Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pestus123    4

u nas juz jest bardzo sucho :) deszcz by sie przydal, bo od ponad tygodnia nie padalo a na wiosne deszczu potrzeba :) jak dla mnie to moze jeden dzien padac deszcz i jeden slonce i tak na zmiane, az do czerwca :) wtedy plony traw by bylo bardzo duze, nie wspominajac jak by zboza i kukurydza rosly...

Dokładnie na pomorzu suchoooo :)

A trzeci dzień to powinien krowińiec leciec z nieba.... hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Dziś byłem przejzadem na jednej z łąk zasiałem tam koniczynę czerwoną wraz z trawą(siana rok temu) jest piękna ma już około 15-20cm przejądę się znowu na tą łąkę w te wolne dni zrobie fotkę i wstawię ją. :rolleyes:


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

no deszcz i na pograniczu mazowsza i podlasia też by nie zaszkodził... szczególnie na zasiane zboża i kukurydzę. a wracając do tematu to sianokosy zamierzamy zacząć około 20 maja i jak pogoda dopisze to w czerwcu piwo i pod parasol. będzie pewnie jakieś 500 bej na kiszonkę i jakieś 50 siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2

a u mnie pada od dwóch tygodni zboza nie idzie opryskac a wszystko rosnie jak na drozdzach a zwlaszcza chwasty !!! mam 3,5 ha trawy z lucerna juz by pasowalo kosic ale narazie to pomarzyc zwlaszcza o dosuszeniu na baloty chyba bede musial kosic z pinka jakas sieczkarnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Ja na razie bydła nie mam ale kolaga mowil ze jakby pogoda byla to jutro by w zyto wjeżdżał a o łakach nic nie słychac zeby ktos sie szykowal ale pamietam ze rok temu juz co niektórzy kosili


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Eh u mnie już by można lucerne i trawy kosić ( robie prasą i nieopłaca sie trzymać zbyt długo lepiej wcześniej skosić i żeby miało wiekrzą wartość) gdyby nie teń deszcz i to że jeszcze kukurydzy nie zasiałem :lol: najpierw kuka pźniej sianokosy.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

To jestem 1 na agrofoto ja juz skosilem jedna lake w tamtym tygodniu ale po to by wypierdzielic chwasty i ladna nowa trawa rosla nie uzytek 2 lata

Dzis zgrabywalem normalnie sajgon jakim cudem mi sie udalo trzeba bylo odrazu ale brak czasu :lol:

Qrde gdzie niegdzie juz bym ladnie mozna bylo kosic wszystko rosnie jak pojomane jak przywali cieplem to normalnie masakra bedzie :lol:

W tamtym roku susze w tym za duzo deszczu i kto mi powie ze rolnik ma lekko B)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś żyto zbelowałem :lol: kuku już też rośnie B) . Co do sianokosów to myślę koło czwartku wszystko idzie na sianokiszonkę czyli 34ha :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja juz zaczolem kosic... ogródek :lol: Myśle wyjechac końcem maja na łąki, i zbelować na sianokiszonke :lol: Dziś juz wypuściłem krowy na pastwisko B)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

JA zaczne kosić koło 26 maja jak pogoda dopisze cześć bedzie na sianokisoznke a cześc na siano gdyż siana mi zostało bardzo duzo z tamtego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a ja zaczynam sianokosy 2010 we wrześniu bo wtedy dostanę kredyt na prasę :) :) :lol: ;[ ;[ :) :lol: B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja już pierwszy pokos trawy mam za sobą :lol: Zbiór całkiem obfity, 2 pełne taczki. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Heh To ja bobek cie pobiłem bo 7 taczek miałem ^oczywiscie bez podwórka gospodarczego.A sianokosy zacznę gdzieś niedługo kolo 28 maja bo na kompost pójdzie trawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

ja mysle zacząc sianokosy po niedzieli cos około 20 maja...a torfowe początek czerwca, wszystko idzie na siano....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jutro wszystko kosić, ale pogoda chyba mi nie pozwoli. Jak tak dalej pójdzie to ciężko będzie zrobić sianokiszonkę, a gdzie siano :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U mnie ostatnio to leje codziennie :lol: B) Planowane było zacząć ok 19-20maja bo trawa już jest wielka a to jeszcze tydzień to by była najbardziej wartościowa. A tu mokro na łąkach że woda się wyciska spod butów a ma jeszcze padać ;[ Coś czuje że w tym roku będzie jeszcze gorzej niż w poprzednim :lol: Bo w poprzednim kto sie wzioł wcześniej to przed deszczami mniejsze bo mniejsze ale sprzątnoł a teraz narosło a bedzie problem :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

U nas to tak od 1 czerwca się planuje wjechac na łąki :lol: pożyjemy zobaczymy :lol:


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

W mojej okolicy zyta juz poleciały . Trawe skosiłem 11 maja bo sie juz wysypała plon całkiem całkiem pełny silos :lol: ale w tamtym roku była lepsza a lucerna jeszcze z tydzien i poleci . Trawe kosiłem orkanem a lucerne bede belował rocznie robie ok 400 sztuk zalezy jaki plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

ja to już bym ruszał ale pogoda daje w kość. tak u nas w ostatnich dniach dolało ze z ciężkim sprzętem nie ma mowy aby wjechać miejscami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

Byście jeszcze napisali dopisywali jakie u was wysokie trawy bo nie którzy tak wczesnie kosza to ktos pomysli sobie ale niskie łąki koszą , to moja mała uwaga może i niepotrzebna ale wiadomo gdzie porosly trawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U nas jest masakra :) Na łąkach woda stoi i rowy miejscami wylały i jeszcze pada i ma padać :) Trawa po niedzieli jest do koszenia, ale można zapomnieć o wjeździe na łąki narazie B)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioterKolo    10

U nas panowie pasakra B) :) :) Odra tak sie dzwigała ze rano była prawie na łąkach i był wybór albo to zostawić i naniesie na to bagna, ziemi i marasu itd albo skosić i liczyć ze woda na tyle się podniesie ze to weźmie bo zaznaczam 80% łąk mamy między wałem a odrą. i tak od rana latał sobie Deutz z Pottingerem, skosił bagatela 15 ha (tyle zdążył do południa) i juz wszystka trawa pojechała z prądem i na łąkach jest teraz mieżyliśmi 1.3m wody. 10 ha co wogóle nie zaczeliśmy jest też pod wodą w sumie 25 ha :) :) :) ogólnie zostało nam jakieś 7 ha we wsi gdzie woda nie wejdzie. MASAKRA... Z czego się to wykarmi w tym roku to niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie u mnie jest identycznie. mimo ze na polach ornych przeważa piasek to wszędzie jest woda. Bylem u dziewczyny (ok 3 km ode mnie droga polna) to nie widziałem nigdy czegoś takiego. Jak wracałem samochodem to jechałem z prędkością ok 20km/h to wycieraczki nie nadarzały. Normalnie ściana wody, na drodze normalna rzeka, nie wiem jakim cudem silnik się nie zalał i dojechałem. A dziś się zastanawiałem czy nie dać na mieszankę 2 dawki azotu i dobrze że nie dałem. A łąki torfowe to strach myśleć jak tam jest, i chyba krowy przez jakiś czas w oborze zostaną...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Ja niewiem kiedy zaczniemy sianokosy jeżeli cały maj ma padac jeszcze na kiszonke to moze jakos da rade ale na siano?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid9721
      witam mam zamiar posiać koniczynę czerwoną 3 letnią po koniczynie czerwone też 3 letnie czy jest to możliwe czy raczej będzie lipa
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj