adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość

Taaa . Suszowe płacić zaczną ... Ubiegłoroczne .   Sukces ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

krusa ci podarują i tyle !

 

co poważniejsze kraje już wcześniej zakładały koniec maja za realny termin zakończenia zakazów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
racyl napisał:

krusa ci podarują i tyle !

 

co poważniejsze kraje już wcześniej zakładały koniec maja za realny termin zakończenia zakazów

kolego jak tak będzie to z Europy i gospodarek nie będzie co nawet zbierać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszystko dosłownie nie stoi a ludzie jeść coś muszą. jakbym miał lokal gastronomiczny wynajmowany i płacenie pensji załodze to bym się martwił.

to co my produkujemy to i tak się sprzeda

 

to jak to jest z tymi targowiskami premier dzisiaj mówił o obostrzeniach na  targowiskach czyli jednak można handlować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Na tych co są otwarte można handlować, ja bym nie był taki pewny czy się sprzeda, kolega był na Broniszach z nowalijkami z tunelu(rzodkiewka) to zainteresowanie praktycznie zerowe. Niektóre targowiska są otwarte a inne zamknięte.

Knajpy zamknięte to towar tak nie schodzi, jak to potrwa do czerwca to nie będzie za wesoło.

Znajomy, co skupuje deser, na dniach miał podpisywać kontrakt z marketem, dzisiaj zadzwonili, że w związku z epidemia nie podpiszą umowy, jak sytuacja się unormuje to może będą kupować ale na razie nie są zainteresowani, we Włoszech czy Hiszpani sprzedaje się obecnie 20% tego co w normalnym roku, markety boją się, że taka sama sytuacja będzie i u nas.

A premierowi bym nie ufał, jedyny z obozu władzy do którego mam teraz zaufanie to prof. Szumowski.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Premier z tego co słyszałem pracodawcom przesunął okres zapłaty ZUSu,ale nie umorzył bo to za dużo kosztowało by  państwo. Kochany rząd, niestety dalej myśli o własnej d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
17 godzin temu, racyl napisał:

wszystko dosłownie nie stoi a ludzie jeść coś muszą. jakbym miał lokal gastronomiczny wynajmowany i płacenie pensji załodze to bym się martwił.

to co my produkujemy to i tak się sprzeda

 

to jak to jest z tymi targowiskami premier dzisiaj mówił o obostrzeniach na  targowiskach czyli jednak można handlować

Można handlować ale przestrzegać zasad bezpieczeństwa co mają kramy to handlarze nie rolnik co sprzedaje swoje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, galan99 napisał:

Można handlować ale przestrzegać zasad bezpieczeństwa co mają kramy to handlarze nie rolnik co sprzedaje swoje .

no to jedź i stój , teraz to na pewno rolniku miejsca ci nie zabraknie 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Takie to pytanie czy przymarzli truskawki ,  Podstawa szyjki korzeniowe w górnej fazie przemarzła jak jest ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Umnie też troche dostały (te nie przykryte) po przymrozkach, szczególnie nowo wsadzone. Zapowiadają już nieco ciepłej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
Dnia 1.04.2020 o 18:06, galan99 napisał:

Takie to pytanie czy przymarzli truskawki ,  Podstawa szyjki korzeniowe w górnej fazie przemarzła jak jest ? .

U moich przykrywanych wszystko ok a przymrozki w nocy dochodziły do -6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

U nas mrozy to susza i korona a tu proszę kto bogatemu zabroni będą mieli swoje warzywa .

CZY WIECIE, ŻE… rolnicy z Kataru na całkowicie pustynnym regionie zamierzają do 2023 roku wytwarzać nawet 70% spożywanych tam warzyw? Przyczynić ma się do tego nowo wynaleziona metoda uprawy roślin, która nie wymaga dostępu do gleby i ponownie wykorzystuje wodę z irygacji. Pierwsze próby wypadły bardzo pomyślnie. Uda im się? Pustynia da płody?
PS Zweryfikujemy tę informację już za 3 lata  .

https://www.facebook.com/Sklep.GRENE/photos/a.495722268988/10159521104708989/?type=3&theater

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Jest sztuczne mięso , sałata rośnie pod wodą , truskawki rosną w substracie kokosowym. Nawet na księżycu przeprowadzono próby uprawy roślin. Jak ktoś powie że będzie miał żywność nie z tej ziemi to wcale bym się nie zdziwił. Czy ta sztuczna żywności jest smaczna i zdrowa.? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Trzeba przeliczyć  na 100 litry wody czy na 1 rządek  bo na 1000 litry wody daje się 0,5 kg pożywki .

Jak źle powiadam poprawić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
Dnia 4.04.2020 o 15:29, galan99 napisał:

U nas mrozy to susza i korona a tu proszę kto bogatemu zabroni będą mieli swoje warzywa .

CZY WIECIE, ŻE… rolnicy z Kataru na całkowicie pustynnym regionie zamierzają do 2023 roku wytwarzać nawet 70% spożywanych tam warzyw? Przyczynić ma się do tego nowo wynaleziona metoda uprawy roślin, która nie wymaga dostępu do gleby i ponownie wykorzystuje wodę z irygacji. Pierwsze próby wypadły bardzo pomyślnie. Uda im się? Pustynia da płody?
PS Zweryfikujemy tę informację już za 3 lata  .

https://www.facebook.com/Sklep.GRENE/photos/a.495722268988/10159521104708989/?type=3&theater

To jest hydroponika. Już dawno stosowana nawet w Polsce.

23 godziny temu, cinek1808 napisał:

Jest sztuczne mięso , sałata rośnie pod wodą , truskawki rosną w substracie kokosowym. Nawet na księżycu przeprowadzono próby uprawy roślin. Jak ktoś powie że będzie miał żywność nie z tej ziemi to wcale bym się nie zdziwił. Czy ta sztuczna żywności jest smaczna i zdrowa.? 

Przecież gleba to jest tylko nośnik wody i składników odżywczych. Roślinie do niczego nie jest potrzebna jak jej podasz wszystko w pożywce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Można jeszcze teraz zastosować dervinol, czy trochę za późno zabieg (pryskalem w marcu stompem ale chyba zabieg zrobiony za późno bo zielono było, teraz pole jest wyczyszczone mechaniczne)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Nie za późno tylko mróz zniszczył stomp. Akurat ten oprysk jest wrażliwy na temperaturę. Dervinol jest jest nawet jak przejdzie przymrozek to później działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Kto ci nagadał, że mróz niszczy Stomp ?? Prawdą jest, że Stomp nie działa w niskich temperaturach(poniżej 2-3 stopni Celsjusza), ale gdy tylko temperatura się podniesie zaczyna znowu działać. Nie pamiętam, 2 czy 3 lata temu opryskałem na samym początku marca truskawkę, potem przyszły mrozy i Stomp normalnie działał, przykrywane folią pryskam Stompem już kilka ładnych lat w grudniu i Stomp spokojnie działa do połowy kwietnia, nic nie kiełkuje, także teorię z wymrażaniem Stompu można obalić.

Stomp jest opryskiem DOGLEBOWYM i słabo działa na rosnące już chwasty, małe siewki (2-3 liście) jest jeszcze w stanie zwalczyć/przyhamować, ale większe chwasty są na niego niewrażliwe.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj