Polecane posty

milanreal1    319
U nas 4ha drugiego pokosu schnie na siano resztę krówki zjadły, jak na razie nie pada już 4 dzień, jak się to utrzyma to do niedzieli powinno być zebrane.

No proszę nie mieszkamy od siebie zbytnio daleko a pogoda jaka różna. U mnie oprócz dziś to codziennie pada i to nie mało. Wczoraj u mnie dobrze popadało a 3 km dalej taka wichura przeszła i tak lalo że wszystko pływało i gałęzie z drzew pozrywało.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

dzisiaj woziłem do 10 wieczór siano jeszcze jutro jak będzie pogoda to ostatnia łąkę pozbieram potem jeszcze parę przyczep na usługach i czekać na żniwa <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wczoraj znów wozilem sianko wynik: 250 kostek z moze 2ha Zostalo dzisiaj sprasowac jeszcze takie dwa kwawałeczki i rozsiac nawozy na pozostale laki. Jutro moze juz opuszcze Bizona na ziemie i przywioze heder jak sie seniorowi bedzie chcialo <_<


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja pod koniec następnego tygodnia kosze trzeci pokos <_<


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Mnie dzisiaj udało się zrobić chyba 34 baliki z ok. 1,7ha. Jak bedzie jutro ładna pogoda taka jak dzisiaj to w piątek zbieram ok 4ha siana.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie codziennie pada wiec ci co maja drugi pokos juz pociety to sie treaz wkurzaja i raczej bedzie powtorka z pierwszego pokosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wczoraj miałem zebrać siano z 30 ar podmokłej łąki na luźno ale wuj akurat z prasa przejeżdżał to go zatrzymałem. Łąka była podmokła i prasowanie ciekawie wyszło bo zwykła sipmę ciągnęliśmy 2x C-360 bo strasznie się zapadała...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0
Ja pod koniec następnego tygodnia kosze trzeci pokos <_<

co ty za trawy masz ze w lipcu 3 pokos zbierasz, to przez rok z 5 będzie, wcześnie pewnie zaczynałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Pierwszy kosiłem na początku maja przed deszczami jak trawa jeszcze rosła, no i drugi z 6 tygodni pużniej bo w tamtym roku chodziło nam o ilość i czekaliśmy aż trawa się wykłosi no i zrobiliśmy z 4 ha ponad 100 bel ale trawa była stara i połowe trzeba było wymiatać ze żłobów, a w tym roku kosiliśmy wcześnie z tego kawałka zrobiliśmy pierwszy raz 50 i drugi 50 ale pasza w 100% o wiele lepsza <_<


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No i dopiero I pokos zebrany wczoraj, wynik: 534 kostki siana <_< Mogloby byc jeszcze w tym roku raz tyle ale ile bedzie tyle bedzie zebrane <_<


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U mnie wczoraj ok 23 przyszła burza i jak zaczeło padać to padało do 3 rano <_< Sianko by jutro było do brania super, a teraz to na dołkach we wodzie stoi. Tam gdzie wyżej to woda zaraz spłyneła i rozwaliłem z wałków i może jutro bedzie do brania.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

u mnie juz skoszone jutro bedzie zbierane w pryzme oczywiscie drugi pokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

mi się udało zrobić 36 belek 2pokosu. a jeszcze 14 ha narazie rośnie <_<


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

u mnie jeszcze wczoraj brat byl prasowac I pokos a inny gospodarz juz drugi pozbieral .... udalo mu sie to sie cieszy <_<


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj o 13 skończyłem drugi pokos. <_< Wszystko udało mi sie ususzyć z czego jestem bardzo zadowolony. <_< Zastanawiam się czy siać nawóz na trzeci pokos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Noo <_< Udało sie wczoraj wieczorem sprzątnąć tam gdzie wyżej było sianko, jakieś 550-600kostek. Tam gdzie stała troche woda to było na łąke obok sprzątniętą w baliki wcześniej wywiezione i to co niżej jeszcze zostało dzisiaj dosuszone i jakieś 150 kostek dziś sprzątniete. Środowy deszcz troche spierniczył sprawe ale i tak ładne to sianko się udało.

Wieczorem dzisiaj ok 21 przeszła mocna burza i mocno wiało i lało, ciekawe co ze zbożem <_<


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

1 raz na siano kosze w środek czerwca a 2 raz na siano kosze w taką pore a raczej wykosiłem wczoraj aby łaka mi została jeszcze <_< i jeszcze z raz się pewnie wykosi siana ale nie łake.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja wczoraj znowu zrobiłem 25 bel siana, Mam już 50 i jeszcze z 20 z tamtego roku, wiec dla młodzieży powinno starczyć do tego ponad 200 belek pierwszego i drugiego pokosu <_<


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

mi udału sie zebrac wczoraj drugi pokos zrobiłem pryzme 9/28/1,5 a dzis juz pada co za pogoda w tom roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

Tata dzisiaj pojechał kosić łąkę 5 ha ,a wuja zaraz za nim będzie przegrabiał jak sie uda to w tym tygodniu sprzątniemy na sianokiszonke


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj