Skocz do zawartości
osmy888

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

osmy888    0

ok;) dzięki jestem tutaj nowy a nie wiem zabardzo jak można dodać zdjęcie do galerii ponieważ wyskakuje mi wiadomość że nie mam uprwanień do gallerii

Wiadomość z agroFakt.pl

Miki7211    5

Czytaj forum a się bedziesz widział jak dodać foty. A jak jakiś problem z galerią to jest temat gdzie sie o tym pisze.

osmy888    0

Witam.

Posiadam Fotrschritta E-512 i chciałem wyremontować sito. Sito jest nietypowe ponieważ posiada 4 pola a nie 5 :)

Sito jest najprawdopodobniej z innego kombajnu. Czy wie ktoś gdzie moge gostać żaluzje do takiego sita? lub z jakiego kombajnu najprawdopodobniej pochodzi to sito? A wie ktoś jaka jest cena nowych sit? do Fotrschritta e-512?

Druga sprawa to na jakich obrotach silnika i młocarni młucicie?

Ja młuce na 2400 - 2500 z sieczkarnią czy to nie za dużo? :):)

kserkses    2

Naprawdę zadbana maszyna, mnie by nigdy się tak nie chciało. GRATULACJE, mam E-514.

andrzej2110    529

z tego co ja wiem to do fortschritt-a po małych przeróbkach (jest bodajże 8cm węższe lub szersze) pasują sita od bizona.

kserkses    2
Ja młuce na 2400 - 2500 z sieczkarnią czy to nie za dużo? :):)
spokojnie 2 tysiace wystarczy, nie wiedziałem że ten silnik może mieć aż takie obroty.

Młocarnia zboże od 900 do 1150 ( tak młócę ) w zależności jakie zboże i jak się wymłaca.

Sita zajrzyj na forum którego link podałem w innym wątku, jest tam gość handlujący częściami, jak też linki i adresy sklepów z częściami.

Jeśli sito jest nietypowe i nawet nie wiesz od czego jest, to musisz wyjąć żaluzje i nimi jeździć od sklepu do sklepu :)

pejton    0

Ja kiedyś sito żaluzjowe do 512 przerabiałem od bizona.Należy je po prostu trochę zwężyć i będzie dobrze.

kserkses    2
a w bizonach tesh jeździ sie 2 000 obrotów?
Ja mam E-514, więc też silnik IFA taki jak w 512. BIZON, jak pamiętam - gośc który u mnie kosił jak jeszcze nie miałem kombajnu - jeździł na 2400 obr.

andrzej2110    529

Widziałem jak młoda para jechała nowym ciągnikem, na łyżcie koparko ciągnikową wię czemu nie kombainem?

osmy888    0

spoko :) hehe :) ja wybiore sie kombajnem, do hederu wstawi sie stół za którym będziemy siedzieć.. hehe

albo w zbiorniku.. :)

osmy888    0

Prosze piszcie na jakich obrotach silnika i młocarni jeździcie Fortschrittem??

pejton    0

Ja 512 jeździłem na 1950-2000 obr silnika i ok. 1000 obr. młocarni w zależności od zboża.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kopokop
      Witam,czy polecili byście mi kosiarkę samojezdną fortschritt e 302
    • Przez andrejus
      W jaki sposób gasicie silnik? u mnie poprzedni właściciel sznurek który trzeba pociągnąć żeby silnik zgasł.
      Czy fabrycznie tak to było? Nie powinno być jak w bizonie lub po przekręceniu kluczyka gaśnie silnik?

Jak to u was wygląda?
    • Przez vdan
      Witam.
      Mam problem z pasem jezdnym - w sumie to z przyśpieszaniem.
      Cały czas chodzi po dnie koła. Pas niemiecki nowy TAGEX - po wymianie dalej to samo- nie można przyśpieszyć ponieważ chodzi po dnie , w czasie koszenia śliga się i nie da się go napiąć.  Sprzęgło - ok- wymienione tarcze. Jak wciasnę przyśpieszacz to koła się ruszają ale po chwili pas zaczyna się ślizgać i nici z  szybszyego koszenia.
      Czy ktoś maił podobny problem?
      Czy to wina rozdzielacza?
      A może sprężyny któa jest w środku?
    • Przez MasseyXXXX
      Witam, mam taki problem ze swoim fortschrittem...
      Cały się trzęsie, czy mam przyspieszacz na maxa, czy na min...
      Co to może być? Wariator? Skrzynia? Pas? Wyważyć koło pasowe?

• Przez osmy888
      Wiem że temat wspominamy w niektórych postach ale niestety po chwili ginie...

Jak przystosować kombajn Fortschritt / MDW 524 do koszenia kukurydzy ?

Posiadam 524 zastanawiam się nad przystawką do kukurydzy. Czy ktoś z forumowiczów może podzielić się informacjami jakie przystawki pasują do 524 ? Czy może przystosować inny podajnik pochyły np, z claasa który będzie pasował do przystawek claas ?