adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

sebas99    61

i babopiel :D

Bez glebogryzarki jest ciężko, sam się o tym przekonałem :/ Niestety wszystkich chwastów nie da się zniszczyć chemicznie :( Podstawą, jeśli chce się uprawiać truskawki bez glebogryzarki jest pielnik bierny, ale i tak nie obejdzie się od pielania ręcznego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piacio    0

No dobra a czym wyplenic z truskawek starca zwyczajnego?, oprucz motykola i babopiela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Możecie polecić jakieś dobre odżywki z mikroelementami dla truskawek i malin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

na stronie każdego większego producenta nawozów znajdziesz program nawożenia w tym i dolistnego, wystarczy poszukać, na jagodnik pl był też program ochrony i nawożenia dolistnego ułożony przez Pana Janrozika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

@ Lina w moich okolicach gracer jeszcze jest

@sebas99 lub babopielik

@ thor1984 Scotts Agroleaf Yara Kristalon a co do konkretów musisz wiedzieć czego potrzebujesz poczytaj jak radzi kolega malkolm informacji jest bardzo dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

panowie mam truskawki na włókninie, czyli dwa rzędy blisko siebie i później szeroka przerwa, czy można by w tym miejscu przejechać z głęboszem aby zlikwidować zastoiska wodne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Uprawa głębszem jest zależna od wielu czynników np.: jaka klasa ziemi jak będzie piasek to spowodujesz przerwanie warstwy podpłóżnej i w tedy woda będzie bardzo szybko wsiąkała, odparowywała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

można o ile nie dokonasz przy tym jakichś zniszczeń, ile od rzędu truskawek przeszedł by ząb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

około 40 cm ,

zresztą zęby mogę przesuwać na ramie więc można ustawić , jeśli jechał bym raz na środku to wyszłoby 60 cm od rzędu

ziemi klasy 4a i b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

jeśli dasz radę 50 cm od rzędu co do głębokości 40-45 musisz sam ocenić dokładniej nie wiem jakie masz zęby przy nim łatwo uszkodzić korzenie

 

Jeżeli chodzi tylko o zastoiska raz na środku styknie i wtedy możesz głębiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Ok wybór padł na honey . Jaki rozstaw proponujecie? Myślałem 95cm w rzędzie i 40 cm miedzy krzakami. Będzie ok?

Ile kobiałek potrzeba do zbioru na hektar truskawek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

rozstaw między rzędami zrób taki aby Ci ciągnik pasował, czyli najczęściej 75 cm, ja mam 67,5,

w rzędzie powinno wystarczyć 35 cm,

ja też w tym roku będę dosadzał honeoya, chcę wydłużyć zbiór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Na jaki plon można liczyć z honey-a? Ale taki realny. A bez sadzarki jak rozstaw w rzędzie wycyrlkować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

koszyki to potrzebne ci będą w przyszłym roku, rozstaw w rzędzie 30-35 zależy od sadzonek,między redlinami to tak jak pisał @malkolm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Wiem:-) sadzonki sa A+ frigo troszkę zbiorę :-) co nie zmienia faktu że nie wiem ile tych koszyków na przyszły rok potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja pisałem do nich i mają AiB, a+ nie ma w ofercie.

ja chyba wezmę w Agronomberies, drożej ale sam pojadę sobie i zobaczę jak tam to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek26    0

Witam chcę założyć nawadnianie kropelkowe w truskawkach. Podpowiedzcie mi , jakiej wydajności musi pompa , by zasiliła 1ha truskawek ?

 

Witam chcę założyć nawadnianie kropelkowe w truskawkach. Podpowiedzcie mi , jakiej wydajności musi pompa , by zasiliła 1ha truskawek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a jakie taśmy? Roztaw otworów, długość lini i ile metrów na hektarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek26    0

Taśmy siplast roztaw otworów 20 cm,długość 352 m

20 rzędów

Edytowano przez Janek26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

z kompensacją ciśnienia czy bez?

Proste do wyliczenia 352/ 0,20=1760 otworów x 20 rzędów= 35200 otworów x wydatek z kroplownika? = ile wody potrzeba.

Z uwagi na to że rzędy są dosyć długie proponuję wpiąć się z pompą w połowie bo inaczej będą spore straty ciśnienia tzn na początku lini taśma będzie aż twarda a na koniec może nawet nie dolecieć. I nie musisz wszystkiego na raz podlewać. Możesz np 10 rzędów na raz i po godzinie drugie 10. Znajomy na 1 ha ogórków ma zwykłą hondę spalinową 3 calową i daje radę. Wszystko na raz podlewa ale rzędy ma co 1,3 metra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj