Przemo85

Dystrybutory do paliwa MINI CPN

Polecane posty

Przemo85    14

Mam zamiar kupić sobie coś takiego tylko najpierw chce się dowiedzieć od posiadaczy tych urządzeń jak się sprawują. Piszcie jakich firm posiadacie bo na allegro jest kilka. Jakby temat był w niewłaściwym dziale to proszę o przeniesienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem sobie pompe wraz z pistoletem, i naprawde dobra rzecz, mam baniak na rope o pojemnosci 4tys litrow:d


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom16    2

Ja widziałem taką pompe wkręcaną na zbiornik plastikowy 1000l. (taki w jakich to RSM najczęściej wożą)... było widać że jakościowo jest dobrze wykonana, a cena to 800 zł bo ojca znajomy to ma właśnie z allegro i już się rozsypała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

ja mam tają samą tylko chybo syk mam popsu

ty bo dniu nie używanego jest powietrze w wężu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

I ja mam takiego jak tutaj http://www.swistak.pl/aukcje/3605664,MINI-...IWA-FV-GW-.html

pompować to pompuje tylko niestety posiada on słaby zawór na ssaniu i nie można zostawić węża ssawnego w baniaku bo się paliwo cofnie a z tym samo zasysaniem to niestety nie jest tak różowo. Według mnie taki mini cpn najlepiej spełniał by swoją funkcję jak byśmy go podłączyli np do baniaka 1000l ale nie od wierzchu tylko na zaworze na dole bo po pierwsze by nam się nie zapowietrzał a po drugie miał by większą wydajność bo słup paliwa(tzn paliwo w baniaku) wytwarzał by własne ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

A nie lepiej zastosować taki prosty zawór zwrotny od instalacji hydraulicznej jaką mamy w naszych domach .Mam taki zawór w swoim "CPN"-ie

od paru lat i nie mam problemu z cofaniem paliwa w wężu.

Czy w tym zestawie pompa ma tak zwany "bypas" czyli kanał w którym paliwo krąży w kółko po zamknięciu pistoletu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

U mnie nie ma jak pistolet odbije to pompa tylko "jęczy" więc trzeba wyłączać z gniazdka. Miałem sobie założyć włącznik ciśnieniowy ale jakoś czasu nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Pompa z "bypasem" powiedzmy profesjonalna to koszt około 550 zł do tego pistolet automat za 180 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja kupiłem coś takiego jak @Kizo i na jesieni już 4000l przepompował narazie nic się nie dzieje tylko ja wywaliłem oryginalne przewody i na zasilającym dałem innego smoka ż epaliwo nie spływa i od góry z 1000l ciągnie

, musze jeszcze założyć zasilający o wiekszej średnicy

 

Tylko ta pompa ma za małą wydajność żeby nalać np 500l paliwa do sieczkarni

 

Ciekwe jak ta za 900 zł sie sprawuje jeżeli samazasysająca to już duży +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Posiadam taki zestaw jak podał @Jarecki21 w linku na trzecim zdjęciu tylko że tam jest na zdjęciu z zegarem który nie jest w tym zestawie za 1000zł ja sobie zamówiłem z tym właśnie zegarem co jest na zdjeciu musiałem dopłacić 500zł, nawet brałem od tego kolesia jestem z tego dystrybutora bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

a nie lepiej cos takiego zrobic samemu? Ja mam wykonana taka pompe z pompy oleju od c330. sprzegniete z silnikiem od pralki przez kawałek linki. Działa znakomicie i koszt wykonania praktycznie zerowy jezeli ktos posiada czesci. nalanie kanistra 20l zajmuje około 20 sekund


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Popieram poprzednika, tylko taki zestaw nie posiada licznika. Ale mam taką pompę i beczkę 1000 l na welbunku i paliwo tam jest wlewane pompą lub bezpośrednio z cysterny do góry. Paliwo zawsze jest odstałe i filtry paliwa nie wymieniam (w kombajnie co 2-3 lata żeby w razie czego uniknąć postoju na polu i utrudnionej wymiany).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj