Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

cinek1407    0

Skoczek 1994 a ile już masz swoją welgerke i czy miałeś jakieś awarie i jak z częściami do niej

Skoczek1994    36

Mam ją dopiero 1 sezon zrobiłem ponad 1000 bel, i jak na razie zero problemów. Mój kolega też ma rp 200, już parę lat i tylko raz wymieniał łożyska na walcach. Nie ma problemu, z dostępem do nich, jak i z innymi cześciami, ceny też są przyzwoite. Zresztą, w necie wszystko znajdziesz.

cinek1407    0

A nuż do cięcia siatki musi być ostry bo u mnie patrzyłem to on nie wyglonda żeby był ostry

Wiadomość z agroFakt.pl

Skoczek1994    36

Wiesz co początkowo miałem trochę zabawy właśnie, z ucinaniem siatki. Ale mój sąsiad mechanik mi wszystko wyjaśnił i ustawił. A więc tak nóż ma tylko uderzyć, i poszarpać siatkę, mój też nie jest jakiś mega ostry. Natomiast musi być odpowiednio ustawiony hamulec tarczowy, tak by siatka rozwijała się z odpowiednim oporem. Tak naprawdę siatka jest urywana po uderzeniu noża.

cinek1407    0

To bende musiał trochę spędzić czasu aby ustawić ten chamulec i ogarnąć to wszystko
A w swojej welgerce puszczasz sam siatkę czy automatycznie
I jak ustawić ilość obowiązywania siatka?

Skoczek1994    36

Hamulec musisz tak ustawiać, by siatka rozwijała się z oporem. Ale też nie za mocno, bo bela jej nie będzie w stanie pociągnąć. Siatkę wolę puszczać sam, na automacie bym musiał hamować, i natychmiast się zatrzymywać, a wciśnięcie guzika nie jest takie uciążliwe. Ilość siatki podejrzewam, że ustawia się podobnie jak u mnie. Z prawej strony, jak masz mechanizm napedzajacy dwa gumowe walce które ciągną siatkę. Jest taki półksiężyc połączony, z nożem który ucina siatkę. Na tym półksiężycu jest taka przesuwana śrubka, która się ustawia ilość podawanej siatki. Zresztą powinna być taka naklejka, ze strzałkami i plusem oraz minusem. Regulacja jest od 1.5 do 3.5 obrotu.

cinek1407    0

Skoczek 1994 jak jest pełna bela to jakiś sygnał jest czy tylko lampka na sterowniku się zapala bo nie roZkminilem jeszcze tego

mercator75    0

Witam panowie dziękuje serdecznie za pomoc gdy pytałem o prasę john deere 550 . Pojeździłem poszukałem po handlarzach i jakoś bałem się kupić używaną prasę i zakupiłem metal fach z 562 nową . wiem że może będę żałował ale nie znam sie na pasach i dużo osób co miało pasówkę to mi odradziło mówili że pasy drogie . Zobaczymy jak to będzie z MF . jak zacznie sie sezon i będę użytkował to na pewno wyraże swoją pozytywną lub negatywną opinie na temat tej prasy 

matis24    0

witam panowie:)

co mowicie na  temat  prasy  NH BR 6090 RC.
i czy warto dac za nia 78tys netto?? bo tyle mi zaproponowali u najblizeszego sprzedawy.

Skoczek1994    36

@cinek1407 Ty masz zapewne trochę inny sterownik. W każdym bądź razie, u mnie zapalają się guziki od siatki i sznurka, oraz otrzymuje sygnał dźwiękowy.

cinek1407    0

U mnie nie ma żadnej lampki na prasie są na sterowniku i jak podłączam pod zasilanie to pipczy wiec myślę że będzie też sygnał w sterowniku

Skoczek1994    36

Jeśli się odzywa to na pewno. Zresztą możesz sprawdzić, u mnie z prawej strony jest regulacja zgniotu. Jest tam czujnik od sygnału, z którego wystaje drut. Jeśli go piciągniesz to powinien się odezwać sygnał na sterowniku.

pawelpzo    0

Witam. Poszukuję prasy do mojego gospodarstwa. Ciągnik MF590 75KM, ilość bel to ok 200 sianokiszonki i 100 słomy rocznie. Kwota jaką chcę wydać to ok 20tys zł. Proszę o wasze propozycje. Jestem z województwa mazowieckiego okolice Radomia.

kizak    65

Eliot przeciez każdy od czegoś musi zacząć . W tej cenie welger 12 ful wypas,200   podniszczona,włoska omas czyli polska sipma pierwsza jak i druga już w siatce,metal fach [niby welger 200 lub 12] lecz z 12 szczególnie wąski podbieracz zabardzo nie ma wspólnego,krone 120 już w siatce ale z wąskim itd. Najważniejsze wziąć ze sobą kogoś z głową,lub co je remontuje,bo jeśli na ilośc bel apetyt nie wzrośnie nowa to harakiri .

pawelpzo    0

Dzięki za podpowiedź Kizak. Jeżeli chodzi o jakość ubicia beli to lepsze są pasowe zmiennokomorowe  czy walcowe czy też łańcuchowa?

pawelpzo    0

Kolego Mikruss możesz podać więcej informacji o tej prasie nh 648? Jakie belki robi, czy są równe? Jakie problemy mogą wystąpić podczas użytkowania tej prasy?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie? I jeszcze pytanie odnośnie części jak z dostępnością i ceną?

Pozdrawiam 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Raptor
      Jestem świeżym właścicielem prasy claas variant 360rc i niepokoi mnie wysoka temperatura elektro-zaworów(zaznaczonych na zdjęciu). Z tego co ustaliłem po wężach zawory te są odpowiedzialne za utrzymywanie ciśnienia na nożach. W zależności czy noże są wyłączone albo włączone grzeje się górny lub dolny zawór. Temperatura jest tak wysoko że nie da się dotknąć zaworu ręką. Jest to normalne??? Proszę o jakieś sugestie.

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy: