mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Daro44    56

To twoja ropa chodzila wczoraj kolo drogi krajowej nr11?

To pewnie akurat znajomych.

 

Ja przy krajówkach nie sadze :P

 

Kuras na najlepszym polu 51 t/ha 21,5 % skrobia.

7 % redukcji, troche kamienia poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Verdi 18.6


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Kiedyś miałem verne ogólnie słaba odmiana. Wczesna odmiana skrobia ok 18%. Choć ostatnio spotkałem sie z opinia o skrobi 24 z verne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Duze, duze...ale ile z ha?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7221

Nie wiadomo dopiero pierwszy skład kurasa, pójdzie działka to będzie wiadomo ale 50+na pewno. Woda w dołku była i tam są mizerne


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

W tym roku 50 ton Kurasa z ha to normalny plon. Na lepszych kawałkach ziemii pod 60 ton nawet.

 

Obok siebie na jednym polu, jednakowa gleba IVb nawożenie i zasobność , kuras dał 50t/ha - 20,5 % , Jubilat 37 - 21 %, eurogrande 39 - 22,5 % .  Z tym że Kuras sadzony z grubego a tamte z drobnych 28-35 mm.

 

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

W niedzielę poszedł 21,9% więc nieźle, ale ogromne porosły masakra

Dziwi mnie ta skrobia w Kurasie dzisiaj zdawałem i była 18,2 %  i nikt obok  mnie nie miał powyżej 20 % 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7221

Heh no wszystkich dziwi, są na pewno czyste nie mieszane. Inne odmiany też nie mam pojęcia skąd taka skrobia, ale na wszelki wypadek w nawożeniu i ochronie nie zmieniam. We wsi mają po 18-20% z kurasa ale i ochrona oszczędnie... w zeszłym roku na 3 gości z wioski zdawałem bo zabrakło mi kontraktacji to dopiero uwierzyli jak dostali faktury z moich po 23-24,7% ;)
Teraz już mieszam kurasa z hingą bo ta zamyka skalę


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Heh no wszystkich dziwi, są na pewno czyste nie mieszane. Inne odmiany też nie mam pojęcia skąd taka skrobia, ale na wszelki wypadek w nawożeniu i ochronie nie zmieniam. We wsi mają po 18-20% z kurasa ale i ochrona oszczędnie... w zeszłym roku na 3 gości z wioski zdawałem bo zabrakło mi kontraktacji to dopiero uwierzyli jak dostali faktury z moich po 23-24,7% ;)

Teraz już mieszam kurasa z hingą bo ta zamyka skalę

to podaj kolego to nawożenie i ochronę, bo ja zawsze mam problem ze skrobią..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7221

Komuś już tutaj podawałem, poszukam i wrzucę bo nie chce mi się pisać wszystkiego


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7221

Hinga 23,4 i 40t/ha na piachu chociaz zacząłem drugi kawalek tez piach i tutaj moze nawet 50t przekroczy nie są wielkie ale okropnie gęste.
A Skawa dalej zielona jak w czerwcu :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Za dużo potasu obniza skrobie

 

 

W jaki sposób niby, wytłumacz. W naszych glebach nie ma za wiele potasu i do tego dochodzi wymywanie jak w tym roku więc potasu za dużo nie jest nigdy.

 

 

U mnie kuras tez dalej zielony i eurogrande tez.

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916

No wlasnie zależy od zasobności gleby. Kiedyś na jakimś zebraniu gość od nawożenia mowil o tym i u siebie tez sprawdziliśmy, ze duze dawki potasu obniżały skrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj