Polecane posty

romek6340    221

Rozstaw kół możesz sobie zmieniać. 5034 z tego co widzę to jest chyba bardziej sadowniczy ciągnik. Ma dosyć słaby podnośnik i mógłby się nie sprawdzić u ciebie w pracach polowych. Zależy czy to ma być główny czy tylko pomocniczy za c 330. Jak pomocniczy to ok ale na główny to bym proponował jakieś w miarę młode używki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może główny ma dobry rozstaw kół :D a jaki masz ciągnik główny?

 

PS: Tak z ciekawości pytam? :) z tego co widzę to nie głupi ciągnik ten 5034 jak się podoba to bierz no chyba że coś z innych firm poszukasz a co powiesz na Farmtrac 555? napęd na 2 lub 4 koła ok 50konny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jako główny ciągnik mam zetor 7011 , obawiam się tego ursusa bo piszą że to sama chińszczyzna

farmatraca fajne są ciągniki tyko ten z napędem 4x4 jest za szeroki a mne pasuje ciągnik z 4x4 mieszkam na terenach górzystych i tego co mam zetora to przydał by mu się napęd 4x4 bo ma problem szczególnie z cofaniem bo przód ma ciężki

 

widziałem ten ciągnik z bliska jest prosty w obsłudze nie ma zbytnio elektroniki tylko wydaje mi się że ma zamało biegów do przodu ponieważ pracuje trzydziestką z prasą sipmą z224/1 i tam jest zamało wolnych biegów a w tym ursusie jest tylko 8 piegów do przodu

Edytowano przez KRZYSIEKJOKG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej do ziemniaków dać zetorka a kupić sobie główny ciągnik :D z napędem

 

PS: Nie chce ci psuć planów jak zaplanowałeś to tak rób to tylko takie moje rozumowanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha ja tam się nie chce wtrącać w czyjeś życie bo mam swoje gospodarstwo więc tak się tylko pytam :) jak się podoba to bierz :) zapewne na prow bierzesz czyli nie będzie taki drogi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

ładnie pięknie tylko wiedz że z częściami łatwo nie będzie nawet jakieś d*perele będą stanowiły problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radzę ci tego nie kupować bo po :

1. Tak jak UP powiedział może być problem z częsciami

2. To ciągnik sadowniczy według mnie a ty potrzebujesz jakiegoś do kartofli:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Witam ,chciałbym zakupić traktor na 15h + jakieś 5h dzierżawy . Na stanie mamy tylko zetora 12011 który robi wszystko ,jednak potrzebowalibyśmy jakiś mniejszy ciągnik .. ;) Mój tatuś ma 54 lat i boi się brać coś na dofinansowanie ,wiadomo chciałbym wziąć coś nowego ,inna praca i wgl .;)

Doradźcie mi i mojemu tacie co wybrać jako ciągnik pomocniczy ;) . Max pieniędzy do 15tyś ( i ew czy brać coś na dofinansowanie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

i jak posłuchałeś mojej rady i zamiast ciągnika pojechałeś na wczasy w te mazurskie lasy i jeziora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Siema. Jaki ciągnik polecacie na 17 ha, tak do 30 tyś. Bo chce zastąpić C-360


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Tak w przedziale 75-82 km najlepiej 4x4 ponieważ mam torfowe łąki. Dodam że będzie pracował jako ciągnik główny i będzie chodził też z prasą rolką


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Za tyle można trochę znaleźc w tej mocy np:

-MTZ82

-Deutz Dx85

-Deutz D7807

-Landini 8550

-Valmet 655

-Valmet 605

Z w/w jak na mioją głowę to ten ostatni najbardziej się nada na następce c360 bo ma Silnik 3T o mocy 75KM niedaleko mnie tłuką takiego z ładowaczem czołowym chyba już od 6 czy 7lat na dużo wiekszym areale i są zniego zadowoleni :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Z tata myśleliśmy trochę o MTZ 82 TS, ursusie 914/1014, zetor 7245,case( http://otomoto.pl/ca...lt-A230792.html ) i jakimś massey ferguson

Edytowano przez bartek1992

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Pisałeś że interesuje Cię 75-82KM a ztych poza 914 żaden tyle niema :P

Jeśli chodzi o MF z serii 600 to prawie to samo co te Landini tyle że w niebieskim lepiej są umieszczone dźwignie zmiany biegów ;) MF z serii 3000 odradzam za te pieniądze bedzie juz dosc mocno wyeksploatowany czyli taka skarbonka...

Miński wyrób napewno kusi niskimi kosztami napraw ale komfortu takiego jak w pozostałych miał nie bedzie

Jeśli z MTZ to najlepiej szukaj wersji exportowanych na zachód Europy bo sa ponoc lepiej zrobione:

http://otomoto.pl/belarus-belimpex-mtz-mts-pronar-1995-z-niemiec-A214656.html

http://otomoto.pl/belarus-mtz-82-A162286.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

sory chciałem napisać 65 a nie 75. Co powiesz o zetor 7245 lub 7745 ?

Edytowano przez bartek1992

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Cóż tych modeli nieużytkuje ale mam od nowosci 7011 i 5340 ogólnie to sa dobre, proste, mało awaryjne ciągniki (z resztą nawet w razie awarii koszta napraw nieprzyprawiają o zawrót głowy) - ale z mniejszą gotówką niż 35tys bym się nieporywał na takiego jak w/w ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati190200    0

Ludzie słuchajcie ja mam prawie 40 ha i mam c360 i zetora 7211 i jak najbardzie polecam zetora to jest czeska moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj