sambao

Uprawa bezorkowa

Polecane posty

Siedzacybyk    413

Posiadam agregat talerzowy, natomiast nie posiadam takiego profesjonalnego agregatu podorywkowego. Mam co prawda, nazywam go spulchniaczem, agregat na redlicach, ma takie lemiesze 10 cm szerokości,  ale nie ma bocznych podcinaczy. Na jaką głębokość uprawiacie pole pod pszenicę? Pisałem wcześniej, że sieje ją po rzepaku, ale też i po soi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Uprawa talerzówką 3 raz po rzepaku pod pszenicę i siew ale zdecydowanie lepiej by było to jeszcze agregatem płyciutko z wałkami to zrobić i zagęścić ziemię.

IMG_20200910_122234.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Talerzówką raz uprawiłem pod pszenżyto, teraz pod pszenicę. Nie mam wiedzy by ocenić czy to nie za płytko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Raz brona talerzowa. 2 razy to stopkowym za siejesz po rzepaku czy soi bez problemu. 

IMG_20200926_103333.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Czyli dla pszenicy nie będzie to za płytka uprawa??? Mam siewnik talerzowy, technicznie da rade się zasiać, jedynie martwiłem się  o wpływ płytszej uprawy na roślinę.

PS.: bardzo fajny sprzęt, aż chce się patrzeć, gratuluję :)

Edytowano przez Siedzacybyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki agregat do bezorki polecacie ? Chodzi mi o firmy staltech lub landstal? Może coś innego ? Ciągnik 150 km da radę w 3 m na bardzo lekkich glebach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinb8    0

Witam.

Co sądzicie o takim zestawie do uprawy bezorkowej? Tzn brone talerzowa mam tylko musiałbym dokupić głębosz belkowy 4 łapy 3m on ma zaczep z tylu. Tylko czy z takim zestawem da radę ciągnik ok 160km na głębokość np 35-40cm i od razu uprawiać talerzówką? Wiem że talerzówka lubi szybką jazdę a głęboszem jednak jeździ się powoli. Może ktoś używa takiego zestawu albo podobnego i jest w stanie powiedzieć czy efekt pracy jest dostatecznie dobra?

glebosz-belkowy-staltech.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Kula na YT ma podobny. Patrz tez grupa Niezaorani na FB. Bardzo fajny sprzęt moim zdaniem tylko te 4 łapy to mało na 3 m podobno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinb8    0

Eh ale żeby uciągnać 6 łap to pewnie ciągnik tak 200km minimum A u mnie raczej są ziemi cięższe niż lżejsze i trochę górek jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Znajomy kupił i narzeka bo talerze się nie kręcą i pcha ziemię lub zalepia. Nie używa już w takim połączeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Jaką macie strategie doboru herbicydów w uprawie bezorkowej? Pozostałości po herbicydach mogą działać fitotoksycznie na rośliny następcze, wiadomo etykiety trzeba czytać ale nie zawsze da sie zastosować to co jest najbardziej bezpieczne tylko skuteczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Wiadomo płodozmian to podstawa, bardziej ciekawi mnie kwestia na które substancje aktywne herbicydów zwracać uwagę, kiedyś było zdjęcie że groch chorował po herbicydzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Po Apyros też buraki nie urosną. Po orce pięknie powschodziły, a w czerwcu zniknęły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Robiłem po spulchniaczu talerzówką, niestety pchało się, talerze nie obracają się, nie mają jak pobrać energii. Po ściernisku robiłem talerzówką, potem na 25 cm spulchniaczem. Przed siewem jeszcze raz talerzówka i siew z agregatem. Kupiłem teraz od znajomego siewnik talerzowy i chciałbym zasiać samym siewnikiem bez agregatu. Nie mogę spiąć siewnika na hydropaku, dlatego zamierzam najpierw przejechać osobno talerzówką z wałem żeliwnym kołeczkowym, a potem zasiać samym siewnikiem. Robiliście tak kiedyś? będzie to duża różnica od siewu zespolonego z agregatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Na - mniejsza wydajność i większą gniecenie pola. Na + w obecnych mokrych warunkach to przesuszenie warstwy uprawnionej. Zawsze będzie ja mogło trochę owiac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@ansu Ja miałem po adengo, pole jesienią wymieszane gruberem i niestety katastrofa totalna. Powschodziły nawet ładnie, i zaczęły znikać ale jak się czegoś nie wie to trzeba uczyć się na własnych błędach. Od tamtej pory pilnuję następstwa roślin po danych substancjach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Planuję po soi i po rzepaku zasiać pszenicę, oczywiście bezorkowo. Mam siewnik nawieszany na agregat z redlicą stopkową, niestety potrafi się zapychać. Z tego względu nabyłem siewnik talerzowy, ale taki standardowy na gumowych kołach. Zapewne talerzówka bezpośrednio z siewnikiem byłaby spełnieniem marzeń, ale jak wspominałem mam za słaby traktor. Obawiam się tylko jakie będą wschody za kołami traktora? Z agregatem tego problemu nie ma, a w tej technologii :) jeszcze nie siałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj