Polecane posty

koks    40

Koledzy Massey Ferguson 5430 z ładowaczem czołowym szerokie opony poradzi sobie z agregatem uprawowo siewnym 3m waga (1900kg brona wirowa lely i amazone d7 ) czy brać Massey Ferguson 5440

 

Ten ciągnik powinien dać rade z tym zestawem.Brona jest blisko ciągnika i raczej nie będzie oglądać chmurek.Te ciągniki są dość masywne a poza tym bierzesz do niego szerokie opony i jeszcze ładowacz czyli jakieś 500 kg obciążenia.

P.S Jakiej marki bierzesz ładowacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

@koks pewnie Quicke ponieważ jest tańszy od stoll i te same prawie wykonanie

 

@daras za 5430 z ładowaczem quicke szerokie opony bez przednich obciążników to 250 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ja dostałem od państwa korbanków cene 42tyś euro netto za 5440 w podstawie na szerokich gumach + obciążnikach z przodu i jakieś tam duperele.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie ile razy pytac można o to samo już było pisane nie raz poszukaj. Podpowiem, że kurs zmienia się co dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

aczkolwiek jeśli ciągnik jest już na placu i korbanek już za niego zapłacił dla AGCO, to cena może być ustalona w złotówkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

@hubertuss no pewnie bo ja nie mam co robić tylko nawalać 30stron do tyłu w poszukiwaniu kursu Euro.

@ b0gdan masz może jakiś cennik MF 5455,5460,5465? bo widzę że siedzisz w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Aktualnie ceny mnie nie interesują, więc nic nie wiem :) A co do płatności to parę dni temu był u mnie przedstawiciel z korbankowa i się właśnie o to zapytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

byłem w tym tygodniu u korbanków i przedstawiciel powiedział że model 5465 jest już niedostępny byłem nim zainteresowany, oferował mi model 5475 za 62,230 tys. euro netto po kursie chyba 4,38 bo taki był jak go zamawiali i powiedział że jest tylko 7 ciągników na cała Polskę, czy mówił prawde tego nie wiem, tłumaczył że wchodzi teraz nowa seria 7.... cos tam z adblue i bedzie w niej dostepne trzy wersje ciągników ze skrzynia dyna VT, dyna 6 i dyna 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcaaa    0
Napisano (edytowany)

Witam odnośnie ceny mf 5475 to powiem ze osiemnastego maja kupiłem mf 5475 za 72,250 euro netto wyposażenie to amortyzowana kabina, szerokie lacze, odciekacze na gniazdach hydraulicznych tylnych , spawane felgi, i dodatkowy czwarte wyjście hydrauliczne

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5
Napisano (edytowany)

Jak się z euro dogadałeś policzyli ci po kursie z 18 maja wg. NBP, czy jak wczesniej go zamówiłeś, miałeś gwarantowaną cenę w PLN(tzn kurs euro w dniu zadatkowania x72,250 euro)? Mi proponowali te dwa wyjścia, ciągnik bym odbierał we wrześniu, ciężko przewidziec po ile będzie wtedy euro. Wiesz może ile euro płaciłeś za ta każdą dodatkową opcje. Mi za tego mf5475 standard + opony 480,600 powiedzieli cena ostateczna 61 tys. euro, trochę drogo w porównaniu z konkurencja.

Zastanawiałem się nad amortyzowaną kabiną, ale nie wiem czy się da to dobrać bo ciągnik jest już ponoć w Polsce. A ta cena to na pewno netto bo wcześniej pisałeś, że 72 tys. brutto.

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

pilnie mam pytanie czy massey ferguson 5440 z ładowaczem czołowym na szerokich oponach poradzi sobie z agregatem uprawowo siewnym 3m (brona wirowa lely i siewnik amazone d7 super-s) ziemie 3-4 klasy tereny lekko górzyste.Najgorzej się boje że silnik 4 cylindrowa nie poradzi sobie z takim zestawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Czy w skrzyni dyna 4 półbiegi są automatycznie przełączne pod obciążeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Półbiegi zmienia się ręcznie za pomocą dźwigni "T" na panelu bocznym lub za pomocą rewersu.

Automatykę półbiegów [i całych zakresów] posiada dopiero Dyna6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcaaa    0

Czy w skrzyni dyna 4 półbiegi są automatycznie przełączne pod obciążeniem?

 

Mam MF 5475 od 18 maja i szczerze teraz wybrał bym Valtre seri T wygodniejsza bogatsze wyposarzene podręcznie rozmieszczone elementy sterownicze, tylko silnik dwózaworowy na cylinder: MF cztery zawory pozatym podobne ceny teraz wybrał bym waltre może silnim miej dynamiczny ale maszyna godna polecenia Fińskie wykonanie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Teraz jest dostepna valtra T133 hi tech z ad blue i ma 4 zawory na cylinder nie wiem jak było z zaworami w modelu T132 hi tech.Wydaje mi sie ze w mf-ie jest lepsze wyposarzenie, Valtra ma słabszą pome hydrauliczna, skrzynia w mf tez jest lepsza, mf ma 4 prędkosci właka valtra tylko dwie, w valtrze jest mechaniczne sterowanie hydraulika zewnetrzną nie wiem jak jest w mf-ie. Valtra ma większą mase i większy udźwig podnośnika, cena valtry trochę niższa. Wybrałbym valtre, ale trochę obawiam się tego ad blue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Według mnie to adblue to dobra rzecz. Sprzedalem swojego df i kupuje teraz nh t6 i gratis daja mi 1000l tego adblue.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

za***iście dobra :lol: normalnie tak usprawnia ciągnik, że można chyba do c330 i c360 zamontuje :lol: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nowa seria miała być lżejsza od starszych, więc obstawiam że 5435 jest cięższy.

 

5440 waży 3800

a 5435 3865kg, ale dużo zależy od specyfikacji [balast, wyposażenie, ogumienie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj