adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

kammillo    18

W tym roku pierwszy raz przykryłem truskawki włukniną pod koniec zimy. Na tę porę zaczynają mi kwitnąć i mam je dalej przykryte bo ciągle mocno u nas wieje. Nie wiem czy mam je odkrywać na dzień czy poczekać aż pogoda się uspokoi. Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czym opryskac truskawke spod folii ktora teraz jest w pelni kwitnienia zeby liscie nabraly ciemniejszego koloru?

W tym roku pierwszy raz przykryłem truskawki włukniną pod koniec zimy. Na tę porę zaczynają mi kwitnąć i mam je dalej przykryte bo ciągle mocno u nas wieje. Nie wiem czy mam je odkrywać na dzień czy poczekać aż pogoda się uspokoi. Proszę o radę.

Nie odkrywaj bo moga byc przymrozki do niedzieli Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

majster jakie ph podłoża byla robiona analiza ? stawiam na 80% ze brak wapnia 

w zeszłym roku miale, podobnie ph 5,7 a jonow ca bylo raptem 500 gdzie 1500 to minimum przy truskawce 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Ph mierzyłem i jest teoretycznie w normie. Przyglądałem się liścion i nic nie zauważyłem, ale jutro pójdę tam jeszcze z lupą.

Edytowano przez Majster90

Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ts6    0

Witam Panowie i Panie :)

Znowu mam pare pytan , bardzo prosze o jakies odpowiedzi ...

powiedzicie czy ...

w tym roku na truskawkach 4 , 3 i 2 letnich wykonalem jak narazie 3 zabiegi , nawoz i dwa razy pryskalem blackjack + terra  sorb , za 3 dni chce dac kristalon zielony ( jaka dawke dac na ha i ile wody ? ) a po kolejnych 3 dniach che dac mikrokomplex ( jaka dac dawke na ha i ile wody ? ) czy myslicie ze tak moze byc ??  chyba ze moge zmieszac kristalon i mikrokomplex ?? ?

a drugie pytanko...

czy moge i czy jest sens na te truskawki co wyzej dac teraz saletry wapniowej ? ( jaka dawka na ha ?)

ostatni raz dawalem wapno zwykle na jesieni 2014 roku .

bardzo prosze o powazne odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Ts6

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmarta1982    0

U mnie było tak samo po zastosowaniu stymulatora wzrostu(dzięki poradzie jednego z Formowiczów)problem jak ręką odjoł:)

Dziś niektóre krzaczki są jasno żółte i pojawiły się jakby brązowe przypadnie Ph 6,7-6,9 ogólnie jakaś ta henojka jasno zielona post-186707-0-38442900-1461229529_thumb.jpgpost-186707-0-72824400-1461229421_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

Witam

Czym opryskać od fiołka,pryskałem saherbem dwa razy ale nie ma żadnych efektów.

Pomocy bo zielsko rośnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OziOzi    3

Ph mierzyłem i jest teoretycznie w normie. Przyglądałem się liścion i nic nie zauważyłem, ale jutro pójdę tam jeszcze z lupą.

ile wapna wyszło w tej analizie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Koledzy jak w środę dałem 1kg kristolanu zielonego na 30a/ 200l wody to jutro mogę znowu zrobić taki zabieg? Nie będzie za często?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

Witam tak samo zolkna mi liscie w truskawce odmiana hanoja gleba piaszczysta nie bylo niczym pryskane jeszcze tylko nawoz frukus granulowany + hydrokompleks i albo to od zimnego wiatru poparzylo albo  nawuz przypalil albo jakis robak lisci nie sprawdzalem jeszcze tak dokladnie bede pryskal 1 raz fastac pozniej od przedziorka ortusem i podczas kwitnienia calypso 

Czekam na OPINIE w spawie zolkniecia Lisci odmiana Hanoja i co dziwne wystepuje tylko w kilku miejscach  nie na calym polu 

Edytowano przez galars19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cahais    1

Widzę, że nie tylko ja mam (ten) problem z truskawkami. Panowie, tak jak kolega radosz, kilka postów wyżej, mam problem z nie wiem czym.. Na liściach pojawiły się dziwne czarne plamy tak jak na załączonych zdjęciach. Wcześniej myślałem że mszyca grasuje i to jest efektem, ale tej się pozbyłem. Teraz kolejny problem ... Liście są czyste, z każdej strony oglądałem je pod lupą x60 i nie widać ani śladu aby coś tam żerowało. Panowie co to może być?

post-166150-0-81971000-1461420998_thumb.jpg

post-166150-0-64468600-1461421029_thumb.jpg

post-166150-0-89422000-1461421085_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Wydaje mi sie ze niskie temperatury i roslina nie pobiera fosgoru z gleby. Ja tak mam na malinie i truskawce. Ewentualnie od wiatru lub mrozu. Ale raczej obstawial bym pierwszy wariant czyli niedobor fosforu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 opcje cathis \

 

oprysk w słoneczne dni i przypaliło słońce je troche 

przeciążenie blaszki nawozami dolistnymi\

niedobory fosforu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

Spowoduje to mniejszy plon czy nie?  te zolkniecie lisci u mnie sie jeszcze utrzymuja te liscie zolte nie ma ich wiecej moze pozniej dodam zdjecie jak to u mnie wyglada  . Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie przedziorka bede stosowal ortus + apollo tylko nie wiem czy dawac dawki takie jak bym dawal oddzielnie apollo max dawka to 0,4 na 1`/ha na 500-750l ortus 1,5l na 500-750l . Pytanie brzmi czy dawac apollo 12ml+ 40ml ortusu czy dac  ktoregos mniej czy te max dawki dawac 

 

Moje truskawki tak wtgladaja 

 

 

post-187212-0-06131500-1461494436_thumb.jpg

post-187212-0-05508200-1461494472_thumb.jpg

post-187212-0-25861800-1461494476_thumb.jpg

Edytowano przez galars19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
oglądałem dzisiaj truskawki i trochę się zaniepokoiłem ponieważ zauważyłem żółte kropki na liściach może ktoś z was wie z jakiego powodu się pojawiły będę wdzięczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Bez jakiejś fotografii raczej ciężko coś stwierdzić. Może to przędziorek, a może coś innego.

 

 Są jakieś tabele z wartościami  granicznymi składników dla truskawki? Składniki podane w mg/l gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cahais    1

3 opcje cathis \

 

oprysk w słoneczne dni i przypaliło słońce je troche 

przeciążenie blaszki nawozami dolistnymi\

niedobory fosforu 

 

Skłaniam się ku 3 opcji gdyż pierwsze dwie nie miały miejsca. Stąd teraz moje pytanie. Czym to mogę teraz uzupełnić aby wystąpiła poprawa liści, lub regeneracja? Czy zastosowanie Fosfiron Cu załatwi sprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia6    0

Wymarzły wam  jakieś truskawki . U nas w okolicy pokiereszowało strasznie szczególnie Florens 80-90 przemarzło ok krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

Wymarzły wam  jakieś truskawki . U nas w okolicy pokiereszowało strasznie szczególnie Florens 80-90 przemarzło ok krakowa

u nas też przemarzły,niektóre b.słabo rosną po zimie, teraz widzę jak słabe jest działanie dolistnych nawozów które daję co 6-7 dni a one rosną i tak ledwo ledwo,pod foliami też 5 procent kwiatów przemarzło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Spowoduje to mniejszy plon czy nie?  te zolkniecie lisci u mnie sie jeszcze utrzymuja te liscie zolte nie ma ich wiecej moze pozniej dodam zdjecie jak to u mnie wyglada  . Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie przedziorka bede stosowal ortus + apollo tylko nie wiem czy dawac dawki takie jak bym dawal oddzielnie apollo max dawka to 0,4 na 1`/ha na 500-750l ortus 1,5l na 500-750l . Pytanie brzmi czy dawac apollo 12ml+ 40ml ortusu czy dac  ktoregos mniej czy te max dawki dawac 

 

Moje truskawki tak wtgladaja 

 

Kolego a czasami sąsiad nie stosował randapu ,albo ty nie wypłukałeś opryskiwacza po randapie (Roundup lub zamienniki )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj