzi. Pewnie do normalnych siewów też, ale to trzeba popróbować. Musisz się zastanowić jaki wał, czy packer, czy może jakiś lekki strunowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

do poplonów montują skrzynie ze starych poznaniaków bez redlic i lejków -ziarno spada na blachy rozpraszające .Jednak do siewy roślin uprawnych to precyzyjny siew jest podstawą dochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Napisano (edytowany)
Dnia 16.04.2024 o 08:57, jedrus2020 napisał:

robił ktoś siewnik nadbudowany na grubera?

Tak 

Mam taki 

D6B0BD0E-815A-4D4E-9EC5-5DDC87009FCE.jpeg

 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5051
34 minuty temu, v11 napisał:

do poplonów montują skrzynie ze starych poznaniaków bez redlic i lejków -ziarno spada na blachy rozpraszające .Jednak do siewy roślin uprawnych to precyzyjny siew jest podstawą dochodu

a co powiesz na siew pszenicy siewką do nawozu :D ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
ansu napisał:

Dnia 16.04.2024 o 08:57, jedrus2020 napisał:

robił ktoś siewnik nadbudowany na grubera?

Tak 

Mam taki 

 

masz jakieś zdjecia z tylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
1 godzinę temu, Leszy napisał:

a co powiesz na siew pszenicy siewką do nawozu :D ?? 

Na dużych kawałkach to się super sprawdza, na małych nie, bo masz problem dosiania narożników i przerzucania do sąsiada. Na kawałku 11ha to bajka, na kawałku 80arów dramat.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

chciałem spróbować siewu rzutowego, ale to albo nie m czasu albo brak zdecydowania. Jeslibym rozrzucił ziarno, to jedynie talerzówką można byłoby to przykryć. Nie mam tak zamontowanego siewnika na żadnej maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Byle płytko wymieszać, u mnie przy ciężkim ciągniku muszę mieszać na 5 cm, aby nie było śladów po kołach.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

po uprawie bezorkowej brona to mozna tylko posciagac resztki . mam zamiar walbrurowy zalozyc do talerzowki, zamiast daszkowego, moze by to nawet sie udalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    110

Nie wiem jakiego efektu oczekujesz, u mnie po ściernisku idzie talerzówka spięta z bronami bo dobrze resztki po polu rozprowadzają. Później trzybelkowiec i sieje cataya na talerzówce nadbudowanej i wydaje mi się że to takie minimum żeby to jakoś wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

tez mam taki system, ale bez bron. na koncu sieje samym siewnikiem, bo mam za maly traktor. natomiast pisalem o siewie rzutowym, oraz ze moglbym wymieszac to jedynie talerzowka. mam na niej wal daszkowy, ale rurowy by chyba ladniej rownal. zastanawialem sie tez nad siewem soi rzutowo, ale jakos tak .... nie odważyłem sie 🫤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    110

Rzutowo to poplony sieję. Od kiedy mam nowy siewnik widzę jak wiele zależy od siewu. Wał matrix ugniata tylko pod ziarnem glebę. Podsiąkanie lepsze. Głębokość siewu, rozłożenie nasion itd. Wschody równe, piękne I tego chyba nie przeskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez HempFarmer
      Witam. Szukam słomy w małych kostkach. Potrzebuje około 700 sztuk ale dokładna ilość po ustaleniu wymiarów pojedynczej kostki. Dobrze sprasowane.
      Lokalizacja nie ma dużego znaczenia bo kostki wyjeżdzają za granice, ale preferowana północno wschodnia część kraju. Transport przyślemy (prawdopodobnie tir plandeka), załadunek po stronie sprzedającego.
      Poproszę o konkretne oferty wraz z ceną i numerem tel na priv.
      Ogłoszenie grzecznościowe. przekaże kontakt kupującemu do kilku najbardziej konkretnych ofert.
      pozdrawiam
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj