Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Case
Tomasz78    1029

Kolego ja kiedyś tak zrobiłem ale w pryżmie ,ukisła tak samo jak liście z buraka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@dawido jak będziesz wyciągał sznurki albo siatkę zdejmował to potem rąk nie domyjesz tak śmierdzi. Nie polecam robić czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiszę tylko zieloną w pryzmie i się ładnie przechowuje , nie widzę różnicy w jakości od podsuszonej poza zawartością wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak nie dawałeś podsuszonej to nie wiesz że dały by ci więcej. Ja mam bele to jak trafi mokra to zaraz słabiej jedzą i mleka mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Niska zawartość suchej masy w niepodsuszanych zielonkach może prowadzić do kwasicy, a ta do spadku zawartości tłuszczu w mleku czy do ochwatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

U nas w pow. kutnowskim rzeka Ochnia wylala calkowicie praktycznie juz nawet nie ma gdzie krow wypedzac, takze kiepskie sa perspektywy na sianokosy, taka sytuacja a nawe gorsza na lakach przy Bzurze,takze masakra poki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

damian40000

 

to wszystko zależy, bo będzie dobra trawa to i niepodsuszoną będą wcinały i nic się nie stanie. Parę razy taką zrobiliśmy, bo nie było wyjścia, tak samo teraz. Udało się dużo zrobić,(z około 3 ha) ale najmokrzejsze łąki zostały.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek200    3

ja mam skoszone 4 h, nie mam mowy o sianie lub sianokiszonce bo codziennie pada, juz tydzien lezy i chyba nic z tego nie bedzie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Moje 2 ha leży już 9 dni... Co dzień pada :( Ehh , a mówiłem kosić wcześniej. Była by super kiszonka a tak to będzie nic.... Teraz jeszcze z 1 msc i można byłoby ciąć 2 pokos :) A tak to wszystko stoi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apokalipto    5

u mnie również codziennie pada 1 h wykoszony w sobotę i leży. ponadto codziennie do 11 poświeci słońce a później leje, trawa na łąkach już się pochyliła od opadów i niedługo będzie pewnie gnić od spodu. jak tak dalej pójdzie to jak przestanie padać to za tydzień wejdę na łąki. Wykosiłbym w maju lecz nie było co. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja jutro jadę kosić ostatnie 3 ha. Może być ciężko bo jeszcze mokro ale trzeba ciąć bo trawa już przerasta. A prognozy całkiem optymistyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek200    3

mi sie udało dzisiaj troche owinąć, mimo tego ze w srodku roboty lapał deszcz to owineliśmy 30 bel, jakość średnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

Masakryczna ta wiosna mi się udało wyłapać jeden słoneczny dzień żeby to owinąć ale i tak leżąc 6 dni mokło przez 4 może jakoś jest średnia ale ci którzy nie sprzątli zbierają i na odpad ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

A ja boje sie zeby niebyło powodzi moze lać, to tylko woda , u nas najgorsza jest powódz bo tego niedasz nawet na pośćiółke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tego że zaleje każdy się chyba boi bo potem nic z tym się już nie zrobi :(


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

wczoraj skończyliśmy pierwszy pokos. 97 bel 120*120 z 5ha. 30szt dobrej jakości a reszta słaba bo za mokra. Jak będzie tak jak teraz to drugi pokos będzie bardzo ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Daj Boże bardzo ładny 2 pokos. To co do skoszenia zostało - druty. Tam gdzie kupkówka tam słoma nie trawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16Ursus14    4

najlepsze pola u mnie pokoszone do 20 maja, 170 bel 122 x 125 połowa cięta, jakość bardzo dobra ;) zostało mi się 3 ha słabej trawy gdzie kosi się przeważnie 2 pokosy, 3 bardzo słaby. Tak to jest przeważnie mówią, że za wcześnie, jeszcze piana, ale jaka mała itd. to teraz macie po 2 tygodnie na polu leży. Krowy nadoją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Dziś wreszcie nie padało , tak jak to sie działo przez ostatni tydzien chyba bo Boże Ciało było ładne .

Jeden gospodarz zbiera mokre aby zabrać i nie zgniło do reszty , bo leży już od 20 ktoregoś maja :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16Ursus14    4

u mnie robiło się ok 35% suchej masy. Drugi pokos ma najmniejszą wartość więc trochę podsuszyć można do 50-60%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

pogoda super, dzisiaj zebralem siano ..... na gnojownik :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid9721
      witam mam zamiar posiać koniczynę czerwoną 3 letnią po koniczynie czerwone też 3 letnie czy jest to możliwe czy raczej będzie lipa
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj